iPhone 8 Kesinleşmiş Haberler

iphone 8 özellikleri

iPhone 8 Kesinleşmiş Haberler

iPhone 8 Kesinleşmiş haberler makalemize ve sitemize hoşgeldiniz. Değerli arkdaşlar bildiğiniz üzere bir kaç gün önce iphone 7s Plus cihazı hakkında bazı bilgileri sizlere sunmuştuk. Gerçekten şöle bir belirsizlik var caba hangisi daha önce çıkacak yoksa haberler hurafemi ? bizler bu sadece türk siteleri ile değil dünyada kendileri kanıtlamış özel sitelerden topladığımız haberler ile sizlere aktarıyoruz.

Bilinen ve doğruluğu yüksek derece olan iphone 8 tasarım ekran ve diğer donanım bilgileri için topladığımız bilgiler şu şekilde ;

  1. iPhone 8 Tasarımı Nasıl ?
  2. iPhone 8 Ekran Görüntüsü Nasıl ?
  3. iPhone 8 Özellikleri ?
  4. iPhone 8 Şarj Nasıl ?

IPhone 8: Tasarım

Yeni iPhone önceki cihazlara  benzeyecek mi?  IPhone 8 hakkındaki söylentiler başladığı andan itibaren herkes Apple’ın akıllı telefonunda nihayet yeni bir görünüm elde edecek mi diye merak ediyordu. Son birkaç yılda, tasarım açısından bazı değişiklikler görmedik.

Yaklaşan iPhone görünümüyle ilgili birçok spekülasyon yapıldı. Son birkaç ayda gördüğümüz tüm spekülasyonları listelemeyeceğiz. Bununla birlikte, birkaç gün önce olanları anlatacağız.

Apple bir hata yaptı – yanlışlıkla Yılın sonunda piyasaya sunulacak yeni bir cihaz, HomePod akıllı hoparlör için bir yazılım güncellemesi çıkardılar. IOS geliştiricileri kodları incelediler ve iPhone 8’in bir görüntüsünü buldular.

iphone 8 görüntüsü
iphone 8 görüntüsü

Ekranın üstünde ve altında bu sınırlara alıştık ve tümüyle kabul edebileceğimiz sınırlar oldukça kalıntı. Geliştiricilerin bulduğu görüntüde, tamamen farklı olan uçtan uca ekran görüyoruz.

IPhone 8: Ekran

iPhopne 8 de Oled ekran kullanılacağını hepimiz biliyoruz artık . OLED’ler çok daha iyi güç verimliliği, daha iyi görüş açısı ve daha fazlası gibi pek çok avantaj sunar. Bunlar cam kadar kolay kırılmaz, ancak dezavantaj plastiklerin camdan daha yumuşak olması nedeniyle çizilmeye eğilimli olmasıdır. Ekranlar, True Tone teknolojisini Ion-X camıyla birlikte gösterecek.

 

iPhone 8 ve iPhone Pro adlı konumuzu okuyarak geniş bilgiye sahip olabilirsiniz..

IPhone 8: Fiziksel (home )Ana Düğme Yok

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Apple yanlışlıkla bir HomePod akıllı hoparlör için bir yazılım güncellemesi çıkardı ve kodu tarayan Steve Troughton-Smith ve Guilherme Rambo iOS geliştiricileri çok ilginç şeyler buldu.

IPhone 8: Yüz Tanıma

Söz etmemiz gereken sonraki şey, yüz tanıma özelliğidir. Birçok rapor, Apple’ın yüz tanıma için 3D algılama yeteneklerini içerecek ön yüz fotoğraf makinesi üzerinde çalıştığını söyledi.

Görüntü, Apple’ın mümkün olduğunca çok ekran kullanmaya elinden geleni yaptığını açıkça gösteriyor. Ekranın üst kısmındaki alan, önden bakan kamera ve yüz tanıma için kullanılacak gibi görünüyor.

Apple, Touch ID’yi yüz tanıma ile değiştirecek gibi görünüyor.

IPhone 8: Suya Dayanıklılık

IPhone 7, IP67 sertifikasıyla geldi. IP68 sertifikasına sahip iPhone 8’in geleceği düşünülürse, bu bölümdeki gelişmeler olacak.

Rakamlar söz konusu olduğunda, birincisi toz direnci, ikincisi suya karşı direnç gösterir. Tüm yeni iPhone, muhtemelen 30 dakika suda (1.5 metreye kadar) bulunabiliyor.

IPhone 8: Kablosuz Şarj

Uzun süredir var olan ve günün ışığını önceki iPhone modellerinde görmeyen söylenti, bunu iPhone 8 ile yapabilir. Kablosuz şarj özelliğidir. KGI Menkul kıymetler analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın nihayet bu özelliği yeni iPhone’da tanıtacağına inanıyor.

Guilherme Rambo, bunun bir kanıt olduğunu söylemiş, bunun geçerli olabileceğini bulmuş.

“Pil widget’ı yeni iPhone için farklı bir simge kullanacak, bu da farklı bir şarj mekanizması öneriyor.”

iphone 8 nezaman çıkıyor sorunuzu duyar gibiyim iPhone 8 Sonbaharda Geliyor konumuzu okuyabilirsiniz

iPhone 8  : İsim – Ad

Apple onuncu doğum gününü kutluyor ve bu büyük bir anlaşma. Dolayısıyla, bunu göz önünde bulundurarak, adlandırma konusunda tamamen farklı bir şey bekleyebiliriz.

Bazı spekülasyonlar, tüm yeni iPhone’un iPhone Pro, iPhone X ve hatta iPhone Sürümü olabileceğini söylüyor.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: