iPhone Hafıza Dolu Uyarısı Çözüm  5 Ayar.

 

16GB iPhone kullanıyorsanız “depolama alanı neredeyse dolu” hatasıyla kesinlikle karşılaşmışsınızdır. Bu durumdan kurtulmanın en basit yolu fazla yer kaplayan oyun ve uygulamaları tespit edip tek tek silmektir ancak bu hata uyarısından daha az vakit harcayarak ta kurtulabilirsiniz. Bu yazımızda saniyeler içerisinde boş alan açmanın yolunu anlatıyoruz.

iphone 5 , 6 üzeri hafıza alanı dolu kurtuluş çözümleri

1. “Mesajları Tut” Seçeneğine Göz Atın. Gereksiz firma reklam , hattınızla alakalı reklamlar mesajları temizleyin. Büyük fark çıkacaktır . Silinme vakti gelmiş mesajları tek tek silmek yerine belli bir günden sonra otomatik olarak silinmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için Ayarlar – Mesajlar – Mesajları Sakla ekranında mesajlarınızın ne kadar saklanacağını seçebilirsiniz. 30 gün ideal seçimdir.

2.Fotoğraf Yayınım’ı Kapatın.

Ayarlar – iCloud – Fotoğraflar – Fotoğraf Yayınım’a Yükle seçeneğini kapatırsanız, iPhone’unuz fotoğraf ve videoları iCloud üzerinden diğer cihazlarınıza gönderme, 30 gün süreyle telefonunuzda saklama işlemini durdurur. Telefonunuzla çok fotoğraf ve video çeken biriyseniz bu özelliği kullanım dışı yapmanız telefonunuzu oldukça ferahlatacaktır.

3.Dinlediğiniz Podcast’leri Silin.

4.Sadece HDR Fotoğrafları Saklayın

Ve son 5. Adım ise sesli mesajları mutlaka silin.

Bu alana reklam verebilirsiniz!