Iphone , Ipad IOS Güncelleme Nasıl Yapılır ?

IPhone’unuzu veya iPad’inizi iOS’un en son sürümüne nasıl güncelleyeceğinizi öğrenin, düzinelerce yeni yeni özellikten yararlanın

IPhone’unuzda ve iPad’inizde en son halka açık olan iOS sürümünü indirip kurmanın nasıl yapılacağını açıkladığımız iOS güncelleme rehberimize hoş geldiniz. Yazarken şu anda iOS 10.3.2

IOS 10, 13 Eylül 2016’da başlatılmış ve bir takım yeni eklemeler ve iyileştirmeler getiriyor; O zamandan beri Apple yamalar ve küçük yeni özellikler ile daha küçük yükseltmeler dizisi başlattı. Hepsi iPad ve iPhone kullanıcılarına ücretsiz olarak sunuldu (cihazınızın hak kazanmak için yeterince yeni bir model olduğu varsayılarak).

IOS 10’a geçmeyi henüz bırakmadıysanız veya cihazınızın en son sürümünü cihazınızda bulundurduğunuzdan emin olmak istiyorsanız, bu makale sizin için: biz size güncellemeyi hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde nasıl yapacağınızı gösteririz.

IPhone’unuzda ve iPad’inizde iOS’un en son sürümünü nasıl indirip yükleyeceğinizi ve çalıştıracağınızı, karşılaşabileceğiniz olası sorunları ve Apple’ın iPhone’unuzu veya iPad’inizi bir gece boyunca sizin için güncellemesine izin verip vermeyeceğiniz konusunda sizi yönlendiririz.

IOS güncelleme temelleri

IOS, iPad, iPhone ve iPod touch cihazlarında çalışan işletim sistemi yazılımlarıdır. Bu, diğer uygulamaları organize eden, başlatan ve çalıştıran ve kendi özelliklerini bir dizi gerçekleştirebilen temel çerçeve.

WWDC Apple’daki her yaz, iOS’un en yeni güncellemesini duyurur; Haziran 2017’de bu nedenle IOS 11’i duyacağız. O zaman, aynı OS’un Eylül ayında yeni OS’yi indireceğiz. Yıl boyunca daha küçük nokta güncellemeleri olacak: iOS 11.1 ve benzeri.

En yeni sürümü yazarken iOS 10.3.2 kullanıyor. Cihazınızı iOS 10’a güncellediğinizde, otomatik olarak en yeni mevcut sürümünü alacaksınız.

IPhone’um veya iPad’im iOS 10’u çalıştırabilir mi?

Güncellemeden önce, cihazınızın yeni yazılımı çalıştırmaya uygun olduğunun sertifikalı olduğundan emin olmanız gerekir. IOS 10’u çalıştırmak için bir iPad 4 veya daha yenisi, bir iPad mini 2 veya daha ileri bir sürüm, bir iPhone 5 veya daha yenisi veya altıncı nesil iPod touch gerekir.

1) Verilerinizi yedekleyin

Kullanım iCloud veya iTunes için iPhone yedeklemek , iPad veya iPod touch. Güncellemeden sonra mesajlarınız veya fotoğraflarınız iPhone’unuzdan silindiğinde gün kaydedilir.

Dikkat: yedekleme, satın alınan müzik, TV şovları, uygulamalar ve kitapları içerecektir; Fotoğraf Makinesi Rulosu’nda fotoğraflar ve videolar; Ve cihaz ayarları, ancak bilgisayarınızdan senkronize ettiğiniz hiçbir şeyi içermez. Bu öğeleri tekrar senkronize etmek için iTunes ile senkronize etmeniz gerekir. Bu nedenle bilgisayarınıza ve iCloud’a yedekleme yapmanızı öneririz.

2) eski iOS sürümünün bir kopyasını kaydedin

Genel bir ilke olarak mantıklı bir fikirdir  Cihazınızla uyumludur. Ancak Apple, artık iOS 9’a (veya şu anda imzalanmış olan sürümlerin 10.3.1 ve 10.3.2 sürümlerini yazarken) veya iOS 10’un çoğu sürümüne imza atmıyor; bu nedenle herhangi bir aşamada düşürmeyi imkansız hale getiriyor.

Gelecekte başvurmak için, sabit sürücünüzde bir kopyanız varsa, varsayılan olarak bu yolu izleyerek bulabilirsiniz : youruserfolder / Library / iTunes ve daha sonraaygıtınız için Software Updates klasörünü seçin. ( Finder’da Option Tuşunu basılı tutup Go> Library’yi seçerek kullanıcı klasörünüzdeki Library klasörüne erişin.)

Ancak Mac’iniz bu dosyayı silmiş olabilir. Eğer öyleyse, web tarayıcınızı çalıştırın ve ipsw’yi indirmek için arama yapın . İhtiyacınız olan dosyaya bağlantılar sunan birkaç site bulacaksınız. Kullandığınız aygıt için doğru olanı aldığınızdan emin olun.

3) Cihazınızda yer açın

Telefonunuzda sınırlı alana sahipseniz, güncellemeyi gerçekleştiremeyebilirsiniz; oldukça yüklü bir yükleme. Hazırlanmak için, artık ihtiyaç duymadığınız içeriği kaldırabilirsiniz, bu her durumda iyi bir fikirdir.

4) iPhone’unuzu veya iPad’inizi takın

Cihazınızı bir güç kaynağına taktığınızdan emin olun. Pilin ortadan indirme yapılması, güncellemeyi bozabilir.

5) Wi-Fi’ye bağlı olduğunuzdan emin olun

3G veya 4G yoluyla değil, Kablosuz üzerinden indirdiğinizden emin olun; aksi takdirde ay boyunca tüm verilerinizi kullanmaya son verebilirsiniz.

IOS 10 nasıl kurulabilir

Birkaç saat sürebileceği halde, iPhone’unuzu veya iPad’inizi iOS’un en son sürümüne güncellemek çok kolaydır.

1) Ayarlar> Genel> Yazılım Güncellemesine gidin

İndirmeniz için iOS’un yeni bir sürümünün mevcut olduğunu bildiren bir bildirim almalısınız. Yapmanız gereken tek şey, cihazınızı güncellemekten mutluluk duyduğunuzu doğrulamaktır. Ancak değilse, Ayarlar uygulamasına bir göz atın ve Genel’e gidin. Yazılım Güncelleme’ye dokunun ve iOS’u yeni güncellemeleri kontrol etmeye zorlayın.

IOS bir an düşünür ve ardından size gereken depolama alanı miktarı (indirmeden önce bir miktar boşluk temizlemeniz gerekebilir) ve değişiklikleri anlatan bir ‘Daha fazla bilgi edinin’ makalesinin bağlantısı da dahil güncellemeyi size sunacaktır. Yeni sürüme geçiş yapmak ve adımları izlemek istediğinizi doğrulamanız yeterlidir.

2) İndir öğesine dokunun

Cihazınız kurulum dosyasını otomatik olarak indirmiş olabilir veya yüklememiş olabilir.

3) Güncellemeyi arka planda indirmeye bırakın

İndirme tamamlandıktan sonra cihazınız için bir güncelleme bulunduğunu belirten bir bildirim gönderilir.

4) Ayrıntılar’a dokunun

Bu sizi Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme’ye götürür.

5) Şimdi Yükle’ye dokunun

IPhone veya iPad şimdi iOS güncellemesini yüklemeye başlayacak.

Kurulumu daha sonra ayrılmayı seçebilirsiniz. Güncellemeyi yükleyene kadar ayarlar bir bildirim amblemi görüntüler.

Ortak güncelleme sorunları için düzeltmeler

IOS’un güncellenmesi genellikle kolay, ancak potansiyel olarak yanlış gidebilecek çok sayıda küçük şey var.

Güncelleme çok uzun sürüyor

2013’te IOS 7’yi yükleyen eksik bir kabusuzdu – bütün gece bizi aldı. 2014’te iOS 8’in piyasaya sürülmesiyle işlerin biraz daha pürüzsüz olmasını umuyorduk. Fakat ne yazık ki değil. Yine, birçok kişi kurulum dramıyla karşılaştı çünkü Apple’ın sunucuları indirmeyi sağlamak için onlara erişmeye çalışan çok sayıda kişinin üstesinden gelemedi. Bu sizin deneyiminiz olsaydı, bu büyük bir sürpriz değil ve yalnızmış gibi hissetmemelisin.

Bir şey kesin: iOS 8’in yeni bir sürümü piyasaya çıktığında siz de güncelleme yapmayı seçerseniz, muhtemelen uzun süre beklersiniz çünkü ilk birkaç saatlik güncelleme her zaman Apple’ın sunucularında en yoğun saattir.

IOS 10 artık birkaç ay boyunca kullanımdaydı, meşgul sunucularla veya uzun gecikmelerle ilgili herhangi bir sorun olmamalı. Ancak, iOS 10’un her iterasyonu ortaya çıktığında, tıkanıklığın ölmesine ve herhangi bir hatanın cihazınıza koymadan önce tıkılmasına izin vermek için birkaç gün vermenizi öneririz.

IPhone’da veya iPad’de yeterli alan yok

Başlamak için iPhone’unuzda yeterli alana sahip olduğunuz varsayımının tümü. IOS sürümünüzü güncellerken karşılaşılan sık karşılaşılan bir sorun, cihazınızda kurulum dosyası için yer bulunmadığını bulmaktır. Bir çözüm, iPhone’unuzdan bir sürü dosyayı silmek ve yer açmak, daha sonra bunları geri koymaktır. Başka bir seçenek, Mac’inizdeki iTunes aracılığıyla iOS’u güncellemektir.

Bu alana reklam verebilirsiniz!