IPhone’da Gif Kaydetme: İki Kolay Yöntem

Bir gif’i iPhone’da nasıl kaydedeceğinizi öğrenmek istiyorsanız, doğru yere geldiniz demektir. IPhone’da bir gif kaydetmek kolaydır ve öğrenir öğrenmez, istediğiniz komik gifleri Tumblr’dan kaydedebilirsiniz. Bir gif nedir? Bir döngüde kısa bir hareketli resim; Aynı zamanda hareketli bir mem olarak adlandırılır ve Facebook, Twitter ve Tumblr da dahil olmak üzere birçok platformda popülerdir. GIF’ler, Canlı Fotoğraf olarak bilinen iPhone hareket eden resimlerle aynı değildir. Bir gif’i iPhone’unuzdan kolayca indirebilir veya kaydedebilirsiniz; Bununla birlikte, gifler topluluğunu başlatmak için bir uygulamayı da kullanabilirsiniz. Aşağıda, iPhone’da bir gif kaydetmek için kullanılan yöntemlerin her ikisini de inceleyeceğiz. Gif’leri indirip Mesajlar’a ve e-postayla göndermek aşağıda anlatılmıştır. Ayrıca, Twitter’da, Facebook’ta gif yayınlamayı ve bunları Tumblr’a nasıl yükleyeceğinizi de ele alacağız.

Gif’leri iPhone’a Nasıl Kaydederim ?

İki Adımda  Gif Kaydetme (iOS 10 veya sonrası) Birinci Adım

Web’e göz attığınızı ve kaydetmek istediğiniz bir gif ile karşılaştığını varsayalım:

 • 3D Touch’a sahip bir iPhone’unuz varsa: 3D Touch’ı etkinleştiren görüntüye dokunun.
 • Ortaya çıktığında yukarı doğru hızlıca kaydırın.
 • Görüntüyü Kaydet’e dokunun.

 • Eğer iPhone’unuz varsa olmadan 3D Dokunma: dokunun ve görüntüyü tutun.
 • Görüntüyü Kaydet’e dokunun.

Fotoğraf uygulamalarınıza gidin. Görüntü, Fotoğraf uygulamalarınızda hareketsiz bir fotoğraf olarak görünür; ancak, iPhone’unuzda gif’ler oynamak isterseniz, bu görüntüyü Mesajlar veya Posta yoluyla göndermeye gittiğinizde hayata döndürülecektir.

İkinci Adımda Bir Gif Kaydetme (iOS 9 veya önceki sürümü)

IOS 10 ya da daha yeni bir sürümünüz varsa ancak 3D Touch içermeyen bir iPhone’unuz varsa, bu ipucu sizin için de işe yarar. IPhone’a kaydetmek istediğiniz gif’i bulduğunuzda:

 • Görüntüye dokunun ve basılı tutun.
 • Görüntüyü Kaydet veya Kopyala seçeneğini içeren bir kutu açılır.
 • Görüntüyü Kaydet’e dokunun.

Fotoğraf uygulamalarınıza gidin. Görüntü, Fotoğraf uygulamalarınızda hareketsiz bir fotoğraf olarak görünür; ancak, iPhone’unuzda gif’ler oynamak isterseniz, bu görüntüyü Mesajlar veya Posta yoluyla göndermeye gittiğinizde hayata döndürülecektir.

Gif’leri Kaydetmek İçin Bir Gif Downloader Uygulaması Kullanma

Alternatif olarak, en sevdiğiniz gif’leri bulmanızı, kaydetmenizi ve oluşturmanıza izin verecek bir gif uygulaması indirebilirsiniz. Fotograf uygulamanızda gif bağımlılığınızın yerini almak istemiyorsanız, bu harika bir seçenektir. Aynı zamanda, Gify gibi büyük gif sitelerinde bulunmayan, ancak Tumblr veya Reddit’in geniş dünyasında bulunabilen gif’leri bulmak için bir yol olabilir. Bu özel gif toplayıcı içindir.

En iyi gif ugulamalarıyla ilgili seçeneklerim GIFwrapped ve GifPlayer Free GifPlayer, Tumblr, Reddit ve benzeri sitelerden daha nadir gifler bulmakta güzel. Ancak, bazı sitelerde arama yaptığınızda, gif’in nasıl kaydedileceği açık değildir. GIF sarması, diğer yandan, uygulamanızdaki farklı web sitelerini ziyaret etmenize izin vermiyor; bu da, gif keşifinizi bir şekilde sınırlıyor, ancak genel olarak gif’leri daha kolay kaydetmeyi kolaylaştırıyor. Her iki uygulama da, bulabileceğiniz gif’leri uygulama içi kitaplığınıza kaydetmenize olanak tanır. Örneğimiz için GIFwrapped’i kullanacağız, ancak süreç temelde her ikisinde de aynıdır.

Bir Gif Dosyasını GIFwrapped Kullanarak Kaydetme (Ücretsiz):

 • Uygulamaya kaydetmek istediğiniz gif’i bulun.
 • Gif dokunun ve basılı tutun.
 • Kitaplığa Kaydet’i seçin.
 • Bulduğunuz gif’i paylaşmak istediğinizi zaten biliyorsanız, doğrudan arkadaşlarınızla paylaşmak için Görüntüyü Paylaş düğmesine dokunabilirsiniz.

 

Gif’leri Mesaj ve E-posta Yoluyla Gönderme

Fotoğraf uygulamalarınıza kaydedilmiş bir gifiniz varsa, İletiler uygulaması veya e-postayla arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz. Ayrıca Facebook, Tumblr ve Twitter’da bir Gif paylaşabilirsiniz. Fotoğraflar’dan gif’i paylaşmaya gittiğinizde, hala görünecektir. Ama bir kere gif’i gönderdikten sonra yeniden canlandıracaktır. Bir gif paylaşmak için:

 • Fotoğraf uygulamaları’nda paylaşmak istediğiniz gif’i bulun.
 • Paylaş düğmesine dokunun.
 • Gif’i nasıl paylaşacağınızı seçin: Mesaj, Posta, Facebook, Facebook Messenger, Twitter, Tumblr vs.

 • Örneğin, Mesaj’a dokunun ve kimin gönderileceğini seçin.
 • IOS 10’da veya sonrasında yukarı ok olan Gönder’e dokunun.

 

 

Bu alana reklam verebilirsiniz!