İPhone 6s Kapanma sorunu

Beklenmedik Kapanma Sorunları İçin iPhone 6s Programı

Beklenmedik anda telefon kapanıyorsa Apple sitesinden cihazınızın seri numarası ile işlemyapabilirsiniz . Yani Apple sitesine girdiniz iphone cihaZınızın seri no yazdınız eğer onaylanırsa pil değişimi ücretsiz servis tarafından yapılacaktır .

Özetle apple sitesindeki açıklama şöyle

Apple, çok az sayıda iPhone 6s aygıtının beklenmedik bir şekilde kapanabildiğini belirledi. Bu bir güvenlik sorunu değildir ve yalnızca Eylül 2015 ile Ekim 2015 arasında üretilen, belirli bir seri numarası aralığındaki aygıtları etkilemektedir.

Bu sorunu yaşadıysanız lütfen aşağıdaki seri numarası denetçisini kullanarak iPhone 6s’inizin ücretsiz pil değiştirme servisi için uygun olup olmadığını kontrol edin.

Alternatif olarak

Apple’ın yazılım güncellemelerinin sadece yenilikler getirmediğini; performans ve kullanım süresini de etki yaptığını biliyoruz. Cihazın ciddi anlamda hızlanması veya stabil dediğimiz iOS’un en yeni modellerde dahi takılma göstermesinin yanı sıra kullanım süresinin azalması yazılım güncellemelerinde sıklıkla karşılaştığımızdan artık alıştığımız bir durum. Bu noktada pil sorunu donanımsal olabildiği gibi yazılımsal da olabiliyor. Cihazınızda yeni bir yazılım güncellemesi olup olmadığına bakmak için Ayarlar – Genel – Yazılım Güncelleme menüsüne gitmeniz kafi. Yeni bir güncelleme görürseniz, güncelleme detaylarında “pil” anahtar kelimesini görmeseniz dahi hemen indirerek güncellemeyi uygulayın. Tabii ki stabil iOS sürümünden bahsediyoruz. Herkese açık geliştirici sürümünü yüklediyseniz hatalarla boğuşacağınıza da önceden kabul etmişsinizdir.

Kurtarma modundan daha etkili bir mod olan DFU Restore, sorununuzu çözebilir. iPhone’unuzu kurtarma moduna almak için telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın. (iTunes otomatik olarak açılacaktır) iPhone’unuz bilgisayarınıza bağlıyken, Uyku/Uyanma ve Ana Ekran düğmelerine aynı anda 10 saniye süreyle basılı tutun ve Apple logosunu gördüğünüzde bırakmayın; kurtarma modu ekranını (telefonda iTunes simgesi, bilgisayarda “iTunes kurtarma modunda bir iPhone tespit etti” uyarısı) görünceye kadar basılı tutmaya devam edin. Bu noktada iTunes’daki açıklamaya göre iPhone’unuzu sorunsuz günlerine döndürebilirsiniz.

Son çare

Yukarıdaki adımları uygulamanıza rağmen iPhone’unuz şarj olduğu halde aniden kapanmaya devam ediyorsa sorun donanımsaldır. Bu noktada Zorlu Center veya Akasya yolu göründü demektir. Eğer cihazınızın garantisi bitmişse 189 TL (Apple Türkiye’nin garanti dışı pil değişimi için istediği ücret buydu, değişmisse bilemeyeceğim) gibi bir masrafınız oluyor.

 

 

Bu alana reklam verebilirsiniz!