iPhone Batarya Ömrünü Uzatmak

iPhone Batarya Ömrünü Nasıl uzatabiliriz ? iPhone batarya ömrünü uzatmak , iPhone Batarya Ömrünü Uzatmak için yöntemler , iPhone pil ömrü uzatmak gibi sorularınıza yanıtlarımız.

“iPhone Batarya ömrü”, cihazınızın yeniden şarj edilmeden önce çalışacağı süredir. “iPhone Batarya ömrü”, bataryanızın değiştirilmesi gerekene kadar geçen süredir. Her ikisini de en üst düzeye çıkarın ve Apple cihazlarınızdan en iyi şekilde yararlanın, hangileri olursa olsun.

  1. Kural Kesinlikle en son versiyona güncelleyin ios 11
  2.  Kural aşırı sıcak ortamlardan telefonunuzu uzak tutun . Cihazınız, ideal konfor bölgesi olarak 62 ° ila 72 ° F (16 ° – 22 ° C) geniş bir ortam sıcaklığı aralığında iyi performans gösterecek şekilde tasarlanmıştır.
  3. Kuralımız Cihazınızın belirli tipteki kılıflar içinde şarj edilmesi, pil kapasitesini etkileyebilecek aşırı ısıya neden olabilir. Cihazınızın şarj olurken ısındığını fark ederseniz, ilk önce çantasından çıkarın.  Bu iphone ısınıyor sorununu daha detaylı bu konuda anlattık mutlaka bakın . iPhone ısınıyor Çözüm
  4. Kuralımız Cihazı Uzun süre saklamak istersenizBataryanızın genel sağlığını etkileyecek iki önemli faktör: depolama için kapatıldığında bataryanın çevre sıcaklığı ve şarj etme yüzdesi. Bu nedenle, aşağıdakileri öneririz:
    • Cihazınızın bataryasını tamamen şarj etmeyin veya tamamen boşaltmayın – yaklaşık% 50 oranında şarj edin. Bir bataryanın tamamen boşalması durumunda bir cihaz saklarsanız, akü deşarj durumuna düşebilir ve bu da şarjı tutamadığı anlamına gelir. Tersine, uzun bir süre boyunca tam olarak şarj edilmişseniz, batarya daha kısa pil ömrüne yol açarak bir miktar kapasiteyi kaybedebilir.
    • Ek batarya kullanımını önlemek için cihazı kapatın.
Bu alana reklam verebilirsiniz!