Arkadaşlar Merhaba ,iphonede bazen güvenlik için kilit şifremizi parolamızı unutabiliyoruz, iphone de giriş şifresini unuttuysanız merak etmeyin bir kaç çözüm yolu var.

En basit örenği size komik gelebilir ama Siri den yardım isteyebilirsiniz. Bunu, başkasının telefonunda sizinkinden farklı olarak deniyorsanız, bu teknik etik olarak kabul edilebilir. Bu nedenle, iPhone şifresini nasıl atlayacağınızı bilmiyorsanız, aşağıda belirtilen bu basit ipuçlarından yardım alarak en güvenli ve güvenilir şekilde yapabilirsiniz.

ipadiphone.net
ipadiphone.net

iPhone Şifre Kodunu Geçme Yolları

 

Şifre Atlatma 1. Yöntem  Siri Aracılığıyla
  • Siri’yi etkinleştir: Siri’nin sunabileceği çok şey var, yalnızca tüm sorgularına cevap vermekten çok. Ev düğmesini birkaç saniye basılı tuttuğunuzda, iPhone aygıtınızda Siri’yi etkinleştireceksiniz. Şimdi iPhone’unuzdaki Siri etkinleştirildiğinde, Siri’den saatini söylemesini isteyebilirsiniz. Bu iPhone ekranında yerel saati gösterecek saat ikonunu getirir. Artık sizi Dünya Saati menüsüne götüren saat simgesine dokunabilirsiniz. Dünya Saati ekranında, ekranın sol üst köşesinde bir + işareti görebilirsiniz. + Işaretine dokunarak, ekranın üst kısmında bulunan görüntülenen arama çubuğuna birkaç karakter yazabilirsiniz. Bu ekran çubuğunda, kopyalamak için seçebileceğiniz herhangi bir şeyi yazabilirsiniz.
  • Arama Çubuğuna dokunun ve bırakın : Şimdi, arama çubuğundaki metni kopyaladıktan sonra, iPhone şifresini atlamak isterseniz parmağınızı serbest bırakabileceğiniz arama çubuğunu basılı tutun. Bu, arama çubuğundaki kopyalanan metni vurgular. Artık metnin üzerine hafifçe dokunup ardından kopyala’yı seçebilirsiniz. Seçilen metni arama çubuğuna kopyalayarak daha sonra istenilen yere yapıştırabilirsiniz.
  • Paylaş’a dokunun : Kopyalama simgesinin sağında bir ok görürsünüz ve ardından metni çeşitli seçeneklerle paylaşmak için menüyü açmak için paylaş simgesini tıklayabilirsiniz. Daha sonra yeni bir mesaj penceresi açmak için mesaj ikonuna geçebilirsiniz. Bu ekranda, “Kime” alanına tutabilir ve daha sonra kopyalayacağınız metni bu alana yapıştırmak için “yapıştır” düğmesine dokunabilirsiniz. Şimdi, ev düğmesine basmanız için birkaç saniye beklemeniz yeterlidir. Bu iMessage penceresini en aza indirgeme eğiliminde olacaktır ve doğrudan ana ekrana yönlendirileceksiniz. IPhone cihazınızın şifresini başarılı bir şekilde atladınız.

Şifre Atlatma 2. Yöntem iTunes’la (Yedekle Ve Geri Yükle)

Şifreyi iPhone’tan kaldırmanın başka bir seçeneği, iTunes yardımıyla silme ve geri yükleme yöntemidir. Bu tekniği kullanarak iPhone şifresini atlamanın yollarını size aydınlatalım:

  • IPhone cihazınızı PC’ye veya dizüstü bilgisayara bağlayın. Tek başına açılmazsa, iTunes’u bilgisayar sisteminizde açmanız gerekir.
  • Şimdi ekran o iTunes açılır, siz “Senkronize etmek [cihaz adın] iPhone” gösteren üst çubuğu gözlemleyebiliriz. IPhone cihazınız iTunes’a senkronizasyon işlemini tamamladıktan sonra restorasyonu veya kaldırma işlemini başlatabilirsiniz.
  • IPhone cihazınızın özet sekmesini açmak için “Aygıt” simgesini tıklamanız gerekir. IPhone cihazınızın yedekleme işlemini başlatmak için “yedeklemeyi şimdi” seçebilirsiniz.
  • Yedekleme tamamlandıktan sonra, tüm iPhone cihazını geri yüklemek için “iPhone’u geri yükle” yi tıklatabilirsiniz. Cihazınızda “Find my iPhone” özelliğini etkinleştirdiyseniz, iTunes, telefonun restorasyonunu yapmadan önce bunu devre dışı bırakmanızı ister. Ayarları seçip ve ardından ” icloud ” a kaydırıp “iPhonemi Bul” u tıklatarak aynı özelliği devre dışı bırakabilirsiniz. İşlemi tamamlamak için, bunun için iCloud şifresini girmeniz gerekebilir.
  • Restorasyon kararınızı onaylamak veya iPhone’dan şifreyi kaldırmak için “geri yükleme ve güncelleme” yi tıklayabilirsiniz. “Kabul Ediyorum” düğmesine tıkladıktan sonra restorasyonun veya kaldırma işleminin bitmesini bekleyebilirsiniz; bu biraz zaman alabilir.
  • Tüm geri yükleme işlemi tamamlandıktan sonra, iPhone şifresini başarılı bir şekilde atladıktan sonra iPhone cihazınızdaki istenen bilgileri geri yüklemek için “bu yedeklemeden geri yükleme” seçeneğini belirleyebilirsiniz.

 

Gördüğünüz gibi, bu basit yöntemlerle, kolayca iPhone şifresini atlayabilirsiniz. IPhone cihazınızda depolanabilecek birkaç hayati bilgi olabilir. Bu nedenle, eğer herhangi bir durumda iPhone şifresini unuttuysanız, iPhone şifrenizi bir şekilde atlayarak, iPhone cihazınızdaki tüm önemli bilgileri geri yükleyebileceğiniz bir kesmek bulmak zorunludur.

 

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: