iPhone Alarm Kurma Nasıl Yapılır ?

Arkadaşlar inanın telefonu ilk aldığımda özelliklerine bakmıştım özelliklerine bakma doyamadan sabah işe gideceğim için alarm kurayım dedim. Koca telefonda alarmı bulamadım buldum aslında ama çözmek bir kac dakikamı aldı eğer sizde android işletim siteminde İOS işletim sistemine geçiş yaptıgınızda sizde bu sorunla karşılabilirsiniz. Şimdi anlatıma geçelim

Öncelikle telefonumuzdaki menüde saat ikonuna basalım . Daha sonra Sağ üst köşede bulunan + (artı ) butonuna basarak Alarmın çalmasını istediğiniz zaman dilimini belirledikten sonra, aşağıda bulunan yinele seçeneğine basarak alarmın haftanın belirli günlerinde tekrarlamasını sağlayabilir; etiket seçeneğine basarak alarmınızın konusunu yazabilir ve alarm sesiyle ertelenebilme opsiyonunu özelleştirebilirsiniz . Veya alarm saatini değişeceksenız değişeceğiniz saat üzerine tıklayarak gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz.

Alarm Kurma Nasıl olmalı ?

 1. Ana ekrandan veya Denetim Merkezinden Saat uygulamasını açın.
 2. Ekranın alt kısmındaki Alarm’a dokunun.
 3. + simgesine dokunun.
 4. Alarm zamanını belirleyin. Aşağıdaki seçeneklerden birini de seçebilirsiniz:
  • Yinele: Yinelenen alarm kurmak için dokunun.
  • Etiket: Alarmınıza bir ad vermek için dokunun.
  • Ses: Alarm çalarken çıkaracağı sesi seçmek için dokunun.
  • Ertele: Alarm çalarken Ertele seçeneğini görmek için açın.
 5. Kaydet’e dokunun.

SİRİ Alarm Kurar mı ?

Eğer Siz uğraşmak istemezseniz Siri kullanın o sizin yerinize alarm kurar .

Nasıl yapacağız derseniz Home Tuşuna basılı tutun ve Bayan Siri Sizi Karşılasın 🙂 Daha sonra

 • “Beni yarın sabah saat 07:30’da uyandır.” deyin o iş Siri de artık merak etmeyin. Eğer SİRİ güvenmezseniz sizde anlatığımız adımları uygulayarak kontrol edebilirsiniz
iphone-alarm-kurma

iphone-alarm-kurma

iPhone Alarm Sesi Nasıl Değiştirilir ?

Arkadaşlar bazewn klasik alarm sesleri kulağımıza alışık geldiğinden uyanma sorunu yaşayabiliriz. siler dilerseniz telefonundaki bir ses tonu veya mp3 ses dosyasını alarm sesi yapalirsiniz. Eğer klasik alarm sesini değiştirmek istiyorsanız , Saat uygulamasına girip düzenle tıklayınız karsımıza böyle bir ekran gelecek. Daha sonra ses butonuna basıp istediğimiz sesi koyabiliriz.

Kısa yol olarak ise Saat>alarm>düzenle>sesini değiştireceğin saat>ses

iphone-alarm

iphone-alarm

Sizlere tavsiyem fazla sesli alarm sesi seçmeyin uykudayken bir anda alarm çalınca insan nerede olduğunu şaşırıyor 🙂 Çok az sesli ve romantik fon müzikleride kullanmayın asla uyamazsınız . Erteleme seçeneginiz sürekli aklınızda bulunsun alarmı kapatmayın. Yoksa vakit nasıl geçtiğini anlamayacak alarm kurmanınında hiç bir mantığı olmacaktır.

Telefonumuzda eğer alarm çalışmıyorsa iPhone Sorunları Makalemizi okuyunuz.

Alarm Test Etme ve Alarm Çalmıyorsa

Arkadaşlar Herşey tamam bir test yapın normal zamandan 2 dakika sonraya bir alarm kurun ve bekleyin eğer alarm çalarsa sorun yok eğer çalmayıp sadece titremiş oluyorsa veya hiç bir şey olmuyorsa aşağıdaki adımları kontol edin.

 

 • iPhone’unuzdaki zil ses düzeyini kontrol edin. Alarmlar zilinize ayarladığınız ses düzeyi ile eşleşirler. Alarmınızın ses düzeyi çok düşük veya çok yüksekse ses düğmesine yukarı veya aşağı basarak ayarlayın. Ses düzeyini ayarlamak için Ayarlar > Sesler’e de gidebilirsiniz.
 • Alarmınız yalnızca titreşiyorsa alarmınızın sesinin Yok olarak ayarlanmadığından emin olun. Saat uygulamasını açın, Alarm’a dokunun, sonra Düzenle’ye dokunun. Alarm’a dokunun, ardından Ses’e dokunun ve Ses’i seçin.

 

Bu alana reklam verebilirsiniz!