Yeni iPhone Aldım ilk Adımlar

ipadiphone.net

Yeni iPhone Aldım ilk Adımlar

 

Yeni bir iphone aldınız hayırlı olsun öncelikle, bence doğru karar verdiz tabiki maddi olarak sizi biraz yorar ama emin olun iphone en güzel ve ne sağlam tercihtir .Şimdi ilk adım olarak başlayalım makalemize ilk günden iphone telefonunuzu bozmamaya özen gösterin 🙂

ipadiphone.net
ipadiphone.net

Yeni iphone Telefonunuzu kullanmak ve akranları arasında gösteriş yapmaktan heyecanlanmalısın. IPhone, yeni bir kullanıcının tamamlama hakkına sahip olacağı çok sayıda kurulum ile gelebilir. İlk kez kullanıcıların çeşitli ayarları yapmaları ve iPhone’larını alması oldukça ezici olabilir. İşte yeni iPhone’da yapılması gerekenlerin listesi.

Öncelikle bir apple hesabı oluşturmanız gerek çünkü nerdeyse beyin apple hesapsız fazla bir şey yapamazsınız.

Bir Apple Hesabı Oluşturun

Yeni iPhone’la ne yapmanız gerektiğinden şüphelenirseniz, Apple hesabınızı kurmanız yeni iPhone’unuzu kullanmaya yönelik ilk adım olmalı. IPhone’unuzda bulunan çeşitli uygulamaların ve özelliklerin faydalarını elde etmek için bir Apple hesabı oluşturmanız gerekir. IPhone’unuzu başlattıktan sonra, hesabı oluşturmanız istenir. Belirtilen adımları izleyerek aynı işlemi yapabilirsiniz. Bir Apple hesabı oluşturmak için geçerli bir e-posta adresi sağlamanız gerekir. Ancak, zaten bir IOS cihazınız ve Apple kimliğiniz varsa, iCloud ile senkronize edin. Bu işlem, iOS cihazınızdaki verileri yeni iPhone’unuza geri yükler.

ipadiphone.net
ipadiphone.net

E-Posta Hesabı Oluşturma

Apple hesabınızı iPhone’unuza kurduktan sonra bir sonraki adım e-posta hesabınızı oluşturacaktır. Yeni telefonda e-posta hesabını etkinleştirmek için Posta uygulaması’nı seçebilirsiniz. Belli bir e-posta servis sağlayıcısını seçmeniz ve ardından geçerli e-posta adresini ve şifreyi girerek etkinleşmeye devam etmeniz yeterlidir. Bununla birlikte, e-posta hesabınız listede verilenlerle bağlantılı değilse, ‘Diğer’ seçeneğini belirleyebilirsiniz. Şimdi, e-posta servis sağlayıcı bilgilerini elle girmeniz gerekecek.

Bilgi ve Kişilerin Eklenmesi

Bir iPhone kurmak için ayrıca kişisel bilgileri iOS cihazına sağlamanız gerekir. Bunun için Kişiler bölümünü başlatabilir ve ardından yeni bir kişi oluşturmak için ‘+’ işaretini tıklayabilirsiniz. O halde isim ve diğerleri gibi kişisel bilgileri vermelisin. Bu, Siri’yi tanımada size yardımcı olacaktır. Nerede “Ev” Haritalar özelliğini yazarak veya sorarak telefonunuzun özelliğini istiyorsanız Siri komutunu takip etmek size gereken tüm yön alabilirsiniz, “Kişi Bul”, o zaman sen de bu bilgiyi belirtebilirsiniz Telefonunuza bir referans vermek için. Kaydırarak, iş, ev veya diğer adresler gibi bazı ilave alanlara da yer açarak Siri ile daha rahat bir sohbet gerçekleştirebilirsiniz.

Kişilerinizi Kişiselleştirme / Kişiselleştirme

Kişi listenizi oluşturmanın yanı sıra, bunları özelleştirebilirsiniz. Sadece ilk adı, telefon numarasını ve diğer birkaç kişiyi eklemenin yanı sıra, kişi üyelerinin adresini veya doğum tarihlerini de ekleyebilirsiniz. Kişinin doğum gününü veya yıldönümü gibi ayrıntıları girdikten sonra, bunlar Takvim uygulamasında görünür. Adreslerini iletişim bilgilerinde saklarken, isimlerini Haritalar’a yazmanız yeterlidir veya Siri’ye evin konumu hakkında bilgi isteyebilirsiniz.

ICloud Platformunu Kullan

Apple’ın icloud u kullanmanın iki önemli nedeni vardır : biri, iphone telefonunuzda bulunan hayati içeriğin bir yedeğini yani kopyasını ve ikincisi, diğer iOS telefonları veya cihazları üzerinden telefonunuzdaki içeriği kesintisiz bir şekilde paylaşmanıza izin verebilirsiniz.

  • IOS cihazlarının iCloud ile senkronizasyonu: Ayarlar’a ve ardından iCloud’a giderek iCloud ayarlarını alabilirsiniz . Bu simge altında, iPhone’unuzun diğer iOS telefonlarına veya cihazlarına senkronize edilmesine izin verebileceğiniz birkaç öğe sağlanacaktır.
  • İçeriği iCloud ile yedekleme: Önemli içerikleri iCloud’a kaydedebilirsiniz. Fotoğraflar için, Dropbox, harici HDD vb. Gibi yedek oluşturmak için başka bir yol kullanabilirsiniz.

‘IPhone’umu Bul’ Özelliğini Kullan

icloud ayarları bölümünde , ‘sağlamalıdır İphonemi bul menüsü açıldığında’. Bu, yeni iPhone’da yapılması gereken hayati bir şey. IPhone’unuzu kaybettiyseniz, o zaman harita haritası yardımı ile aynı dosyayı bulabilir veya sisteminiz bile (aynı zamanda sessiz olduğunda) bazı sesler çalar, kilitler, silebilir, diğer kişilere bir metin mesajı gönderebilir Telefonunuzu almış olabilir veya hatta diğer kişilerin iPhone’unuzu etkinleştirmesini engelleyebilir. Buna ek olarak, kullanıcılar telefonun pil ömrünü ya da şarj edilip edilmediğini görebilirler.

‘Arkadaşlarımı Bul’ Özelliğini Kullanın

Yeni iPhone’unuzu kurarken, arkadaşlarınızı bulmak ve yakın aile üyeleriniz için ‘Arkadaşlarımı Bul’ uygulamasına erişebilirsiniz. Bu, iPhone’un da erişebileceği şartlar altında. Konumu izlemek istediğiniz kişileri telefonunuza ekleyebilir / ekleyebilirsiniz. Temas kişileri konumlarını daha iyi bir şekilde erişebilmeleri için konumlarını izlemenize izin vermek için bir istek alırlar.

Sosyal Ağ Ayarlarını Yapılandırma

Bir iPhone kurmak için, telefonunuzu büyük sosyal paylaşım ağı ayarlarına göre yapılandırmanız gerekir. Paylaşım ayarlarını etkinleştirebilir ve ayrıca Facebook, YouTube, Twitter ve diğer çeşitli sosyal paylaşım sitelerinin bildirim ayarlarını açabilir veya kapatabilirsiniz.

 

Bir iPhone’a sahip olmak harika bir duygu. Yeni iPhone’u satın aldıktan sonra, yeni iPhone ile ne yapılacağını bilmelisiniz. Yeni iPhone sürümleri, yeni akıllı telefonunuzla harika vakit geçirmene yardımcı olabilecek heyecan verici özelliklerin ve ilginç uygulamaların bolluğuna sahiptir. Tek yapmanız gereken, telefonunuzu etkinleştirebilecek gerekli ayarlara göre bir iPhone kurmaktır.

Ayrıca eğlencenin ve bilginin sonsuz bir deneyimine sahip olmanız için sitemizi sürekli takip edin tekrardan yeni iphoneniz hayırlı olsun güle güle kullanın.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: