iPad / iPhone Facetime Sorunu ve Problem Çözümleri

Arkadaşlar merhaba , ipad veya iphonemizde facetime özelliğini bilmeyen yoktur lakin bazen sorunlar olmakta ve istediğimiz şekilde bağlantı kuramayız buna 4g veya 3g de dahil aslında apple firmasına özel bir uygulama ve çok tercih ediliyor. Biraz bu konu üzerinde sorunlara problemlere yönelik yaptığım araştırmaların detayını hep beraber inceleyelim.

ipadiphone.net

ipadiphone.net

FaceTime ücretsiz görüntülü görüşme yapmak için Apple’in uygulamasıdır, burada FaceTime çalışıup çalışmadığı hakkında bilgilere bakalım.

FaceTime ile  iPhone, iPad veya Mac sahibi olan herkes için ücretsiz video veya sesli arama yapabilirsiniz. WiFi internet bağlantınız üzerinden birbirinizle ücretsiz görüşebilirsiniz (cep telefonu bağlantısını da kullanabilirsiniz, fakat 3 g veya 4g ile fazla megabayt yiyebilir bu nedenle öncelikle veri alış verişini kapatın Ayarlar Mobil Veri KApalı )

FaceTime hataları Apple’ın video telefon görüşmesi uygulamasını gidermenize yardımcı olacak bir makalemizdir. Detaylara devam edelim

FaceTime çalışmıyor: FaceTime’in açık veya kapalı olmadığını nasıl öğrenebilirim?

İlk adım olarak ,Apple’ın FaceTime sunucusu kapalıysa, yapabileceğiniz birşey yoktur, ancak en azından FaceTime’ın kapanmış olduğunu ve sizin bu sorunla alakalı olmadığınız açıkça bellidir. Şimdi, FaceTime’in sunucu sorunları olup olmadığını nasıl kontrol edebileceğinize bakalım.

Apple’ın sistem durmunda sorun varmı diye kontrol edelim bunun öncelikle applenin sitesinden bakalım adres  https://www.apple.com/tr/support/systemstatus/  iMessage, App Store ve Apple Music gibi diğer Apple hizmetleri ile birlikte FaceTime’ın durumu hakkında size güncel bilgi vermelidir. Yeşil yanıyorsa sunucuda sorun yok demektir. Arkadaşlar bu sistem durumunu bir çok hatada kullanabilirsiniz eğer genel bir sorun varsa veya ulaşmaya çalıştıgınız bir bölümde sorun varsa öncelikle buraya bakınız.

ipadiphone.net

ipadiphone.net

 

FaceTime çalışmıyor: Kablosuz bağlantısını ve mobil bağlantınızı kontrol edin

FaceTime çalışmıyorsa  cihazlarınızda İnternet bağlantısını kontrol edin.

Bununla birlikte, internetiniz sorunsuz çalışıyor olabilir, ancak cihazınızın kurulma biçimiyle ilgili bir sorun olabilir ve bu da bağlantısını kesiyor.

Bir iOS cihazında Ayarlar> Kablosuz bağlantı ve Sistem Ayarları> Mac OS X’te Şebeke’ye dokunun ve ayarların yerel yönlendiricideki ayarlara uygun olup olmadığını kontrol edin.

FaceTime’i hücresel olarak da kullanabildiğinden, arama yapmak için veri bağlantınızı kullanmak isterseniz iPad ve iPhone’da Ayarlar> Mobil veri seçeneğini kontrol edip aktif veya kapalı hale getirebilirsiniz.

FaceTime çalışmıyor: Yazılımınızı güncelleyin

İlk adım, tüm iOS ve Mac OS X cihazlarınızdaki yazılımın güncel olduğundan emin olmaktır. Bazen güncellemeler otomaik olarak bildirim ile geliyor bazende manuel bakmanız gerek her zaman bildirim gelmiyor.

Apple’ın yazılımı geliştirir veya günceller , böylece servisi kullanmak için cihazınızı güncellemeniz gerekebilir. Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme’ye giderek iOS sürümünüzün en son sürümünü kontrol edin.

FaceTime çalışmıyor: FaceTime’ın açık olduğundan emin olun

ipadiphone.net

ipadiphone.net

Arkadaşlar bazen kapalı oluyor bu bunu kontrol edin kontrol etmek için ;FaceTime’ın açık olduğundan emin olun. IOS cihazınızda, Ayarlar> FaceTime üzerine dokunun ve FaceTime anahtarını Açık olarak ayarlayın.

Mac OS X’te FaceTime uygulamasını başlatın ve FaceTime> FaceTime’ı Aç’ı tıklayın.

FaceTime çalışmıyor: FaceTime’de doğru Apple Kimliğiyle oturum açtığınızı kontrol edin

Aynı Apple Kimliği’ni kullanarak tüm FaceTime hesaplarınızda oturum açtığınızdan emin olun. IOS içinde Ayarlar> FaceTime üzerine dokunun ve Apple Kimliğini kontrol edin. Mac OS X’te FaceTime> Tercihler’e dokunun ve Apple Kimliğini kontrol edin.

Cihazlardan herhangi biri eşleşmiyorsa. Oturumu Kapat’a dokunun ve diğer cihazlarınızla aynı Apple Kimliği ve Parolasını girin (ardından Giriş Yap’a dokunun). Bu en çok rastlanan sorunlar arasında dikkat edelim

FaceTime çalışmıyor: FaceTime ‘Etkinleştirme Bekliyor” takılıyorsa ne yapılması gerekiyor?

FaceTime’da oturum açtığınızda, Etkinleştirme Bekleniyor ifadesi görüntülenir. Cihazlarınızdan herhangi biri Bekleme Süresince bekletilirse, FaceTime’ı kapatın ve tekrar açın. Bunu nasıl yapacağız aşağıdaki gibi ;

Bir IOS Aygıtında FaceTime nasıl sıfırlanır: Ayarlar> FaceTime üzerine dokunun ve FaceTime’ı Kapalı olarak ayarlayın. Ardından, FaceTime’ı tekrar Açık olarak değiştirin.

Mac’te FaceTime nasıl sıfırlanır: FaceTime uygulamasını açın ve FaceTime> Tercihler’i seçin. Şimdi FaceTime’ı Kapalı ve sonra tekrar Açık olarak ayarlayın.

FaceTime çalışmıyor: Saat ve tarihi kontrol edin.

Tüm cihazlarda saat ve tarihin doğru ayarlandığını kontrol edin. Mac’te Sistem Tercihleri’ni açın ve Tarih ve Saat’i tıklayın. Tarihi ve saati otomatik olarak ayarla seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin ve açılan menüden Apple Europe istanbul veya ankara  seçin.

FaceTime çalışmıyor: Telefon numaranızın doğru olup olmadığını kontrol edin

IOS cihazlarınızda Ayarlar> FaceTime üzerine hafifçe vurun ve doğru telefon numaranızın ve Apple Kimliğinizin “FaceTime tarafından ulaşılabilecek durumdaysa” listesinde yer aldığını kontrol edin.

FaceTime görüşmesi almıyorsanız, aramayı başlatmaya çalışan kişinin sizin için doğru iletişim bilgilerinin olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor.

Arkadaşlar bu uygulamaları yaptıgınıuz halde facetime çalışmıyorsa telefonunuz açıp kapatın. Hala problemler yaşıyorsanız apple destek ten yardım alın. Yeni bir makalemizde görüşmek dileğiyle hoşcakalın.

 

 

Bu alana reklam verebilirsiniz!