iPhone 8 Sonbaharda geliyor İPhone 8 Özellikleri

Apple’ın iPhone 8’i 2017 sonbaharında geliyor.

BİR BAKIŞTA

Apple’ın, entegre bir Touch ID parmak izi algılayıcısı ve önden bakan bir kamera içeren bir cam gövde ve kenardan kenara OLED ekranıyla 2017 için planlanmış önemli bir iPhone yeniden tasarımı var. Yeni iPhone, yükseltilmiş (ancak standart) 4.7 ve 5.5-inç iPhone’ların yanında satılabilir.

IPhone ve Apple’ın yıldönümü, olayı kutlamayı planlayan önemli bir şey var. IPhone 8’in piyasaya çıkmasına kadar birkaç ayımız var, ancak Apple’ın cihazla ilgili iddialı planları nedeniyle, 2017 iPhone’taki etkileyici özellikleri ima eden bir sürü söylenti var. Apple’ın 10’dan fazla prototip iPhone modelini test ettiği söyleniyor, bu yüzden ne göreceğimiz tamamen net değil ve oyunda çok sayıda test cihazı var, söylentiler şu anda çelişkili ve karanlık. Söylentilere göre iPhone 8 radikal bir yeniden tasarıma sahip olacak ve kenar kimliği ile dokunmatik ID parmak izi algılayıcısı ve öne bakan kamera gibi özelliklerin bulunduğu üst ve alt çerçeveleri yok eden bir kenardan görüntüye sahip olacak. Bunun yerine, çoğu söylenti Touch ID’nin doğrudan ekranın içine kurulmasını önermektedir, yani fiziksel bir Ana Ekran düğmesi olmayacaktır. Apple, ekranın altındaki Touch ID’yi uygulamakta sorun yaşadığı söyleniyordu, ancak şirket bu sorunları aşmış olabilir. Uçtan uca bir tasarıma sahip olan iPhone 8, 4.7-inç iPhone’a benzer ancak 5.5-inç iPhone boyutunda bir ekrana sahip olabilir. Söylentilere göre 5,18 inç (5.15 inç) kullanılabilir alana sahip bir ekran, geriye kalan ise mevcut Ana Ekran düğmesinin yerini alacak sanal düğmelere ayrılmış.

Ekranın LCD’den ziyade esnek plastik OLED olduğu ve Apple’ın daha az güç harcayan daha ince bir cihaz sunduğunu ve daha yüksek kontrast oranı ve daha canlı renklerle daha iyi görüntü sağlayan bir cihaz olduğu söyleniyor. Erken söylentiler, Samsung Galaxy S7 Edge gibi her iki tarafta kavisli kenarlara sahip olabileceğini öne sürdü, ancak iPhone 7’de kullanılan ekrana benzer, hafif kavisli 2.5D ekrana sahip olacakmış gibi görünüyor. Apple tedarikçileri hala Daha kavisli görüntüler üretmekte zorluk çeker. Vücut gelince, Apple’ın nihayetinde iPhone 5, 5, 6, 6, 7 ve SE’de kullanılan alüminyumdan uzaklaşacağına ve bunun yerine kullanılan gövdeye benzeyen bir cam gövdeye yeniden sahip olacağına dair söylentiler var. Apple’ın tedarikçisi Catcher Technology’ye göre 2017’de en az bir adet iPhone modeli cam gövde kullanacak ve analist Ming-Chi Kuo’ya göre cam tasarımında benzeri olmayan parlak bir paslanmaz çelik çerçeve üzerine inşa edilecek. Apple Watch.

IPhone 7 gibi, iPhone 8’in suya dayanıklı olması bekleniyor, ancak geliştirilmiş IP68 su direnci derecesine sahip olabilir. Yağmur, sıçrama ve suya kısa sürede su altında kalmaya devam edecektir. Bir söylenti, iPhone 8’in bir Yıldırım portu yerine bir USB-C portu alabileceğini öne sürdü ancak daha sonraki bilgiler, Apple’ın 2017’de Yıldırım portuna yapışacağını gösteriyor. İçinde, iPhone 8’in hem daha hızlı hem de daha verimli olması için 10 nanometre A11 yongası olması bekleniyor; artı söylentiler, kablosuz şarj ve iris, yüz veya jest tanıma gibi biyometrik eklemeler gibi özellikleri de içerebileceğini söylüyor. İkili mercekli bir kameralı üst uç modellerde, her iki lensin de optik görüntü sabitleme özelliğine sahip olması bekleniyor. IPhone 8’in ön yüze bakan kamerası, PrimeSense tarafından teknoloji kullanan, belki de yüz ve iris tanımayı sağlayan, nesnelerin yerini ve derinliğini bulmasına imkan tanıyan 3D algılama yetenekleri içerebilir. Söylentilere göre Apple, geliştirilmiş resimler için dikey bir arka kamera ve ön yüzdeki FaceTime fotoğraf makinesi için bir çift kamera kurulumu keşfediyor.

Apple’ın geleneksel LCD ekranlı standart 4.7 ve 5.5-inç iPhone modelleri ile birlikte satılacağı OLED iPhone 8’i ~ 5 inç “premium” model olarak konumlandırmayı planladığı söyleniyor. Her üç model de daha hızlı A11 işlemcileri, cam gövdeleri ve kablosuz şarj cihazını içeriyor olabilir (ancak söylentiler bu noktada aynı fikirde değil), ancak iki LCD modelin daha üst seviye cihaz için söylenen aynı uçtan uca ekranı göstereceği açık değildir ve Hangi ayırt edici özellik eklenecek. Söylentilere göre, OLED iPhone’un pahalı olması ve “prim” olarak atıfta bulunulan çok sayıda söylenti ve bir önceki yılın iPhone’larından daha pahalı olan 1000 dolardan fazla satabileceğini düşündüğü bir söylenti olması gerektiği yönünde söylentiler var. Diğer söylentiler de aynı fikirde değil, bu nedenle iPhone 7 Plus’a fiyat daha yakın olabilir.

Apple’ın OLED iPhone’da tanıtmayı planladığı radikal tasarım değişiklikleri göz önüne alındığında, söylentilerin ciddi arz kısıtlamaları olacağı yönünde söylentiler var. Apple, standart bir 4,7 ve 5,5 inçlik cihazların yanında bir Eylül olayında ~ 5 inç OLED iPhone’u tanıtabilir ancak piyasaya sürülmesinden bir veya iki ay sonrasına kadar piyasaya çıkmayacağı ihtimali var. Alternatif olarak, insanların çoğunluğunun 2018 yılının ilk çeyreğine kadar elini alt edemeyeceği küçük sayılarda bulunabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 thought on “iPhone 8 Sonbaharda geliyor İPhone 8 Özellikleri

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: