iPhone Kamera Çalışmıyor

iphone 8 plus

Her yıl Apple iPhone‘un kamerasında önemli yükseltmeler yapıyor ve her zaman o dünyanın en popüler fotoğraf makinelerinden birisi durumunda. Yine de arada istenmeyen sorunlar ortaya çıkabiliyor. Tıpkı diğer kameralar gibi bu sorunlar donanımsal veya yazılımsal olabiliyor.

iphone fotoğraf düzenleme uygulaması
iphone fotoğraf düzenleme uygulaması

Bu yazımızda, bir dizi kamera ile ilgili sorunları ve en sık karşılaşılan sorunların bazılarını ele alacağız. Tüm bu önerilerimizi iPhone, iPod touch veya iPad üzerinde kısacası iOS cihazınızda deneyebilirsiniz.

Bazen kamera uygulamasını açtığınızda sizi siyah bir ekran karşılayabilir ve bunu sık sık yaşamaya başlayabilirsiniz. Bu sorun kimi zaman donanımsal kimi zaman ise yazılımsaldır.

Sorun genellikle ön ve arka kamera arasında geçişlerde yaşanabiliyor. Hatta iOS’ta bu noktada bu sorunla sık sık karşılaşılabiliyor.

Eğer bu sorunu yaşarsanız kamera uygulamasını komple kapatarak (multitasking üzerinden de) tekrar başlatmanız sorununuzu çözmenize yardımcı olabilir. Hepsinden de öte iPhone’unuzu yeniden başlatmak bu noktada çok daha iyi bir çözüm olabilir.

Eğer halen görüntü gelmediyse sorun büyük ihtimalle donanımsaldır. Hemen bir yetkili servis üzerinden destek almanız gerekecek. Apple bu tip sorunlarda herhangi bir ücret talep etmeksizin sorununuzu çözecektir.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: