iPhone Zil sesi Değiştirmek

ipadiphone.net

Herhangi bir sesi iPhone zil sesi olarak ayarlama

iPhone serverler merhaba , bu makalemizde iphone telefonlarımız için zil sesi nasıl yapılır ayarları nelerdir ve herhangi bir şarkı ses nasıl telefonumuzda zil sesi yaparız ile alakalı bir yazımızla sizlerleyiz.

ITunes’daki herhangi bir şarkıyı veya müzik parçasını zil sesine dönüştürmek, ve iPhone zil sesi olarak yüklemek nasıl yapılır ?

Zil sesleri, iPhone telefonunuzu kişiselleştirmenin en kolay farklı yollarından biridir . iTunes’daki bir şarkıyı kendi iPhone zil sesine dönüştürebilir. Yapmanız gereken aşağıdaki gibidir.

Bir şarkıyı zil sesi olarak ayarlama işlemi, büyük bir zorluk değil illaki prof olmanıza gerek yok yada çok geniş teknik servis bilgişniz olmasına gerek yok, fakat biraz karmaşıktır

Sırasıyla bu Adamınları uygulayın

Yapmamız gereken ilk şey,

 1. iTunes’da bir zil sesi olarak kullanılacağınız bir şarkı seçin.
 2. Mac’inizde veya PC’nizde iTunes’u açın ve Müziğim sekmesini tıklayın veya sol üstteki açılır menüden Müzik’i seçin, ardından
 3. Ana ekran penceresinin altındaki seçeneklerden Kitaplık’ı seçin (bu, kullandığınız iTunes sürümüne bağlıdır) ). Sabit diskinizde bulunan bir şarkı seçin, üzerine sağ tıklayın, Bilgi Al’ı seçin, ardından Seçenekler sekmesini tıklayın.
 4. Ana panelde Başlat ve Dur ayarlarını göreceksiniz. Zil sesi yalnızca otuz saniye sürebilir, bu nedenle istediğiniz şarkının parçasını izole etmek için bu ayarları kullanın ve sonra Tamam’ı tıklatın.
 5. Şimdi şarkıyı vurgulayın, ekranın üst kısmındaki Dosyaya gidin ve Dönüştür> AAC sürümünü oluştur’u seçin (iTunes’un eski sürümlerinde Dosya> Yeni Sürüm Oluştur> AAC sürümünü oluşturun). ITunes parça çoğaltacaktır, ancak yakından bakarsanız, yeni sürümü yalnızca 30 saniye (veya daha kısa) olarak görürsünüz. Zil sesi için kullanacağımız o.
 6. Şimdi orijinal parçaya geri dönmeyi ve Başlangıç ​​ve Durma seçeneklerinin işaretini kaldırmayı unutma, aksi takdirde parça yalnızca bu kısa bölümü çalar.

  ipadiphone.net
  ipadiphone.net
 7. Dosya türünü değiştirin

   

   

  Şarkının kısa versiyonunu vurgulayın, ardından sağ tıklayın ve Finder’da Göster’i seçin. Şimdi şarkının iki versiyonunu göreceksiniz.Yinelenenin ayırt edilebilmesi için adın sonunda 1 olabilir. Daha da önemlisi, dosya boyutu daha küçük olacak ve bir .m4a dosyası olacaktır. Ayrıca, çoğaltılan dosyanın albümdeki diğer dosyalarla ilişkili resmi kaybettiğini de bulduk. Esasen, tekli adamı albüm klasöründe arıyorsun.

  Zil sesi olarak kullanmak için, dosya türünü .m4a’dan .m4r’ye çevirmeniz gerekir. İsmi vurgulamak için bir kez tıklayın, sonra son üç harfi değiştirebilmek için ismi düzenlemek için bir kez daha tıklayın.Bulucu daha sonra yeni dosya türünü kullanmak istediğinizden emin olup olmadığını soracaktır. Onaylamak için açılır kutudaki ‘.m4r’yi kullan’ ı seçin. Bulucu penceresini şimdi açık bırakın, çünkü bir süre sonra tekrar kullanacağız.

  ITunes’a dönün ve parçanın kısa versiyonunu silin; bunu yapmadan önce uzunluğunu dikkatli bir şekilde kontrol etmeyi unutmayın. Parça bilgisayarımızda değil de müzik kütüphanemizden kaldırılmasını isteseniz istendiğinde Dosyayı Sakla’yı seçin.Bulucu penceresine dönün ve daha kısa dosyayı çift tıklayın. Oldukça dikkatsizce kutudan kaybolacaktır. Çalmakta başka bir şeyiniz yoksa arka planda çalmaya başlayabilirsiniz.

  ITunes’a geri dönün, sol üstteki Müzik, Film, TV Şovu vb. Sunan açılır menüye gidin ve Zil Sesleri’ni seçin. (ITunes’un eski sürümlerinde, sol üst köşedeki simgelerin bulunduğu satıra gidin ve üç noktayı tıklayın: Bu, daha fazla seçenek getirir, bunlardan biri Tonlar’dır.) Bunu görürsünüz. Kısa sürümü Şarkı şimdi bir zil sesi.

  ipadiphone.net
  ipadiphone.net

   

  Zil sesini iPhone’unuzla senkronize edin

  1.iphone’unuzu iTunes’a bağlayın ve Müzik / Film / Tonlar vb. Açılır menünün sağındaki küçük telefon simgesini (veya iTunes’un eski sürümlerinde sadece üç noktanın sağında) tıklayın. Bu, telefonunuz için, soldaki sütundaki Zil Sesleri’ni seçmek istediğiniz iTunes panelini getirir.2. İçeri girdikten sonra, Senkronizasyon Zilleri> Seçilen sesler’i, ardından oluşturduğunuz parçayı tıklayın. Sonunda sağ alt köşeye gidin ve Uygula’yı tıklayın

  3 . Tek yapmanız gereken iPhone’unuzdaki Ayarlar’a, ardından Sesler’e (veya iOS’un daha eski bir sürümünü kullanıyorsanız Sesler ve Haptikler’e) gitmenizdir.

  4. Şimdi, arama geldiğinde şarkının çalmasını istediğinizi varsayarak Zil Sesi seçeneğini belirleyin. İsterseniz, bunun yerine Metin Tonlu, Yeni Sesli Posta veya çeşitli diğer bildirimlerle ilişkilendirebilirsiniz.

  5. Yeni zil sesini listenin başında bulacaksınız. Seçilen bildirimle ilişkilendirilecek sesi seçmek için üzerine dokunun.

  ipadiphone.net
  ipadiphone.net

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: