iPhone telefonlar için belirli sık karşılaşılan sorunları tek makalede toplamaya çalıştım umarım sizlerin sorunu çözeriz

Başlayalım

Sorun: iPhone yavaş veya gec açlılıyor.

Özellikle bir güncelleme aldıktan sonra, iPhone 6 ve 6 Plus ahizelerinin zayıflamasına ilişkin bir kaç rapor vardır. Dokunduğunuzda veya hızlıca gezinirken gecikmeler olduğunu düşünüyorsanız veya belki de uygulamalar bir kez yaptımdan birkaç saniye daha uzun sürebilirse, deneyebileceğiniz birkaç şey var.

Potansiyel çözümler :

 • IPhone’unuzu yeniden başlatarak başlayın. Apple logosunu görene kadar Uyku /Uyandırma ve Ev düğmelerini aynı anda basılı tutun .
 • Bu işi yapamazsa, fabrika ayarlarına sıfırlama ve cihazınızı bir yedeklemeden geri yüklemeyi deneyin  .

 

ipadiphone.net

ipadiphone.net

Sorun : GPS çalışmıyor

Oldukça az sayıda insan Onlar Apple Maps, Google Maps veya GPS kullanan başka bir uygulamaya kullanıyor olabilirsiniz iPhone 6’da GPS fonksiyonu ile bir sorun haline çalıştırmak, ancak yanlış veya güncellemek için çok yavaş olduğunu bulmak. Bununla birlikte, Wi-Fi’ye bağlı olduklarında hâlâ sorunsuz çalışabilir.

Potansiyel çözümler :

 • Ayarlar> Gizlilik> Konum Hizmetleri’ni kontrol edin ve Konum  Servislerinin en üstte açıldığından emin olun . Ardından, ayarların geri kalanını kontrol edin ve önemli hiçbir şeyin kapatılmadığından emin olun.
 • IPhone’unuzda bir vaka varsa, kaldırın ve GPS’yi tekrar test edin.
 • Ağ ayarlarınızı, Ayarlar> Genel> Sıfırla> Ağ Ayarlarını Sıfırla’la sıfırlamayı denemek isteyebilirsiniz  . Bununla birlikte, bazı şifreleri yeniden girmeniz ve bundan sonra ağ bağlantılarınızı tekrar kurmanız gerekeceğini unutmayın.
 • Donanımınızın başarısız olma ihtimali var, bu durumda anten veya mantık tahtasına bağlanan kablo değiştirildiğinde sorun çözülecektir. Bu, bazı insanlar için çalıştı, ancak herkes için.
 • Bir Apple Store’a girmeyi deneyebilirsiniz, ancak çalışanlar yeni bir iPhone satın almanızı önerebilir.

Sorun: iPhone ekranı donuyor

Bazı iPhone 6 ve 6 Plus kullanıcıları, uygulamaları kullanırken cihazlarının ekranının yanıt vermediğini bulmuşlardır. Sorun donma olmak üzere birçok kez Apple forumlarında bildirildi ve çoğunlukla iOS 9.3.1 ve iOS 9.3.2 çalıştıran telefonlarda görünüyor ve tek bir günde birden çok kez gerçekleştiği biliniyor  .

Geçici Çözümler:

 • Ekranı kapatıp açmak için kilit düğmesini kullanın.
 • IPhone’unuzu sıfırlamak için Apple logosunun göründüğünü görene kadar Uyku / Uyanma ve Ana Ekran düğmelerini basılı tutun .
 • Fabrika ayarları sıfırlanır ve cihazınızı yeni bir telefon olarak geri yükleyebilir veya bir yedeklemeden geri yükleyebilirsiniz.

