iPhone Servis Yok Aranıyor Hatası

ipadiphone.net

iPhone Servis yok veya Aranıyor Hatası

iPhone kullanıcıları merhaba , yine iphone telefonlarımızda sık rastlanan bir problemi bir makale altında inceleyelim ve Servis yok hatasına ilişkin sorunu çözmeye çalışalım.

ipadiphone.net
ipadiphone.net

iPhone de sim kartımıza dayalı işlevleri kullanamıyorsak  (arama alma veya arama yapma ,mesaj gönderme mesaj alma gibi)bu sorunu ortadan kaldımak için çözüm yollarına bir bakalım.

iPhone Sim Kart Problemleri

Arkadaşlar ilk adım olarak telefonumuzun güncel olup olmadığına bir bakalım özellikle iPhone yazılımınız güncel mi onu kontrol edin.

Yazılımımız güncel ise aşağıdaki ayarlara biz göz atınız

a. Uçak modu : Arkadaşlar uçak modun ayarınızı  açıp biraz bekleyip örneğin 15 saniye kadar daha sonra Uçak modunu kapatın

b. iPhone Özelliğinde bulunan Rahatsız etme ayarlarınıza bakın nasıl bakacağız derseniz bu yolu takip ediniz .Ayarlar > Rahatsız Etme’ye gidin ve bu ayarın kapalı olduğundan emin olun.

c. Engellenen Telefon numarası varmı bunu bir kontrol edin isten meyen kişiler veya ayarlarla oynarken farkında olmadan engelleyebilirsiniz engelli kişileri göremk için bu ayarı takip ediniz Ayarlar > Telefon > Arama Engelleme/No. Belirleme’ye gidin.

d. Arama yönlendirme , arkadaşlar en çok problem bu noktada yaşanıyor binlerce bu konu ile alakalı yazılar var en çok unutulan bölüm bu arama yönlendirme , telefonunuzu kontrol edin herhangi bir arama yönlendirme yapılmışmı sizler farkında olamdan da bu hatayı yapmış olabilirsiniz lakin bu yolu izleyerek düzeltin. Ayarlar > Telefon > Arama Yönlendirme’ye gidin ve bu ayarın kapalı olduğundan emin olun.

ipadiphone.net
ipadiphone.net

iPhone Yazılımınızı Güncelleyin 

Arkadaşlar bir üsteki başlığa tıklayarak nasıl güncellenir sorusuna ve sorunlarına cevap bulabilirsiniz.

Operatör ayarları için bir güncelleme olup olmadığını kontrol edelim.

Buraya kadar hala sorun devam ediyorsa

  1. Sim Kartınızı Çıkarın 5 Dakika Bekleyip yeniden takın
  2. Operatörünüzle başka bir telefon aracılığı ile iritbata geçin ve aşağıdaki adımları sorgulayın
  • Hesabınız iPhone’unuzu kullanabileceğiniz şekilde ayarlanmış mı?
  • Servislerde yerel bir kesinti var mı?
  • Hesabınızda faturayla ilgili bir engelleme var mı?
  • Operatörün sisteminde aramalarınızla ilgili hatalar var mı?

Ağ ayarlarınızı Sıfırlayın

Arkadaşlar bu bölümdede sorun olabilkir gözden kaçmadan kontrol edin

  1. Ağ ayarlarınızı sıfırlayın. Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya gidin. Bu işlem Wi-Fi parolaları, tercih edilen ağlar ve VPN ayarları da dahil olmak üzere kaydedilmiş tüm ayarları siler.
  2. Başka bir konumdan arama yapmaya veya almaya çalışın.
  3. Başka bir ağ bandına geçin. Ayarlar > Hücresel > Seçenekler > LTE’yi Etkinleştir öğesine gidin ve LTE’yi, 4G’yi veya 3G’yi Etkinleştirme seçeneğini (bu seçenek operatörünüze ve aygıtınızın modeline bağlıdır) Kapalı olarak ayarlayın.
ipadiphone.net
ipadiphone.net

Ayrıca arkadaşlar sim kartınızı başka bir telefonda deneyin eğer herşey normal arama alıp arama yapabiliyorsanız sorununuz telefon ayarlarında veya telefonunuz hat problemi olabilir

Apple Destek alabilirsiniz Apple Destek almak için bu bağlantıyı takip ediniz ..

Apple Destek Sayfası

 

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: