ipadiphone.net

Arkadaşlar merhaba bu makalemizde app storede bize faydalı olacak bir kaç sağlık tıp uygulamalarını inceleyelim emin olun uygulamalar hayati derecede işimizi kolaylaştıracak her an telefonumuzda olması gereken uygulamalardır sağlık ciddiye almak gerekir uygulamalarımıza geçelim.

MHRS Mobil

Geliştirici: T.C. Saglik Bakanligi

Arkadaşlar bazen iş yoğunluğu bazen sabah uyanamamak sorunumuz nedeniyle hastahaneye gittiğimizde sıra kalmadı süprizi ile karşılaşabiliriz bunun için bu uygulama güzel kayıt olup istediğiniz vakit için randevu alabilirsiniz

T.C. Sağlık Bakanlığı’nın sunduğu “Merkezi Hekim Randevu Sistemi” mobil uygulaması, iPhone telefonunuz ve iPad tabletiniz için özel olarak tasarlanmış olup, hem uygulamanın kendisi hem de randevu almak ücretsizdir. Uygulamanın kısa adı “MHRS Mobil” dir.

MHRS Mobil ile tüm Türkiye’de Sağlık Bakanlığı’na bağlı Devlet Hastaneleri, Ağız ve Diş Sağlığı Hastaneleri ve Merkezleri (ADSH, ADSM) için vatandaşların, istedikleri hekimden ve belirledikleri uygun olan tarihe randevu almaları sağlanır.

Bundan böyle hastanelerde uzun sıralar beklemenize gerek yok. MHRS Mobil uygulaması yardımı ile kolay ve hızlıca muayene randevusu alabilir ve aldığınız randevuları buradan takip edebilirsiniz. Randevu gününü, saatini ve hekiminizin o gün hastanede görev yapıp yapmadığını öğrenebilir, gidemeyeceğiniz randevularınızı buradan iptal edebilirsiniz.

ipadiphone.net
ipadiphone.net

Eczane

Geliştirici: iMobileCode

Eczane uygulaması acil konularda özellikle hafta sonu ve gece bizim işimize yarar sonuçta nöbetci eznaeleri gün gün bilemeyiz gece rahatsızlandığınızda ve ya acil servise gittiğimizde ilaçlarımız alamk için bu uygulamayı kullabılırsınız detayalar ;

mek için iTunes’u açın.

Açıklama

“Eczane” uygulaması, Türkiye’deki bir çok şehrin nöbetçi eczanelerini listeler. Eczanelerin adları, adresleri, lokasyonları ve telefon numaraları en güncel halleriyle görüntülenmektedir.
“Eczane” sayesinde ulaşmak istediğiniz eczaneye tek bir dokunuşla rota çizebilir veya arayabilirsiniz.
Bilgiler dış kaynaklara dayanmaktadır, bu nedenle nöbetçi eczaneyi gitmeden önce arayarak kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Eğer siz de bulunduğunuz şehrin uygulamaya eklenmesini istiyorsanız, bize contact@imobilecode.com adresinden ulaşabilirsiniz. Şikayetleriniz, sorularınız ve önerileriniz için support@imobilecode.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

ipadiphone.net
ipadiphone.net

E-Nabız

Geliştirici: T.C. Saglik Bakanligi

Sağlık bakanlığımızın geliştirdiği yine güzel bir uygulama e nabız. Sağlık bilgilerinizi girerek gün gün grafik olarakta kontrol edebilirsiniz detaylı açıklama ;

mek için iTunes’u açın.

Açıklama

E-Nabız, sağlık tesislerinden toplanan kişisel sağlık verilerine, vatandaşların ve vatandaşların yetkilendirdiği yakınlarının ve hekimlerin, internet ve mobil cihazlar üzerinden erişebilecekleri bir uygulamadır.

E-Nabız’da bulunan sağlık bilgileri, sistemin devreye alınmasından itibaren hastalıklarınızla ilgili konulan teşhislerin, yaptırılan tahlillerin, çekimi yapılan tıbbi görüntülerin, yazılan ilaçların, aşıların, tespit edilen alerji ve benzeri bilgilerin sağlık hizmeti alınan sağlık kuruluşları tarafından elektronik ortamda e-Nabız sistemine gönderilmesi ile oluşmaktadır.

Uygulamayı kullanabilmeniz için “https://www.enabiz.gov.tr” sitesinde yer alan “E-Devlet ile Giriş” sekmesinden giriş yaparak e-Nabız sistemini aktif etmeniz gerekmektedir. Kullanıcı onay verdiği takdirde destekleyen mobil cihazlardan ilgili bilgiler uygulama tarafından kullanılacaktır.

ipadiphone.net
ipadiphone.net

Adet Takvimi & Yumurtlama Hesaplama – Kadın Adet Takipcisi ve Hamilelik Rehberi

Geliştirici: Dmitry Kovba

Bu konu hakkında pek fikrim yok direk özelliklere geçelim.

Kadın Takvimi ayın hamile kalmaya elverişli günlerini belirlemenize yardımcı olur; böylece hamile kalabilir veya bunu önleyebilirsiniz.

ipadiphone.net
ipadiphone.net

İlaç Takip Sistemi Mobil

Geliştirici: Tiga Bilişim

Sağlık Bakanlığımızın İlaç takip sisteminin moıbil versiyonu inceleyelim.

mek için iTunes’u açın.

Açıklama

SAĞLIK BAKANLIĞI İLAÇ TAKİP SİSTEMİ(İTS) Mobil uygulaması, Türkiye’de kullanıma sunulan ilaçların, üzerindeki karekodu okutarak sisteme kayıtlı olup olmadığını sorgulayabileceğiniz ve ilaç hakkında detaylı bilgilere erişebileceğiniz bir uygulamadır.

İTS MOBİL SAYESİNDE İLACIN;
– Sisteme kayıtlı olup olmadığını
– Hakkında toplatılma kararı olup olmadığını
– Son kullanma tarihinin geçip geçmediğini kolayca öğrenebilirsiniz.

Ayrıca tespit ettiğiniz sisteme kayıtlı olmayan ilacı uygulama üzerinden yetkililere bildirebilirsiniz.

İLAÇ TAKİP SİSTEMİ
İlaç Takip Sistemi, sağlık bakanlığı tarafından sunulan bir hizmettir. İTS halk sağlığını korumak amacıyla, Türkiye sınırları içerisine giren her ilacı üretim / ithalat işleminden hastaya ulaşana kadar her aşamada takip eder. Bu sayede sahte, kaçak ya da son kullanım tarihi geçmiş ilaçların hastaya ulaşmasını engeller.

İlaç Takip Sistemi’nde tüm ilaçların kutu bazında takibinin yapılabilmesi için karekod çözümü kullanılmaktadır. Sistem öncesi ilaç kutuları üzerinde bulunan barkodlarla beraber artık karekodların da bulunması zorunlu hale getirilmiştir. Bu sayede ilaç kutuları tekil kimlik kazanmış ve kutuların takibi mümkün hale getirilmiştir.

İlaç Takip Sistemi tüm paydaşlar tarafından (üretici/ithalatçı, ecza deposu, eczane, hastane, geri ödeme kurumu) etkin bir şekilde kullanılmakta ve güvenli ilacın hastaya ulaşması sağlamaktadır.

ipadiphone.net
ipadiphone.net

Mutlu Hamileler | Mutlu Bebekler | Mutlu Gebelik

Geliştirici: MUTLU ISLER TEKNOLOJI VE ILETISIM HIZMETLERI TICARET LTD STI

Mutlu Anne, ücretsiz ve kullanması basit bir uygulamadır.
Son adet tarihinizi veya doktorunuzun hesapladığı beklenen doğum tarihini girerek hamilelik takibinizi kolayca başlatabilirsiniz.
Bebeğinizin gelişimini zengin görsellerle günlük olarak takip edebileceğiniz uygulama ile bebeğinize ve kendinize dair pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

– Bebeğinizin ihtiyaç duyacağı tüm malzemeleri listeleyebilir, listenizi dilediğiniz gibi güncelleyebilir, paylaşabilirsiniz.
– Bebeğiniz için isim bulmakta zorlanıyorsanız ‘Bebek İsimleri’ panelinden faydalanabilirsiniz
– Bebeğinizin karnınızdaki gelişimini fotoğraflayarak kendinize özel ‘Bumpie’ albümünüzü oluşturabilirsiniz.
-Takviminize randevularınızı ekleyebilir, bebeğinize notlarınızı günlük şeklinde tutabilirsiniz.
-Hamileliğiniz boyunca yaptırmanız gereken testleri kontrol edebilirsiniz.
Mutlu Anne hamilelik uygulaması ile harika bir 280 gün geçirmeniz temennisiyle!

ipadiphone.net
ipadiphone.net

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: