iPhone Çalındı

 

iPhone Çalındı Kayboldu ne yapmam gerekiyor ?

iPhone, iPad kayboldu çalındı

Arkadaşlar çok kötü çok üzücü bit durum bu fakat iPhone, iPad veya iPod touch’ınızı kaybettiyseniz ya da aygıtınızın çalındığını düşünüyorsanız aşağıdaki adımlar aygıtınızı bulmanıza ve bilgilerinizi korumanıza yardımcı olacaktır.

Kayıp aygıtınızda iPhone’umu Bul etkinse

Aygıtınızı bulup geri almanıza ve bilgilerinizi güvende tutmanıza yardımcı olacak ek önlemler almak için iPhone’umu Bul uygulamasını kullanabilirsiniz.

  1. Bir Mac veya PC’de icloud.com/findsayfasına giriş yapın ya da başka bir iPhone, iPad veya iPod touch’ta iPhone’umu Bul uygulamasını kullanın.
  2. Aygıtınızı bulun. iPhone’umu Bul’u açın ve harita üzerinde konumunu görüntülemek istediğiniz aygıtı seçin. Aygıt yakınlardaysa sizin veya yakındaki birinin aygıtı bulmasına yardımcı olmak için aygıtın bir ses çalmasını sağlayabilirsiniz.
  3. Kayıp Modu’nu açın. Kayıp Modu’nu kullanarak aygıtınızı bir parola ile uzaktan kilitleyebilir, kayıp aygıtınızın Kilitli ekranında telefon numaranızı içeren özel bir mesaj görüntülenmesini sağlayabilir ve aygıtınızın konumunu takip edebilirsiniz. Apple Pay’e kredi kartı, banka kartı veya ön ödemeli karteklediyseniz, aygıtı Kayıp Modu’na aldığınızda aygıtta Apple Pay’i kullanarak ödeme yapma olanağı askıya alınır.
  1. Kayıp veya çalınmış aygıtınızı polise bildirin. Polis aygıtınızın seri numarasını isteyebilir. Aygıtınızın seri numarasını bulun.
  2. Aygıtınızı silin. Kaybolan aygıtınızdaki verilere başkalarının erişmesini önlemek için aygıtı uzaktan silebilirsiniz. Aygıtınızı sildiğinizde bilgilerinizin tamamı (Apple Pay’e eklediğiniz kredi kartları, banka kartları ve ön ödemeli kartlar dahil) aygıttan silinir ve iPhone’umu Bul’u kullanarak aygıtınızı bulamazsınız. Sildikten sonra aygıtınızı takip edemezsiniz. Sildikten sonra aygıtı hesabınızdan çıkarırsanız Etkinleştirme Kilidi kapatılır. Bu, başka bir kişinin aygıtınızı açmasına ve kullanmasına olanak sağlar.
  3. Kayıp veya çalınmış aygıtınızı kablosuz iletişim operatörünüze bildirirseniz operatörünüz aramaları, kısa mesajları ve veri kullanımını engellemek için hesabınızı devre dışı bırakabilir. Aygıtınız kablosuz iletişim operatörünüzün planı dahilinde garanti kapsamına alınmış olabilir.

Aygıtınız kapalıysa veya çevrimdışıysa ne olur?

Kayıp aygıtınız kapalı veya çevrimdışı olsa bile aygıtı Kayıp Modu’na alabilir, kilitleyebilirveya uzaktan silebilirsiniz. Bu işlemler aygıtınız yeniden çevrimiçi olduğunda gerçekleşir. Çevrimdışıyken aygıtı hesabınızdan çıkarırsanız aygıtla ilgili beklemede olan tüm işlemler iptal edilir.

Kayıp Modu nasıl kapatılır veya iptal edilir?

Aygıtınıza parolayı girerek Kayıp Modu’nu kapatabilirsiniz. Kayıp Modu’nu iCloud.com adresinden veya iPhone’umu Bul uygulamasından da kapatabilirsiniz.

İPHONEMİ BUL ETKİN DEĞİLSE AŞAĞIDAKİ ADIMLARI TAKİP EDİN

Kayıp aygıtınızda iPhone’umu Bul etkinleştirilmediyse

Aygıtınız kaybolmadan veya çalınmadan önce iPhone’umu Bul’u açmadıysanız aygıtı bulmak için bu özelliği kullanamazsınız. Ancak, verilerinizi korumak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

  1. Apple Kimliği parolanızı değiştirin. Apple Kimliğinizin parolasını değiştirerek başkalarının iCloud verilerinize erişmesini veya kayıp aygıtınızdaki başka servisleri (iMessage veya iTunes gibi) kullanmasını engelleyebilirsiniz.
  2. Aygıtınızdaki diğer internet hesaplarının parolasını değiştirin. Bunlar arasında e-posta hesapları, Facebook veya Twitter yer alabilir.
  3. Kayıp veya çalınmış aygıtınızı polise bildirin. Polis aygıtınızın seri numarasını isteyebilir. Aygıtınızın seri numarasını bulun.
  4. Kayıp veya çalınmış aygıtınızı kablosuz iletişim operatörünüze bildirin. Operatörünüz hesabı devre dışı bırakarak telefon aramalarını, kısa mesajları ve veri kullanımını engelleyebilir.

Kayıp bir aygıtı takip etmenin veya bulmanın tek yolu iPhone’umu Bul uygulamasını kullanmaktır. Kaybolmadan önce aygıtınızda iPhone’umu Bul etkinleştirilmediyse aygıtınızı bulabilecek, takip edebilecek veya farklı şekilde işaretleyebilecek başka bir Apple servisi yoktur.

 

Bu alana reklam verebilirsiniz!