Potansiyel Çözümler:

 • Söz konusu geçici çözümlerden hiçbiri sorunu gideremezse, Apple’a başvurmayı veya bir Apple Store’a gitmeyi düşünün. Sorun yazılımla değil de donanımla ilgili olabilir
Apple, nihayet iphone 6 ve 6 Plus ile büyük geçti , baskıya karşı direndi ve simgesel telefonlarını daha geniş bir dokunmatik ekranla donattı. Yeni iPhone 7 ve 7 Plus’ın piyasaya sürülmesinden sonra bile, 2014 yılının sonlarında piyasaya çıktığı andan itibaren, iPhone 6 ve 6 Plus serisi, sıcak kek gibi sattı. Bol bol insan yeni alımlarını yapıyor ancak maalesef yıllar içinde pek çok sorun ortaya çıktı. Neyse ki, iPhone 6’nuzla çalıştıysanız, ihtiyacınız olan cevabı hemen burada bulabilirsiniz

Sorun: İletileri ve metinleri gönderemiyorum veya alamıyorum

Bazı kullanıcılar bir mücadele etmekte  bir temas veya birden fazla kişi bir iPhone 6 veya gelen iMessage ve metinleri almak mümkün değildir iPhone hala diğer kişilerden metinleri alabilir rağmen, kullanıcı. bazı kişilere kısa mesaj göndermek mümkün değildir .iMessages düzgün geçmesi görünmüyor. Bu sorun, iOS 10 da dahil olmak üzere çeşitli iOS sürümlerinde kırpılmış.

Potansiyel çözümler:

 • Çevirin iMessage’ı kapatıp yeniden açın ya da açmak iMessage’ı metinler gönderilip alınabilir görmek için kapatır.
 • Kişinin engelleme listenizde olmadığından emin olun. Bunu yapmak için, Ayarlar> Telefon> Engellenen’e gidin  ve kullanıcının herhangi bir engelleme listesinde olmadığını onaylayın.
 • Eski bir iPhone’unuz veya bazen iMessages için kullandığınız başka bir iOS cihazınız varsa, iMessages’ı devre dışı bırakmayı deneyin ve Apple hesabınızdan çıkış yapın. Oturum kapatmak için  Ayarlar> İletiler> Gönder ve Al seçeneklerine gidip Apple Kimliğinize dokunup Oturumu Kapat’ı seçin .
 • Sorunlu kişi (ler) ile mevcut görüşmeyi silin ve yeni bir görüşme başlatın.
 • Söz konusu kişileri silin ve tekrar girin.
 • Aynı anda cihazınızı sıfırlamak için Uyku / Uyanma ve Ana Ekran düğmelerini basılı tutun  .
 • Ayarlar> Genel> Sıfırla> Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya gitmeyi deneyin . Bundan sonra bazı şifreleri tekrar girmeniz ve ağ bağlantılarını tekrar ayarlamanız gerekecek.
 • Bir deneyebilirsiniz iPhone fabrika sıfırlama .
 • Apple Destek’e başvurun veya cihazınızı kullanıma hazır hale getirmek için bir Apple Store’a götürün.

Sorun: iOS 10’a güncellenemiyor

Bu konuda bahsedildiği gibi yeni bir iOS sürümü çıkarıyor her zaman, bazı kullanıcılar, güncelleme ile sorunlar site site gezip araştırıyor.

Potansiyel çözümler:

 • Wi-Fi’nin açık olduğundan emin olun ve iPhone’unuzdaki Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme’ye gidin  .
 • Doğrudan iPhone’unuzda güncelleme yapamazsanız, bilgisayarınıza veya dizüstü bilgisayarınıza takmayı deneyin. Yazma anında 12.5.5 olan iTunes’un en yeni sürümü kullandığınızdan emin olun .
 • İşe yaramazsa, halen bilgisayarınıza bağlı iken iPhone 6’nızda Uyku / Uyandırma ve Ev düğmelerini birlikte basılı tutun. Kurtarma ekranını görene kadar bekleyin – Apple logosunu ve kabloyla birlikte iTunes simgesini görmelisiniz. Göründüğünde bilgisayarınızdaki Güncelle seçeneğini seçin .
 • Bir hata kodu ile karşılaşırsanız, farklı hata kodlarının ne anlama geldiğine ve ne yapacağınıza ilişkin Apple’ın ayrıntılı destek sayfasını kontrol edin .
 • Apple Destek ile iletişime geçin veya cihazınızı bir Apple Store’a götürün.
ipadiphone.net

ipadiphone.net

Sorun: Kırmızı ekran

IPhone 6 ve 6 Plus sahiplerinin sorun ettiği kırmızı Apple logosunu göstermeden önce. Bazen sorun kendi başına kaybolur ve daha sonra geri döner ve bazen sıkışır ve ekran kapatmayı reddeder.

Geçici çözüm :

 • Eşzamanlı olarak Uyku / Uyandırma düğmesini ve Ana Ekran düğmesini 10 saniye boyunca veya Apple logosunu görene kadar basılı tutmayı deneyin . Bazı durumlarda iPhone normal şekilde yeniden başlar, ancak sorun geri gelebilir.

Potansiyel çözümler :

 • Bunun belki de bozuk bir yedekleme ile ilgili bir yazılım konusu olabileceği ihtimali var. Düzeltmek için geri yükleme işlemini deneyebilirsiniz. IPhone 6’yı kapatmak için Uyku / Uyandırma düğmesini basılı tutun . Bilgisayarınızın iTunes’un en yeni sürümünü çalıştırdığından ve iPhone’unuzu bir USB kablosuyla taktığınızdan emin olun. Şimdi, aynı anda Uyku / Uyanma ve Ana Ekran düğmelerini birkaç saniye basılı tutun ve cihaz açıldığında, Giriş düğmesini basılı tutmaya devam ederken Uyku / Uyandırma düğmesini bırakın. Sen almalısınız Bağlan iTunes ekranı ve bırakabilirim Ev düğmesi. Ardından, iTunes aracılığıyla geri yükleme prosedürünü uygulayın.
 • Bunun bir tür donanım arızası olması da mümkündür ve bu durumda, Apple’a başvurmanız ya da bir Apple Store ziyaret edin ve bir yedek parça ayarlamanız gerekir. Kırmızı ekranı başka bir cihaz kullanarak kaydetmek iyi bir fikir olabilir, zira iPhone 6 normalde değerlendirmeye alınca işe yarayacaktır.

Sorun: Görüşmeler sırasında ses duyulmuyor

Birkaç kişi, telefon görüşmesi sırasında diğer arayanları duyamayacakları rahatsız edici bir soruna girdi . Normal şekilde arama yapabilir ve alabilirler, ancak hattaki kişiyi duyamazlar veya ses düzeyi açıldığında bile boğuk sesler çıkarırlar.

Potansiyel çözümler :

 • Kullanmayı deneyin Ses açma düğmesi ve kulaklık bastırın ve değilken zil sesi ekranda göründüğünden emin olun.
 • Hoparlörü kaplayan bir şey olmadığından emin olun. Ekran koruyucusu, kaseyle, hatta toz da büyük etkilere neden olabilir. Herhangi bir tıkanma olmadığından emin olmak için bir fırça kullanın ya da hafifçe hoparlörün içine üfleyin.
 • Kulaklık bağlantı noktasına takılı bir şey olmadığından emin olun. Kulaklık takmaya değer ve bu da yardımcı olup olmadığını test etmek için tekrar dışarı atılabilir.
 • Açmayı deneyin Bluetooth aracılığıyla kapalı Ayarlar bir mikrofonlu kulaklık veya araç sistemine bağlı olmadığından emin olun. Bir Bluetooth cihazını düzenli olarak kullanıyorsanız, cihaza bir bağlantı yapmayı deneyin ve bağlantı noktasında değişiklik yapıp yapmadığını görmek için bağlantısını kesmeyi deneyin.
 • Sen için gitmeyi deneyebilirsin Ayarlar> Genel> Erişilebilirlik ve emin Telefon Gürültü iptali bazı insanlar bu yardım ettiğini bulduk, kapatılır.
 • Bir görüşme sırasında hoparlörü açmayı deneyin ve sorunun devam edip edip etmediğini görün.
 • Yukarıdaki özümleri denedikten sonra iPhone 6’yı sıfırlamak için Apple logosunu görene kadar Uyku / Uyandırma ve Ev seçeneğini birlikte 10 saniye basılı tutun .
 • Tüm bu olası çözümleri denedikten sonra hala sorun yaşıyorsanız o zaman Apple ve / veya operatörünüzle konuşma zamanı geldi.

Sorun: iPhone şarj olmuyor

Biz birkaç iPhone 6 şikayetlerini duyduk  onların cihaz şarj etmek edemediklerini de. Onu normal şekilde fişe takarlar ve hiçbir şey olmaz ya da şimdiye kadar sadece şarj olur.

Potansiyel çözümler :

 • IPhone 6 veya iPhone 6 Plus ile birlikte gelen kablo ve duvar şarj cihazını kullandığınızdan emin olun. Kullanmaya çalıştığınız şarj cihazı veya kablo Apple sertifikalı değilse, o zaman bu sizin sorununuz olabilir.
 • Farklı bir duvar prizi, farklı bir kablo ve farklı bir şarj cihazı kullanmayı deneyin.
 • Kablonuzdaki konektöre ve iPhone’daki porta bir göz atın. Temiz olduklarından ve tozdan arınmış olduklarından emin olun. Temizlemek için limana darbe uygulayabilir veya yumuşak kıllarla fırça kullanabilirsiniz.
 • Yıldırım kablosunu nemli veya ıslak bir ortamda tutarsanız, konektör korozyona neden olabilir. Islak ise, iPhone’daki bağlantı noktasına da zarar verebileceğinden hiçbir zaman takmayın. Paslanmaz görünüyorsa veya konektörlerde mikrofiber bezle çıkarılamayacak bir şeyler varsa, kabloyu bir Apple Store’a götürmeye değer, sadece size bir yenisini verebilirler.
 • Apple logosu görünene kadar Uyku / Uyanma ve Ana Ekran düğmelerini 10 saniye kadar basılı tutarak şarj cihazına takılıyken cihazınızı sıfırlamayı deneyin.
 • Pilinizin son ayağının üzerinde olma ihtimali var. IPhone’unuzu bir Apple Store’a alın ve onlardan bir göz atmalarını isteyin.
ipadiphone.net

ipadiphone.net

Sorun: SIM kart hatası

Bazı kullanıcılar iPhone 6 SIM kartı hakkında şikayet edip duruyor bir aksaklık haline çalıştırmak. “Geçersiz SIM” veya “SIM kartı takılı değil” diyebilirsiniz. Denemeye değer birkaç şey var.

Potansiyel çözümler :

 • Uçak modunu tekrar açıp kapatmayı deneyin.
 • IPhone’unuzu kapatıp tekrar açarak yeniden başlatın.
 • Kısa bir süre önce SIM kartı taktıysanız ve hataya başlarsanız, hasarlı veya kirli olabilir. Patlatmayı ve bir göz atmayı deneyin. Altın kişileri temizlemek için kurşun kalem silgi kullanabilir ve daha sonra iPhone’unuza koymadan önce enkazı uçurabilirsiniz.
 • IPhone 6’yı düşürdüyseniz veya bir şekilde hasar gördüyseniz, SIM kartının gevşek olma ihtimali var demektir. Bazı insanlar, SIM kartın arkasına küçük, ince bir paketleme bandı koyup tekrar takarak başarmışlardır.
 • Yazılımınızın Ayarlar> Genel> Hakkında bölümüyle tam olarak güncel olduğundan emin olun .
 • Uyumlu bir cihazınız varsa SIM kartını başka bir cihazda deneyin veya iPhone 6’nızda farklı bir SIM kart deneyin.

Şimdilik bu kadar daha farklı sorunlarla alakalı makalemizde görüşmek üzere sağlıkla kalın.

Bu alana reklam verebilirsiniz!