ipad-iphone-dns-ayari

iPad iPhoNe Dns Değiştirmek Nasıl Yapılır ?

Değerli takpiçimiz merhaba iphone havuzu olan sitemize hoş geldin. Merak ettiğin bu konuyu en ince ayrıntısına kadar araştırıp Apple cihazların Dns ayarı nasıl olur sorunuza cevaben bir makale hazırladık.

iphone-dns-ayarlari
iphone-dns-ayarlari

Değerli arkdaşlar bazen istediğimiz özel sayfalara telefonumuzdan veya ipad cihazımızdan ulaşamayız. Zararlı uygunsuz içerik olan veya telif hakları olan ürünlerin dağıtılması sebebiyle ülkemizde girişi yasaklanmış olan siteler. Bizim tavsiyemiz kesinlikle uzak durmanızdır sonuçta emek hırsızlığı yapılıyor. Fakat bir araştırma bir bilgi edinmek ise amacınız aşağıdaki yöntemleri uygulayarak iPad veya iPhone cihazınızda ayarlar yaparak istediğiniz siteye ulaşabilirsiniz.

Yalnız bu şekilde de bazen istediğiniz siteye adrese ulaşamayabilirisniz yasakların aşılmasına yardımcı olan yöntemlerin yasaklanabilir.

Bu yöntemleri kullanırken telefonuz açıp kapanıyorsa veya ciddi bir hata ile karşılaşırsanız iphone sorunları ipad problemleri konumuzu inceleyin

Google dns adreslerini kullanabilirisiniz google dns adresleri ;

8.8.8.8 ve 8.8.4.4

Peki DNS adreslerini cihazımıza nasıl aktaracağız. ?

Arkadaşlar telefonumuz yada cihazımız ayarlar kısmına girelim daha sonra wifi ayarlarına girelim . Dns Ayaralrını Değiştirmek için Bağlandığınız wifi sunucusunun yanında ”İ” Harfi var yuvarlak içinde ona tıklıyoruz. Herhangi bir sorun olaması adına resimle örnekle açıklayacağız. Fakat biz farklı bir Dns adresi ile bu yöntemi yapalım sizlerde deneyebilirsiniz.

Biz örneğimizde 208.67.222.222 ve 208.67.220.220 adreslerini kullanacağız.

Wi-Fi noktasının ayarlar ekranındaki DNS alanına önce 208.67.222.222 yazın, sonra da “,” işaretiyle modemininizin yani Yönelticinizin (Gateway) IP adresini yazın. Bu sayede önce OpenDNS’ten sorgu yapılacak, eğer OpenDNS’e ulaşılamaz ise modeminiz üzerinden servis sağlayıcınızın DNS sunucusu sorgulanacaktır. Böylelikle de hiç bağlantı sorunu yaşamayacaksınız.

Resimli Anlatımı

Öncelikle 1. adım ;

ipadiphone-dns-degismek
ipadiphone-dns-degismek

2. Adım ;

ipadiphone-dns
ipadiphone-dns

Alternatif olarak Yandex DNS adreslerini de kullanabilirsiniz: (77.88.8.8 ve 77.88.8.1)

Arkadaşlar bu şekilde dns problemini çözmüş oluyoruz. Eğer telefonunuzda veya ipad cihazınızda farklı bir problem var ise örneğin iPad Wifi Problemleri 7 Çözüm Makalemize bakabilirsiniz.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: