iPhone 8 ve iPhone Pro

iphone 8 plus

Değerli takipçilerimiz merhaba bu makalemizde yeni çıkacak olan iPhone 8 in son çıkan haberleri hakkında bilgi topladık bunları sizlerle paylaşıyoruz

iPhone 8 muhtemelen eylül ayında tanıtımda boy gösterecek . iPhone telefon kullanan kişiler kesinlikle bu gelişmeleri yakından takip ediyorlar . Daha önceki günlerde bir çok sırlar ortaya çıkmaya başladı muhtemel özellikler görünüm gibi en çokta bizi merak ettiren görüntüsü bence nasıl olacak hayal ettiğimiz gibi bir iPhone klasiği olacak neler yeni ? Hatta yabancı bir sitede okumuştum doğruluğunu biliyorum IOS 11 ve iPhone 8  özellikllerinde aryan kişileri otomatik cevaplama seçeneği olacağını okudum haber hurafe de olabilir tabiki.

Şimdi sızdırılan iPhone 8 deki bilgileri inceleyelim

iPhone 8 in Sızdırılan arka kapak Görüntüsü

iphone 8
iphone 8

iPhone 8 in Ön Görünüşü

iphone 8 resmi
iphone 8 resmi

Tasarımın aşağıdaki resimdeki gibi iPhone 8 Plus olduğu da iddaa ediliyor .

iphone 8 plus
iphone 8 plus

Eylül ayında tanıtımı yapılacak olan iPhone 8 için sızdırılan özellikleri ise şu şekilde ;

Farklı özellik olarak ilk sızıntı ,  iPhone 8’de Android benzeri gelişmiş bir yüz tanıma sistemi olacak.

Ayrca arkadaşlar şöyle de bir durum var şuan araştırdığım kaynaklara göre Apple onuncu yıl dönümünde sayı Serilerine son veriyor yani iphone 8 değilde iPhone Pro geliyor.

Farklı bir bilgiye göre ise bu iPhone 8 ekranı tamamen dokunmatik olacak home ev tuşu olamayacak dokunmatik ile işlem yapılacak . iPhone Pro yani iPhone 8 Çok hızlı şarj olmaz özelliğine sahip olacak.

Su geçirme olasılığını ortadan kaldırmaya çalışmışlar son bilgilerde iPhone 7 ve iPhone 7 Plus   tamamiyle olmasa da suya dayanıklı yapmışlardı farklı bilgiye göre iPhone 8 de veya iPhone Pro da şarj takma yeri ve kulaklık girişi yeri olmayabilir.

Fiyat olarak bazı iddalar var Amerika da iPhone 8 ve iPhone Pro fiyatı 1000 Dolar olacağı iddaa ediliyor bizde nasıl olur fiyat henüz net bir bilgi yok. Fakat Apple’ın son zammından sonra Türkiye’de en ucuz iPhone modeli iPhone SE 2  2 bin 399 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Diğer bir özellik ise Touch cihazın arkasında yer almıyor. Bu, Touch ID’nin ekrana entegre olarak gelme ihtimalini gösteriyor.

Genel özellikler ise şu şekilde ;

Sınırsız Ekran 4K fotoğraf makinesi, Aksiyon Strero Konuşmacılar Yenilikçi e-SIM Safir Galss Vücut Kablosuz şarj etme Kablosuz Şarj Algılama Basit, Akıllı, Telefon

iPhone 8 , 143.59 x 70.94 x 7.57 mm boyutuyla iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’dan daha kalın olacak. Cihazın ekran boyutu  ise iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın arasında bir boyutta olacak. iPhone 8’in ağırlığı konusunda ise kesin bir haber bulunmuyor. Fakat cihazın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’a göre daha kalın olması nedeniyle daha ağır da olabilir . iPhone 8’in ağırlığı bu doğrultuda 138 gram olan iPhone 7’den ve 188 gram olan iPhone 7 Plus’dan daha fazla olabilir.

En son günlerde youtube de bir tanıtım videosu hazırlanmış kim tarafından yapıldığı henuz belli değil ama iPhone 8 ve iPhone Pro video ile gündeme bomba gibi düştü

işte o video

 

 

 

 

 

1 thought on “iPhone 8 ve iPhone Pro

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: