iphone şarj olmuyor kesin çözüm

ipadiphone.net

İphone m şarj olmuyor eyvah..

 

Apple İphone kullanıcılarının sıklıkla karşılaştıkları sorunlardan biri  iPhone’un şarj olmaması sorunudur. Şarj olmama sorunu iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6/plus, iPhone 6s/Plus modellerde karşılaşılabilen bir problem ve sorundur.

En son iPhone 7 veya iPad Pro veya daha eski bir iPhone 4 veya iPad Air iPhone veya iPad’inizi şarj edemiyorsanız, yardım almak için Apple ile iletişime geçmeden önce kendi deneyebileceğiniz çok şey var. Elbette, bazen Yıldırım veya Dock konektörü veya pil ile ilgili bir donanım problemi olabilir, ancak çoğu zaman, birkaç basit adımın düzeltebileceği bir yazılım sorunu. Öyleyse, yanınızda olmanız durumunda sizi yedek alacağız ve pil hemen çalışıyor!

1. Yeniden başlatmayı zorla

IPhone’unuz veya iPad’iniz şarj olmuyorsa, denemeniz gereken ilk ve en kolay şeylerden biri zorunlu yeniden başlatmaktır. İstediğiniz tüm “yeniden doğmuş Windows” şakalarını yapın, ancak bazen kötü bitler sıkışın ve boşaltılana ihtiyaç duyarlar. Yeniden başlatmayı zorlamak için:

 1. Cihazınızın sağ tarafındaki (iPhone 6 veya sonrası) veya üstteki (diğer tüm iPhone’lar, iPod’lar ve iPad’ler) Uyku / Uyandırma düğmesini basılı tutun .
 2. Tutmaya devam ederken Uyut / Uyandır düğmesine basın ve basılı tutun Ev (iPhone 6s veya daha eski) düğmesi veya Sesi Kıs düğmesine (iPhone 7 veya daha yeni).
 3. Ekran olarak her iki düğmeleri tutun kapanır ve ekran açılana kadar onları tutmaya devam tekrar ve Apple logosunu görüntüler.

2. Çıkışları veya bağlantı noktalarını değiştirin

Kulağa hoş geldiği için komik, bazen prizler veya USB bağlantı noktaları işe yaramaz. Daha önce hiç takılmadığınız bir duvara veya bilgisayara takıyorsanız bu özellikle geçerlidir. Ayrıca, normal prizinizde veya limanınızda elektriksel veya başka bir sorun meydana gelirse de olabilir.

Bu nedenle, farklı bir prize veya USB bağlantı noktasına takmayı deneyin ve iPhone’unuzun veya iPad’inizin şarj olmaya başlayıp başlamadığından emin olun. Eğer öyleyse, iyisindir. Yoksa okumaya devam edin.

3. Anahtar kabloları

Çıkışlar gibi, kablolar da başarısız olabilir. Bazen seyahatin ve hatta ev hayatının yıpranması ve yıpranması ile çiğnenirler. Bazen, özellikle üçüncü parti kablolar için, kusurlar onlara yetişir. IPhone veya iPad ile ilgili bir sorun yoksa ve güç kaynağı ile ilgili bir sorun yoksa, aradaki kabloyu kontrol etmeniz gerekir.

Farklı bir kablo deneyin. Bir kullanışlılığınız yoksa, bir aile üyesinden, arkadaşınızdan, okul arkadaşınızdan, meslektaşınızdan veya alışveriş merkezindeki bir mağazadan bir tane deneyin. Ellerinizi kablonuza veya iki numaradan çıkın ve nasıl gidiyor bakın. Eğer işe yararsa, harika. Yoksa okumaya devam edin.

4. iTunes’da geri yükleme

Kolay düzeltmeleri denedikten sonra, daha zor olanları deneme zamanı. Bu durumda iPhone veya iPad’inizi iTunes’da geri yükleyin. ITunes, iCloud’dan daha güvenli bir bahistir çünkü yerinde ve cihazınızdaki her şeyi yapmanız yerine, verilerinizi tamamen boşaltıp tekrar yükler ve tekrar yükler. Bu bazen zorunlu yeniden başlatma veya iCloud geri yüklemenin bile yapamayacağı gevşek kötü bitleri sarsabilir. Şifrelenmiş bir yedekleme kullanırsanız, şifrelerinizi geri yükleyeceksiniz, böylece daha hızlı yedekleyebilir ve çalıştırabilirsiniz.

 1. IPhone’unuzu, iPod touch’ınızı veya iPad’inizi Mac’inizdeki iTunes’a veya Yıldırım veya 30-pin Dock bağlantısı ile Windows PC’ye bağlayın.
 2. Tıklayın Cihaz sol üst kısmında sekme.
 3. Tıklayın Yedekleme .
 4. Yedeklemenin bitmesini bekleyin.
 5. Geri Yükle’yi tıklayın
 6. Geri yüklemenin bitmesini bekleyin.

Tamamlandığında tekrar şarj etmeyi deneyin. Eğer işe yararsa, Huzzah. Değilse, deneyebileceğiniz son bir şey var …

5. Apple ile iletişime geçin.

Bazen bir sorun gerçekten bir sorundur. Herhangi bir fiziksel konektör gibi, Yıldırım veya 30 pimli Dock bağlantı noktası da aşınma ve yıpranmaya ve elektrik kesilmesine tabidir. Ayrıca pilinizde bir sorun olabilir. AppleCare + ürününüz varsa, yürümeyin, düzeltmek için koşmayın. Yapmazsanız, bir tahminde bulunun ve onarım masrafını yeni bir aygıta yükselme maliyetiyle karşılaştırın.

Bir Apple Store’a yakın bir yerde yaşıyorsanız, bir postayla onarım ayarlamak için 1-800-MY-APPLE’yi arayabilirsiniz. AppleCare’e sahip değilseniz, aramayı ödemek zorunda kalabilirsiniz, ancak ölü bir iPhone veya iPad’e kıyasla daha az bir israf var.

Ek çözüm olarak ise

IPhone’unuzu duvara veya bilgisayarınıza takarsanız iPhoneunuz şarj olmaz. Bir iPhone şarj olmuyorsa, iPhone’unuzu şarj etmekle ilgili dört şeyden birinde bir sorun var:

 1. Duvar adaptörü veya güç kaynağı
 2. Yıldırım kablosu (iPhone’ınızı şarj eden USB kablosu)
 3. IPhone altındaki şarj yuvası
 4. IPhone yazılımınız

Bilmeniz Gerekenler: iPhone’um Şarj Edilmezse, Yeni Bir Aküye İhtiyacım Var mı? Yok hayır!

IPhone’unuzu bir güç kaynağına bağladığınızda, doğrudan pile bağlamıyorsunuz demektir. Düşünün – iPhone’unuzun altındaki bir bağlantı noktasına bir kablo bağladığınız halde şarj bağlantı noktası bile pille doğrudan bağlantılı değildir. IPhone’unuzu taktığınızda,  yazılımı , pilin şarj edilip edilmemesi gerektiğine karar verir.

IPhone’unuz şarj olmuyorsa, iPhone’unuzdaki pilin değiştirilmesi büyük olasılıkla sıfır etkiye sahip olacak !  Orada ise bir iPhone pil şarj olmuyor neden olan bir donanım sorunu, sorunun kaynağının şarj portu, değil iPhone pil kendisinde olması çok daha muhtemeldir.

Öncelikle, iPhone’unuzun Basit Bir Yazılım Sorunu nedeniyle Ücretlendirilmeyeceğini Belirlememiz Gerekiyor

Çok yaygın olan bir Genius Bar randevusu şöyle başladı: Bir müşteri iPhone’larını getirecek ve tüm gece iPhone şarj etmeye çalıştıklarını ancak telefonlarının hala öldüğünü açıklayacaktı. IPhone’larını duvara, arabalarına taktılar, kabloları açtılar ancak iPhone ekranları hala siyahtı. “Görüyor musun?” Dediler. “IPhone’um ücret almayacak!” Düzeltmelerden geçelim:

IPhone Ücretlendirilmeyecek mi? İşte Fix!

 1. Sabit iPhone’unuzu Sıfırla

  Müşteri bana kendi iPhone’unu verecek ve her Apple teknolojisinin yaptığı ilk şeyi yapardım – sert bir sıfırlama. IPhone’unuzu sabit bir şekilde sıfırlamak için güç düğmesini ve ses kısma düğmesini (iPhone 7 ve daha yenisi) birlikte veya güç düğmesini ve Ana Ekran düğmesini (iPhone 6S ve üstü) birlikte basılı tutun; 20 saniye. Apple logosu iPhone ekranınızda görünene kadar basılı tutun ve bırakın.

 • Bu işlemleri yaptınız ancak iPhone şarj almamaya devam ediyorsa sorun şarj ucunun girdiği yerin kirlenmesinden kaynaklanıyor olabilir. Bir kürdan veya kulak temizle çubuğunun plastik kısmını şarj girişini sokun ve temizlemeye çalışın. (Kulak temizleme çubuğunun plastik kısmını makas yardımı ile sivri şekilde kesip girişe sokun.) Eğer elinizde varsa elektronik devre temizleme spreyini uzaktan şarj girişine sıkın.

ARKDAŞLAR KESİNLİKLE CAKMA SARJ ALETİ KULLANMAYIN

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: