2. El iPhone veya iPaD

ipadiphone.net

2. El iPhone veya iPaD  Almalımıyım ?

Merhabalar , ikinci el iphone veya ipad almalımıyım başlığında makalemize başlayalım bu makalemizde 2. el ipad veya iphone aldığımızda karşılaşacağımız süprizleri ele alıyoruz ikinci el telefon almak mantıklı geliyor mu?

ipadiphone.net
ipadiphone.net

Değerli arkadaşlar 2. el telefon işi bana göre tamamiyle şans işidir. Tabiki biraz da bilgi ve birikim gerekiyor 2. el ipad veya iphone  alırken nelere dikkat etmemiz gerekiyor ne bunları bir gözden geçirelim tabiki karar taktir sizindir.

Neden 2. el bir telefon satılır sebelerine bakalım

 

 1. Telefonu her türlü kullanmıştır yazlınım donanım olarak her işlemi yapmıştır ve ipad veya iphone bayılmıştır
 2. iPhone veya iPad de gizli hemen kendini belli etmeyen sistem hatası vardır belki bu yüzden örneğin aksesuar problemi veya wifi problemi hoparlör bozuk olabilir.
 3. En güzel seçenek ipad iphone normal fakat bir üst model alacaktır. Artık şuanki özellikller kullanıcıya yetmiyor olabilir örneğin daha eski cihazlar IOS sürümlerini çalıştırmaz
 4. Aynı apple ürününden elinde vardır birden fazla iphone veya ipad bu nedenle fazlalık olanı satabilir.
 5. Yine diğer güzel bir seçenek ise Maddi olarak ihtiyacı vardır bu nedenle ipad veya iphone apple ürününü satabilir.

Bizim bir alıcı olarak ilk önce sebeplerini öğrenmemiz ona göre de taktik uygulamamız gerekir . Yani eğer satıcı kişi arkadaşımızsa tabiki samimiyetine güvenebiliriz. Fakat iphone veya ipad alacağımız kişi tanımadığımız bireysel satı ile kısa bir muhabbet edin az veya çok insani duygularınız ve tecrübelerinizle ufak ta olsa güvenilir veya güvenilmez anlayabilirisiniz inannın buda en başta dediğim gibi şans işidir. Ben şahsım olarak internetten alışveriş ile ipad veya iphone cihazı almam eğer bulunduğum mevkiye yakınsa gider yerinde görüro şekilde alırım tabi fiyat ve kalite uygun ise görmeden şipariş üzeri iphone veya ipad almak tehlikelidir. Satıcı kişi örneğin ön yüz resmini çeker ve size gönderir veya yayınlar arka kısım ne halde bilmezsiniz. Veya şu yontemide uygularlar başka bir yerden resim alıp ilanlarına eklerler bunlara dikkat etmek çok önemli ciddi şekilde mağdur olabilirsiniz.

2. El iPhone veya iPad alırken dikkat edeceğimiz husus inanın kozmetik önemli ama daha çok cihazları alıp iç donanımsal sorun varmı onu kontrol edelim dışı yeni içi çürükse sorun olur bilirsiniz. örneğin karar verdiniz ipad veya iphone alacaksınız iphone için dikkat etmeniz gereken özellikler

ipadiphone.net
ipadiphone.net
 1. iPhone Açın ve bekleyin ne kadar sürede açılıyor normalin dışındamı ?
 2. iPhone açıldı direk menüleri kaydırın hızlıca aktif şekilde hızlıca kaydırma yapabiliyormusunuz
 3. iPhone Yan tuşlar çalışıyormu göv de de olan home ev tuşu çalışıyormu bunlara bakın , bakarken de hissetirmeden kırık olup olmadıklarını da elinizle inceleyin.
 4. alacağınız 2. el iPhone telefonuna hattınız yerleştirin ve açın direk olarak servis sağlayıcınız gelecek mi servis yok hatası verecek mi buna dikkat edin.
 5. iPhone açıldı operatör servis geldi ve sorun yok. Hemen bir yakınınıza mesaj atın ve bekleyin . Daha sonra o yakınınızı iphone telefondan arayarak (yeni alacağınız) ses veri şeklini kontrol edin sesiniz ulaşıyor mu ? Karşı tarafın sesi geliyor mu ? Az veya hiç duyulmayacak gibi ise ufak bir problem var demektir ama çözümsüz değil.
 6. iphone 3 g/ 4 G çalışıyormu veri aksışı oluyormu bunu kontrol edin
 7. Wifi açıp kapatın bağlanmaya çalışın
 8. Bir video izleyin çalışıyor mu bakın , şarj olayında gözünüz olsun bu kadar işlemde ne kadar şarj tüketiyor bunu kontrol edin
 9. ekran çatlak veya kırın çatlama vs varsa uzak durun . Ekran renkleri parlak mı ve görsel olarak rahatsız edici bir durum varmı buna bakın.
 10. Aynı maddeleri iPad için de uygulayın hat olayları maddeleri hariçinde
 11. Eğerki garanti süresi varsa o da ayrı bir tat olur sizin için

Bu kontrolleri yaptıktan sonra cihazınızı alma potansiyelinizi güçlendirebilirsiniz çün eğer hata yoksa bu maddelerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

 

 

1 thought on “2. El iPhone veya iPaD

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: