IPhone’da Mesaj Geçmişi Nasıl Aranır ?

Mesaj Kutusu , Whatsapp , Facebook

Kimse, belirli konuşmayı arayan onlarca mesaj (yüzlerce değil olsa da) aramak istemiyor. Çok uzun süre önce iMessages en üstte bir arama çubuğu ekledi, ancak iMessage geçmişiniz şu ana kadar gidiyor. Aslında, aşağıdaki uygulamalar (iMessage, Facebook ve Whatsapp), Whatsapp’taki aramaların en kolay yolu, Facebook aramasını kapatmak ve iMessage aramasını izlemek. Ancak konuşma dizinini silmediğiniz sürece kısa mesaj geçmişinizde arama yapabilirsiniz. Mesaj, Facebook ve Whatsapp’ı kullanarak iPhone ve iPad’teki mesajlarınızla nasıl arama yapacağımızı inceleyeceğiz.

İnsanlar iPhone’taki mesajlarla iletişim kurmak için kullanan üç önemli uygulama vardır. Açıkça dikkat çeken nokta iMessage, ancak Facebook Messenger ve Whatsapp’ın tersine, Mesajlar uygulaması, iMessages’i arşivlemenize izin vermiyor. Yani, eski mesajları silmek istiyorsanız bunları silmeniz gerekir. Ve bir kez iMesaj silindiğinde aranamaz. Bu nedenle gelecekte tekrar gelmeniz gerekebileceğini düşündüğünüz metin mesajı dizilerini silmemeniz önemlidir. Facebook Messenger ve Whatsapp’da da aynı şey söylenebilir, ancak iletileri her zaman aranabilir olacak şekilde arşivleme seçeneğine sahipsiniz. Aşağıdaki üç uygulamadan her birinde ileti arama yöntemini inceleyelim

Mesaj Geçmişi Nasıl Arama Yapılır

IMessage üzerinden arama popo bir ağrı olabilir. Arama işlevi yalnızca mevcut mesajları görür; bu, önceki bir kısa mesajı silmek için sola doğru kaydıp geçmişini aradığında görünmeyeceği anlamına gelir. Bununla birlikte, listenizdeki iletilerin geçmişini inceleyebilir. Mesela, aldığımız Mutlu Noeller metinlerini yeterince çekip başardım ama bu aylardandı. IMessage arama özelliğinin bir diğer güzel özelliği de, mesaj içinde aradığım ifadeye doğrudan gitme özelliğidir. IPhone’umun iOS 10 üzerinde çalışıyor olması dikkat çekici ancak bu, en az iOS 9 çalıştıran herhangi bir iPhone’da çalışacak.

IPhone’daki kısa mesajları aramak için:

 • Mesajlar uygulamasını açın.
 • En üstte Arama çubuğu bulunur. (Aşağı kaydırırsanız, kaybolur, sadece üste geri dönerseniz görürsünüz.)
 • Arama çubuğuna dokunun ve aradığınız kişi veya cümleyi yazın.
 • Örneğin, “Mutlu” veya “Merry” bana, arkadaşlarımın sahip olduğu eski Mutlu Yıllar Kutlamaları ve Mutlu Yıllar mesajlarının yanı sıra “mutlu” veya “mutlu” göründüğü diğer herhangi bir kısa mesajı gösterdi.
 • Aradığınız özel mesajı tıkladığınızda sizi bu konuşmanın yerinde bulunan mesaja götürür. Bulmanızı kolaylaştırmak için bulunduğunuz İşaret mesajı ilk başta biraz daha koyu renkte görünür.

IOS mesajlarının daha kapsamlı bir şekilde aranmasına ihtiyaç  göz atın . Belirli bir tarih aralığına odaklanabilir veya resimlere ve bağlantılara göre arama yapabilirsiniz. Ayrıca, yalnızca bir Ana Bilgisayardan daha fazla arama yapabilir, tek bir yerde kolay arama yapmak için birden fazla hesabı birbirine bağlar. İsteğinizi düşündüğünüz bir şeyse kendi web sitesinde denemek için bir Ücretsiz Yükleme var.

Facebook Messenger Sohbetleri Nasıl Ararım

Şu anda, iOS Facebook veya Facebook Messenger uygulamasındaki belirli iletileri aramak mümkün değil. Eski konularla arama yapmak için iPhone’un Safari tarayıcısında veya tercihen bilgisayarınızda Facebook’ta oturum açmanız gerekir. Ayrıca, bir iletiyi sildiyseniz arama için kullanılamayacağını da belirtmek iyi bir şey.

