iPhone Video Oynatmıyor

iPhone Video Oynatmıyor açmıyor veya Oynatacakken yükleniyor gibi saat dönüyor. Arkadaşlar bu bir  sorun değildir. iPhone veya iPad de  Ayarlar>>Fotoğraf/Kamera menüsündeki iCloud Fotoğraf Arşivi özelliğinin açık olmasından kaynaklanıyor.

Bu özelliği açtığınızda cihazdaki diski dolduran fotoğrafların bir kısmı iCloud sunucularına aktarılır. Cihazda sadece ön izlemesi gösterilir. Fotoğraflarınızın asıllarının iCloud sunucularından görünmesi nedeniyle bu fotoğrafları her defasında görüntülemek istediğinizde internet üzerinden cihaza indirilmesi gerekmektedir.

iphone video oynatmıyor

iphone video oynatmıyor

Eğer Fotoğraflar uygulamasının hücresel veri erişimi kapalı olduğunda ya da kablosuz ağa bağlı olmadığınızda ya da cihazda tamamen hücresel veri kapalı olduğunda bu fotoğrafların yanında ünlem işareti çıkar. Bunun nedeni fotoğrafların indirilmesi için cihazın internete bağlı olmamasıdır. Bunun önüne geçmek istiyorsanız Ayarlar>>Fotoğraf ve Kamera menüsünde iCloud Fotoğraf Arşivi kısmının altında bulunan İndir ve Özgünleri Yönet seçeneğini seçmeniz, cihazda fotoğrafların indirilebilmesi için yeterli alanın açılması, cihazın kablosuz ağa bağlı olması ve şarja takılı olması gerekmektedir. Bu şartları sağladığınızda fotoğrafların yüklenmesi için cihazın bu şekilde kalmaya devam etmesi gerekiyor. Bu işlemin süresi fotoğrafların boyutuna göre 1 saat ile 2 gün arasında sürebilir. Bütün fotoğraflar indirildikten sonra iCloud Fotoğraf Arşivi özelliğini kapatırsanız bir daha benzer bir durum olmayacaktır. Öbür türlü fotoları her görüntülemeye çalıştığınızda fotoğrafları internetten indirdiği için hücresel veri paketiniz çabucak bitebilir.

Diğer iPhone sorunlarınız için iPhone Sorunları Başlığımıza bakabilirsiniz.

Bu alana reklam verebilirsiniz!