iPhone‘unuz donmaya ve kasmayabaşladığında aramaları cevaplamak, e-postaları okumak, Twitter’a girmek veya diğer işlemleri yapmak tam bir işkenceye dönüşebilir.  Bu tür problemleri çözmek için birkaç adım var, cihazınızı yeniden başlatmaktan başlayıp yeniden kurmaya kadar. Aşağıdaki en basit adımlardan başlayabilirsiniz…

Çözüm 1- Uygulamaları açık bırakmayın.

Bu iPhone‘u çok yorar ve kasar. Uygulamadan çıktıktan sonra home tuşuna 2 defa basın aşağıdaki gibi bir görev yönetici gelecek oradan herhangi bir uygulamanın üstüne basılı tutun ve “-” işareti çıkınca uygulamaların hepsini kapatın. Güncel iOS’larda pencereler açılacaktır. Çıkan ekranları yukarı doğru kaydırdığınızda uygulamalar arka planda kapanmış olacaktır.


Çözüm 2-  Çok fazla uygulama olması telefonu genellikle yavaşlatır.

Telefonunuzda Cydia varsa oradan yüklenen pack’ler ve app’ler de  telefonunuzun kasmasına sebep olabilir. Gereksiz uygulamaları ve fotoğrafları silin ve yeniden başlatın .

Çözüm 3- Telefonunuzun sistemi güncel değilse mutlaka güncelleyin.

Özellikle iOS 4.0, iOS 4.0.1, veya 4.0.2 varsa bu sürümler 3G cihazları gerçekten süründürüyor. Telefonunuzun Ayarlar>Genel>Yazılım Güncellemeleribölümünden sürümünüzü güncelleyebilirsiniz. Güncelleme yapabilmeniz için şarj oranınızın belli bir oranda olması ve hafızanızda belirtilen miktarda yer olması önemli. Aksi takdirde güncellemeyi başlatamazsınız. 

Ayarlar >>> Genel >>> Yazılım Güncelleme >>> 

Bu alana reklam verebilirsiniz!