Facebook Messenger görüşmelerinde arama yapmak için:

 • Facebook.com’da bilgisayarınızda oturum açın.
 • Ana sayfanın yan sayfasında Messenger’ı tıklayın.
 • Bu, son görüşmelerinizi ve yanıtlarınızı görebileceğiniz Messenger’ın masaüstü sürümüne geçmenizi sağlar.Önceki mesajlarınızın listesinin üst kısmında (ekranın sol tarafında) bir Arama çubuğu bulunur.
 • Aradığınız terimi yazmaya başladığınızda, otomatik olarak İnsanlar için arama yapar. Ancak, ayrıca, “[arama terimi]” için Arama İletileri yazan bir kutu görürsünüz. Tıklayın.
 • FB arama, yazdığınız anahtar kelimeler için iletileri inceleyecektir. Turuncu / sarı renkle vurgulanmış sağdaki sonuçların tümünü görmek için bir mesaja dokunun.
 • Üst kısımda, o mesaj içerisinde kaç sonuç var size gösterecektir. Ayrıca iki ok vardır, böylece sonuçları kolaylıkla gezebilirsiniz.
 • WhatsApp’da Belirli Konuları Bulma

  WhatsApp, iPhone’taki en popüler mesajlaşma uygulamalardan biridir. Tamamen ücretsizdir ve iPhone’unuza mesajlar, çağrılar, fotoğraflar, videolar ve Ses Mesajları gönderip almanızı sağlar; Whatsapp iletilerinizi bilgisayarınızın tarayıcısından da görüntüleyebilirsiniz. Genel olarak iPhone’da incelemeciler tarafından en iyi aramaya sahip olan Whatsapp’in, Facebook gibi, aradığı terimi vurgulaması, bu yüzden ipliğin içinde bulunması kolay. Diğer iki mesajlaşma uygulamasında olduğu gibi, mesajı sildiyseniz, arama için kullanılamaz. Ancak, iletiyi arşivlediyseniz, arama çalışır.

  Whatsapp mesajları nasıl aranır:

  • Whatsapp’ı açın ve giriş yapın.
  • Ekranın altındaki menü çubuğunda Sohbet’e gidin.
  • En üstteki Arama çubuğunu görüntülemek için ekranı aşağı çekin.
  • Aradığınız ifadeyi, kelimeleri, olayı veya kişiyi yazmaya başlayın.
  • Eşleşen mesajlar, arama terimleri kalın yazıyla vurgulanmış olarak görünür. Bir sonuca tıklarsanız, sizi iplik içindeki bu mesaja götürür. Arama terimi hala vurgulanarak bulunmasını kolaylaştırır.
  • Yeni Mesajları Siri de Nasıl Denetlenir ?Siri’yi tüm iMesajlarımı kolayca aramak için kullanabileceğimi umuyordum, ancak sanırım bu daha sonraki bir güncelleme isteğidir. Bununla birlikte, yapabilecekleriniz, Siri’den yeni mesajlar kontrol etmesini istemektedir. Bu, özellikle okumaya ihtiyaç duyduğunuzda sürüş esnasında bir metin alırsanız, bu güzel bir handsfree özelliktir.

   Siri ile yeni mesajları kontrol etmek için:

   • Home düğmesini basılı tutun, Siri aktive edecektir.
   • “Yeni iletileri kontrol et” veya bu satırlar boyunca bir şey söyle.
 • Yeni mesajınız yoksa Siri size bildirir.
 • Bunu yaparsanız, Siri göndereninizin adı veya telefon numarasıyla başlayan yeni mesajlarınızı okumak zorunda kalacaktır. Siri sonra cevaplamak isteyip istemediğinizi soracaktır.
 • AI’nın ilk seferinde olanı yakalamamış olsaydınız Okuduğunu veya Yanıtlamayı söyleyip mesajınızı seslendirebilirsiniz.

Şahsen, bu özellik eller serbest yeni mesajları kontrol etmek için en iyi şekilde kullanıldığını ancak cevap vermek için o kadar da iyi olmadığını düşünüyorum, çünkü Siri her ne söylediğimi anlamıyor buna dikkat edin 🙂

Bu alana reklam verebilirsiniz!