iPhone Kapandı Açılmıyor işte çözümler

Değerli arkadaşlar , iphone 4, 4s ,5,5s, 6 , 6 plus , 6 s ve iphone 7 ve plus cihazlarında kapanma ve bir daha açılmama gibi bir sorun yaşadıysanız işte size kurtarma yollarını araştırdık . Bu başlığı okuduğunuzda umuyoruzki bu probleminiz ortadan kalkacak ve iPhone kapandı açılmıyor gibi bir sorununuz kalmayacak.

İşte bu soruna sebeb olan problemler ve çözümleri

Öncelikle iPhone problem ve Çözümleri konumuz daki problemleriniz varmı ? bu konudan başlayın eğer çözülmezse tekrar buradan devam edin.

Öncelikle , cihazımızın Ana Menü (Home) + Açma Kapama (Power) düğmelerine birlikte basılı tutarak cihazımızı açmaya çalışalım sorun devam ediyor mu ?

Kurtarma Modu Nasıl Yapılır ?

Kurtarma modunu yapalım bu sorununuzu çözer peki hangi durumlarda kurtarma modunu çalıştırmamız gerekir ve nasıl yapılır bunu inceleyelim.

  1. Cihazımız sürekli kapanıp açılıyorsa ekran gelmdiğinde
  2. Bir güncelleme  veya geri yükleme  işlemi yarım kaldı ve iTunes iPad veya iPhone cihazımızı görmüyorsa.
  3. Cihazımız  elma logosunun bulunduğu ekranda takılı kaldıysa bu işlemi yapabiliriz.

Hazırsanız Kurtarma Moduna Alma işlemine başlayalım fakat iTunes En son sürümü bilgisayarınıza yüklediğinizi varsayarak devam ediyorum . Eğer iTunes bilgisayarınıza yüklü değilse buraya tıklayın Apple iTunes Yükleme

Arkadaşlar yedeğiniz yok ise almamış isenız iTunes bağlandığınızda aygıtlar sekmesınde cihazının adı gözükür. Sağ tıklayıp Backup veya Yedekle yazar ilk önce telefonunuzu yedekleyin. UNUTMAYIN

  1. İlk olarak eğer bağlı ise USB kablosunu ucunu cihazınızdan çıkarın. Fakat diğer ucu bilgisayarınızda bağlı kalsın. Çünkü aşağıdaki işlemlerin bir yerinde kabloyu tekrar cihazımıza bağlayıp işleme devam edeceğiz. ilk başta kablonun bir ucu cihazımıza bağlı olmasın.
  2. Cihazınızın üstündeki veya yanındaki Kapatma/Açma (Power) düğmesine basarak cihazınızı kapatın. Kapalı ise zaten buna gerek yok. Fakat telefon hiç bir şekilde kapanmıyor ve açıksa reset işlemini yapalım . Cihazınızın üstündeki veya yanındaki (iPhone 6’lar için) Kapatma/Açma (Power) düğmesine basarak cihazınızı kapatın.
  3.  Cihaz kapandığı anda da parmağınızı sadece Ana Ekran (Home) düğmesinde basılı tutun.Bir parmağınız Ana Ekran (Home) düğmesi üzerinde basılı iken de USB kablosunu cihazınıza bağlayın.
  4. Arkadaşlar kesinlikle Çalma usb vs kullanmayın bir arkadaşınızdan yakınınızdan orjinal usb kablosu ile yapamaya çalışın fakat böyle bir imkanınız yoksa denemeye değer bir şansınızı deneyin
  5. Cihazımızın ekranında aşağıdaki ekran görüntüsünü görene kadar da parmağımızı Ane Ekran düğmesinden kaldırmayın. Gördükten sonra da kaldırabilirsiniz.
  6. Cihazınızda yukarıdaki ekran görüntüsünü yani “iTunes’a Bağlan” işaretini gördükten sonra da iTunes ekranında aşağıdaki gibi “iTunes, kurtarma modunda bir iPhone (iPad) buldu…” şeklinde bir bir mesaj göreceksiniz. Bu mesaja “Tamam” deyip artık Geri Yükle (Restore) işlemine başlayabilirsiniz. Alttaki resimde örnek mevcut inceleyebilirsiniz.
iphone-kurtarma-modu

iphone-kurtarma-modu

İşlem bu kadar telefonunuz açılacaktır. Alternatif yontemler ise ;

Bilgisayara bağlayın cihazınızı
İlk 3 saniye Kadar power tuşuna basılı tutun
Sonra home tuşunada 10 saniye basılı tutun
Elinizi power tuşundan çek,n
Home tuşuna basılı tuttuğunuzda
Cihaza Dfu ya alınır
Buşekilde Bilgisayarda  geriyükle ekranı çıkacak .

Bu adımları dauygularak yinde sorun çözülmüyorsa kesinlikle tektik destek şart arkadaşlar çünkü sorun sistemsel değil donanımsaldır.

Cihazınızın Garanti şartlarına Apple iPhone iPad Garanti Şartları bir önceki konumuza bakabilirsiniz. Eğer garantiniz varsa veya garantinizin devam edip etmediğini bilmiyor iseniz konumuza bir bakmanızı tavsiye derim.  iPhone Garantili Değişim

 

Bu alana reklam verebilirsiniz!