ipadiphone.net

Apple iPhone iPad Garanti Şartları Nelerdir ?

Arkadaşlar merhaba garanti şartları açık ve nettir bu bilinç ile haraket etmeniz gerekir her ürün her arızada garanti kapsamında olmayabilir bu nedenle iyi araştırmak gerekiyor. Şimdi Apple ürünlerinin garanti süresi ve içeriklerine bakalım ;

Konuya geçmeden önce iphone veya ipad ürününüzde sorun varsa ilk önce aşağıdaki konularımıza bir göz atın .

iPhone Problemleri ve Çözümleri Konumuza ve iPad Problemleri Konumuza bir bakın daha sonra bu yazımızı okumaya devam edebilirsiniz umarım bu konuya gerek kalmadan sorununuzu çözersiniz. Yoksa 15 yada 20 gün telefonsuz kalmak hakikaten zor bir durum .

TÜKETİCİ KANUNU

Apple İki Yıllık Sınırlı Garantisi, isteğe bağlı üretici garantisidir. Uygun olmayan mallar da dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere, Türk tüketici kanunlarında sağlanan haklardan bağımsız haklar sunar.

Bu itibarla, Apple İki Yıllık Sınırlı Garantisi faydaları, Türk tüketici kanunu ile sağlanan hakların yerine geçmez ancak bunlara ek olarak sağlanır.

Bir ürün kusurlu ise tüketiciler, özellikle 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve bu kanun uyarınca düzenlenmiş Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik’te yer alan haklardan faydalanabilirler.

Tüketiciler, Apple İki Yıllık Sınırlı Garantisi veya tüketici kanunundan kaynaklanan hakları gereği hizmet talep etmeyi tercih etme hakkına sahiptir.

Önemli: Apple İki Yıllık Sınırlı Garantisi hüküm ve şartları, tüketici kanunu talepleri için geçerli olmayacaktır.

Tüketici kanunundan kaynaklanan haklarınız konusunda daha fazla bilgi için, yerel tüketici kuruluşlarınızla irtibata geçin.

BU GARANTİ NEYİ KAPSAR?

Apple Teknoloji ve Satış Limited Şirketi, Büyükdere Caddesi, No. 127, Astoria İş Merkezi, A Kule, Kat: 8/9/10, Esentepe, İstanbul, 34394, Türkiye (veya hukuki halefleri) (“Apple”), Apple kullanım kılavuzları, teknik şartnameleri ve diğer yayınlanmış Apple Ürünü talimatları ile uyumlu bir şekilde kullanıldığında, paket içinde yer alan Apple markalı donanım ürünü ve aksesuarlarını (“Apple Ürünü”) malzeme ve işçilikten kaynaklanan kusurlara karşı nihai kullanıcı tarafından Türkiye’de perakende olarak satın alındığı asıl tarihten itibaren İKİ (2) YILLIK bir süre boyunca (“Garanti Süresi”) garanti eder.

Lütfen unutmayın: Apple İki Yıllık Sınırlı Garantisi kapsamında yapılan tüm taleplerde bu garanti belgesinin koşulları belirleyici olacaktır.

Değerli arkadaşlar eğer iPad veya hangi durumda iPhone Garanti Dışı olması nasıl olur derseniz iPhone Garanti Dışı konumuza bakabilirsiniz

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: