iPhone Whatsapp Hataları Nasıl Düzeltilir?

Telefonunuzda WhatsApp uygulamasını açtığınızda ,  kendiliğinden kapanma hakkında şikayetçi olan birçok kullanıcı vardır. IOS 10/9/8/7 güncellediğinizde, iPhone’da Başlangıçta WhatsApp çökebilir bunun bir çok sebebi olabilir . Eski süğrüm bir uygulama bozuk bir uygulama telefonunuz düşmesi , internet sorunları olabilir . Arkadaşlar bu makalemizde whatsapp sorunları olarak ilk  WhatsApp kilitlenme sorununu gidermek için yazımızı okumaya devam edin ;

ipadiphone.net

ipadiphone.net

1. Bölüm WhatsApp iPhone’da Kilitleniyor Bu Problemi Düzeltelim..

WhatsApp kullanıcıları, iphonede kilitlenince bir çok deneme yaparlar  WhatsApp’ınız pek çok hatayla karşı karşıya olabilir. Çeşitli olası sebeplerde olabilir . Bu nedenle, WhatsApp’ınıza bağlanırken  sorun yaşıyorsanız, önce cihazınızı kapatıp bir kac dakika (5 dk olabilir) sonra tekar açalım  Aynı işlemi, cihazınızda Wi-Fi ve uçak modun da yapın bekleyinki telefonun işletimi karışmasın. Hâlâ WhatsApp’ınız iPhone bağlanmıyorsa, sorunu çözmenizde size yardımcı olacak 4 öneriler var .

1. Yöntem iCloud

ICloud Drive bazen bazı sorunları ortaya çıkarabilir , otomatik yedeklemeyi kapatmanız yeterlidir. Tüm değişkenler doğru olsa bile, bazı sorunlar WhatsApp’ınızı çökmesine neden olabilir . En iyi yol, otomatik yedeklemeyi kapatabilirsiniz  bu sorununuzu çözebilir.

ICloud Sürücüsünü Nasıl Devre Dışı Bırakırım ?

Ayarlara gidin> iCloud’a gidin ve iCloud Drive> düğmesine dokunun, anahtarı kapatın.

2. Yöntem WhatsApp’ı yeniden yükleyin

ipadiphone.net

ipadiphone.net

WhatsApp app store den yeniden yükleyin yalız sohbet geçmişiniz siline bilir dilerseniz bunu yedeklersiniz.

3. Yöntem Facebook senkronizasyonu

Facebook Uygulamasında kişi senkronizasyon olayı var bilirsiniz. Facebook ile Telefon adres defteriniz arasında kişi senkronizasyonunu etkinleştirdiğinizde WhatsApp’ınız çökebilir. Bunu basitçe çözmek için Ayarlar> Facebook e-posta adresinizi ve Parolanızı giriniz> iletişim senkronizasyonu Kapat  gitmeniz gerekiyor.

4. Yöntem Son sürümü güncelleyin

Cihazınızdaki bir hatadan dolayı WhatsApp’ın çökmesine neden oluyorsa,  WhatsApp güncelleme sürümünü kontrol etmeniz ediniz. WhatsApp iPhone’a bağlanmıyorsa, birkaç kez yeniden başlatın ve iPhone’unuzda biraz depolama alanı boşaltın.

Bölüm 2. “WhatsApp’a Bağlanmıyor” sorunu

Değerli arkadaşlar diğer farklı bir sorun ise iphone telefonumuzdan whatsapp bağlanmıyor sorunu , bu sorun hakkında araştırdığım bilgileri sizlere aktarıyorum ;

WhatsApp’a bağlanamıyorsanız, bunun için bir çok nedeni olabilir .  Örneğin çalışan bir internet bağlantınız yok. WhatsApp’ın iPhone’da çalışmadığı haliyle aynı durumla karşı karşıya kalıyorsanız, Wi-Fi’yi deneyin, bağlantıyı açıp kapatın ve ardından telefonu uçuş modundan çıkarın, daha sonra telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz. Ayrıca, Veri Kullanımı menüsündeki WhatsApp için arka plan veri kullanımını kapatmadığınızı kontrol edin ve APN ayarının doğru yapılandırıldığına bakın. App Store  açıp en yeni sürümü yükleyerek güncellemeleri kontrol etmeyi unutmayın.

3. Bölüm iPhone Mesaj gönderilemiyor veya mesaj alamıyorum hatası çözümü

WhatsApp iPhone’da çalışmıyorsa ve mesaj gönderemez veya alamazsanız, aşağıdaki yöntemi takip edin ve cihazın düzgün çalıştığından emin olun. En son sürümünüzü kontrol edin, operatör ayalarınızı kontrol edin . Mesaj göndermek için hücresel bir veri veya Wi-Fi bağlantısına ihtiyacınız vardır. Telefonunuzla , göndermeye çalıştığınız mesajın MMS, SMS gibi cihaz tarafından desteklendiğini onaylayın.

ipadiphone.net

ipadiphone.net

4. Bölüm  Nasıl “WhatsApp kişiler gözükmüyor ” düzeltmek için

WhatsApp kişiler gözükmüyor hatası yaygınlıkla olan bir hatadır.

WhatsApp’da kişilerin gözükmemesi gibi hatalar olur . Bu nedenle, bunun için, telefon defterindeki tüm kişilerinizin görünür olduğundan emin olmanız gerekir. Arkadaşınız WhatsApp Messenger uygulamasının bir kullanıcısı olmalı. WhatsApp Messenger’ınız Facebook arkadaşlarıyla senkronize edilmemelidir. Bunun için, telefon numaralarını manuel olarak eklemeniz ve bunları telefon defterinize kaydederek WhatsApp’ınıza eklemeniz gerekir.

Eklediğiniz kişilerin SIM kartınızdan telefon defterinize alınmasını sağlayın. Kişi listenizi yenileyip WhatsApp uygulaması> yeni sohbet simgesi> Menü Düğmesi> Ayarlar> Kişiler> Tüm Kişileri Göster komutunu başlatmanız yeterlidir. Sorunun bir sonraki çözümü, kişi numarasının görülebileceği, ancak adı değil, bunun sebebi bazı iletişim bilgilerinin üçüncü taraf uygulamalarına maruz bırakılamayacağı bazı yasal nedenlerden kaynaklanıyor.

Değerli arkadaşlar sorunlarınızı bu makalemiz altından bizlerle paylaşırsanız yardımcı olmak için elmizden geleni yaparız iyi günler dileriz.

 

 

Bu alana reklam verebilirsiniz!