iPhone Whatsapp Gif Gönderme

ipadiphone.net

iPhone’da WhatsApp’ta GIF’leri gönderme

Arkadaşlar merhaba bu makalemizde iphone de gif nasıl gönderilir konusunu inceleyelim.

Başlayalım

ipadiphone.net
ipadiphone.net

WhatsApp’daki iletilere video ekleme çok eğlenceli olabilir. Artık GIF’leri, Canlı fotoğrafları ve video çekimini iPhone’unuza kolayca ve ücretsiz olarak ekleyebilirsiniz. IPhone’da WhatsApp’da GIF’lerin nasıl gönderileceğini gösteriyoruz

iPhone’da WhatsApp’ta GIF’leri nasıl gönderirim?

WhatsApp, dünyanın dört bir yanındaki arkadaşlarınızla bağlantı kurmanın en sevdiğim yollarından biridir. Mesajları ve fotoğrafları ücretsiz olarak paylaşmak her zaman kabul edilir ve şimdi GIF’leri, Apple’ın Canlı fotoğraflarını ve kısa video kliplerini de ekleyebilirsiniz. Bu hızlı yazmada, WhatsApp konuşmalarınıza kolayca bir eylem sığdırmayı nasıl göstereceğimiz anlatılacaktır.

iPhone’da WhatsApp’ta GIF’leri gönderme: Videoları GIF’lere dönüştürme

WhatsApp zaten mevcut videoları göndermenize izin verir, ancak isterseniz bunları GIF’ye dönüştürebilirsiniz. Bunun tek kısıtlaması, GIF’in altı saniyeden daha uzun olamayacağı, dolayısıyla bu süreyi aşan videoların dönüşüm seçeneği sunmaması.

Bir video gönderme

Bir video göndermek için bir mesaj başlatmanız gerekir; ardından ekranın sol alt köşesindeki artı simgesini seçin. Fotoğraf ve Video kütüphanesini seçmeniz gereken bir açılır menü görüntülenir. Şimdi herhangi bir videoyu seçin ve Gönder düğmesine basın.

Bir videoyu bir GIF olarak gönderme

Dosyayı bir GIF olarak göndermeyi tercih ederseniz, yukarıdaki adımları izleyin, ancak altı saniyeden uzun olmayan bir videoyu seçtiğinizden emin olun. Birini seçtiğiniz zaman, ekranın üst kısmındaki zaman çizelgesinin hemen altında, sağ tarafında bulunan GIF ile mavi renkte vurgulanan bir kameraya sahip bir seçenek görürsünüz.

GIF seçeneğini tıkladığınızda, videonun bir döngüde oynamasına hemen başlanacaktır. Zaman çizelgesinin herhangi bir ucunu sürükleyerek klibin başlangıç ​​ve bitiş noktalarını ayarlayabilirsiniz. Üstte, kırpma, resim yazısı, metin veya resim üzerine resim ekleme seçeneği de var. Yarattığınızdan memnun olduğunuzda Send (Gönder) düğmesine hafifçe vurun, işlemi tamamlayın.

ipadiphone.net
ipadiphone.net

iPhone’da WhatsApp’ta GIF’leri gönderme: Canlı fotoğraflar gönderme

Bir iPhone 6S, 6S Plus, 7 veya 7 Plus sahipleri Canlı fotoğraflarını WhatsApp’daki arkadaşlarınıza da gönderebilirler. Diğer akıllı telefon kullanıcıları bunları açabilmeleri için öncelikle GIF’lere dönüştürülmelidir.

Bunu yapmak için, bir video göndermek için yukarıdaki adımları izleyin; ancak Canlı fotoğrafın yerini belirlediğinizde, üzerine basarak açılmasını sağlayın. Yukarı kaydırın ve GIF Olarak Seç opsiyonunu içeren bir menünün göründüğünü göreceksiniz.

ipadiphone.net
ipadiphone.net

iPhone’da WhatsApp’ta GIF’leri gönderme yöntemi: Varolan GIF’leri gönderme

Zaman içinde, başkalarından gelen iletilere dahil edilmeleri nedeniyle kamera rulonuzda birtakım GIF’ler tahakkuk ettirmeniz mümkündür. Bunlar, ayrılmış bir GIF arama özelliği sayesinde yeni mesajları eklemek çok kolaydır.

GIF’leri bulmak için WhatsApp’ta yeni bir mesaj başlatın, ardından sol alt köşedeki artı simgesine basın, Fotoğraf ve Video kitaplığı’nı seçin, ardından sol alt köşede, yanındaki GIF’li Arama simgesini görürsünüz.

iPhone’da WhatsApp’ta GIF’leri gönderme: GIF’leri web’den gönderme

Bir mesaja eklemek istediğiniz bir çevrimiçi GIF bulduysanız, bunu yapmak da kolaydır. Giphy gibi özel siteleri kullanabilirsiniz veya sadece sosyal medya özet akışlarına veya normal web dizelerine bakabilirsiniz.

Beğendiğiniz birini bulduğunuzda, Görüntüyü Kopyala seçeneğini görene kadar ekranı basılı tutun. Bunu yapmak için WhatsApp’a gidin, yeni bir mesaj başlatın, ardından Yapıştır seçeneği görünene kadar metin alanına dokunun ve basılı tutun. Buna hafifçe dokunduğunuzda, daha önce incelediğimiz düzenleme araçlarıyla birlikte GIF’in göründüğünü görmeniz gerekir. Değişikliklerinizi yapın ve daha sonra davetlerinize gönderin.

 

1 thought on “iPhone Whatsapp Gif Gönderme

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: