ipadiphone.net

iPhone Garantili Değişim Şartları ve fikirler

Arkadaşlar merhaba bu makalemizde apple ürünleri değişimleri nasıl olur hangi şartlarda olur bu konuda araştırmamızda ki bilgileri sizlere aktaralım. Sizlerde sağdan soldan veya eş dost akraba ve arkadaşlarınızdan bu değişim hikayelerini durmuşsunuzdur. Bir çok ürünü değişim adı altında farklı bir ürünle değiştiriyorlar yani onarılmış bir şekilde yeni veya eski telefonunuz 15 veya 20 gün içerisinde size geliyor. Benim aldığım duyumlara göre batarya konunda değişim olmuyor telefon komple değişmiyor yani . Sadece bataryanın tamirini yapıp size gönderiyorlar . Tamir derken bataryayı komple değişip telefonunuzu size gönderiyorlar .

Benim şahit olduğum 2 olay var bir tanesi iş arkadaşımın iPhone 6 modeli ses problemi vardı yani birisini aradığında karşı tarafın sesini duymak için telefonu neredeyse kulağına sokuyordu :). Telefonu satın aldığı bayii giderek telefonun problemi hakkında bilgi verdi ve iphone 6 ürününü apple merkeze gönderdi. Aradan 15 gün geçti veya geçmedi tam hatırlamıyorum kendisine sıfır tertemiz bir iphone 6 geldi. Bu olay 1 yıl olmuştur şuan hala sorunsuz kullanabilmektedir.

iPhone cihazınızda sizde ses ile ilgili bir problem yaşıyorsanız veya farklı bir sorununuz varsa iPhone Problemleri Konumuzu ziyaret edip çözüm bulabilirsiniz.

Şimdi Apple firmasının bu konu hakkındaki yazılarını inceleyelim.

Garanti hizmetini almadan önce, Apple ya da acenteleri satın alma bilgilerini sunmanızı, olası sorunların teşhis edilmesi için tasarlanan soruları yanıtlamanızı ve Apple’dan garanti hizmeti alımı prosedürüne uymanızı talep edebilir. Apple Ürününüzü garanti hizmeti için ibraz etmeden önce, saklama ortamının ayrı bir yedek kopyasını almanız, korumak istediğiniz bütün kişisel bilgileri silmeniz ve bütün güvenlik şifrelerini geçersiz kılmanız gerekmektedir.

 Apple Ürünü halen çalışmıyor ise, lütfen aşağıda belirtilen bilgileri kullanarak Apple temsilcisi ile veya, şayet mevcutsa, Apple’ın sahip olduğu perakende satış mağazası ile (“Apple Bayii”), veya AASP ile temasa geçiniz. Apple temsilcisi veya AASP sahip olduğunuz Apple Ürünü’nün hizmet gerektirip gerektirmediği hususunun tespit edilmesine yardımcı olacaktır ve şayet gerektiriyorsa Apple’ın bu hizmeti nasıl sağlayacağı hususunda sizi bilgilendirecektir. Apple ile telefon yoluyla iletişime geçmeniz halinde, bulunduğunuz yere bağlı olarak başka ücretlendirmeler de uygulanabilecektir.Garanti hizmetinin alınmasına ilişkin detaylı online bilgi aşağıda sunulmaktadır:

GARANTİ HİZMET OPSİYONLARI

Apple aşağıda belirtilen opsiyonları birini veya daha fazlasını kullanarak garanti hizmetini sunacaktır:

 

Bu garantinin süresi boyunca bir talepte bulunursanız Apple, kendi takdirine bağlı olarak:

(i) Apple Ürününü yeni parçalar kullanarak onarır veya

(ii) Apple Ürününü yeni parçalardan oluşturulmuş aynı model (veya sizin rızanızla işlev bakımından eşdeğer bir ürün) ile değiştirir veya

(iii) Doğrudan Apple’dan satın almış olduğunuz Apple Ürününün iadesine karşılık olarak satın alma bedelini geri ödeyecektir.

Bir ürün veya parça değiştirildiğinde ya da geri ödeme yapıldığında, tüm eskisinin yerine verilecek malzemeler sizin mülkiyetiniz haline gelir ve değiştirilen ya da geri ödemesi yapılan malzemeler Apple’ın mülkiyeti olur.

Bir eskisinin yerine verilecek parça veya ürün ya da onarılmış bir Apple Ürünü kalan orijinal Apple Ürünü garantisine devam eder veya değişim ya da onarımın yapıldığı tarihten itibaren doksan (90) gün boyunca garantili sayılır (hangisi sizin için daha uzun süreli bir kapsam sağlıyorsa).

Apple Ürününün satın alındığı ülkeden farklı bir ülkede talep edilen servis için Apple, ürünleri ve parçaları onarabilir ya da yerel standartlarla uyumlu benzer ürün ve parçalar ile değiştirebilir.

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: