iPad Wifi Problemleri 7 Çözüm

ipadwifi

iPad’iniz Wi-Fi’ye Bağlanmadığında Yapılması Gerekenler

Arkadaşlar merhaba iPad wifi probleminde e neler yapabiliriz bu makalede inceleyelim. 7 tane çözüm önerimiz var dilerim bu problemi çözeriz.

ipadiphone.net
ipadiphone.net

Öncelikle Bağlanma ayarları veya bağlanmayı şöyle deneleyim

İnternet’e bağlanma en yaygın sorunlardan birisidir birkaç basit adımda düzeltilebilir

Yönelticinize (modem) yaklaştırın. İlk çözüm, yönlendiricinize (modem ) daha yakın olmaktır. Çok uzaktaysanız, Wi-Fi sinyal gücü, iPad’iniz Wi-Fi’ye bağlanmak için yeterince güçlü olmayabilir.

Wi-Fi şebekesinin çalıştığından emin olun. iPad in neden sorun yaşadığını anlamak için çok fazla zaman harcamadan  önce , aslında bunun sorunu olan cihaz oldugundan emin olun. Yani farklı cihazalar ile de deneyin .İnternete bağlanmak ve yönlendiricinin çalıştığını doğrulamak için dizüstü bilgisayarınızı, masaüstünü veya akıllı telefonunu kullanın. Wi-Fi’nin çalıştığını doğrulamak için kablosuz olarak bağlanmak tercih edilir, ancak başka bir kablosuz cihazınız yoksa masaüstünüzü kullanabilirsiniz.

iPad’teki herhangi bir kılıfı veya kapağı kaldırın. Bir kapak veya vb varsa, bu sorun giderme adımlarını izlerken kaldırmanız iyi bir fikirdir. Bu muhtemelen sorunu çözmez, ancak herhangi bir tıkanıklık sinyalin bir miktar güç kaybına neden olabilir.

Parolayı doğrulayın. Bir ağa katılmanız istenirse ve parolayı girdikten sonra da reddedilmeye devam edin, doğru şifreyi girdiğinizi doğrulamanız iyi bir fikirdir. Bazı şifreler oldukça uzun ve karmaşık olabilir.

Devam edelim

iPad’inizin Ağ Ayarlarındaki Sorunu Giderme

Bazı temel ağ ayarlarını kontrol etmenin zamanı geldi, ancak önce, soruna neden olan bir genel ağ olmadığından emin olalım.

Bir kafede veya iş yerinizde  olduğu gibi bir genel kablosuz bağlanıyorsanız, ağ bağlantısını kullanan uygulamalara erişebilmek için şartları kabul etmeniz gerekebilir. Safari tarayıcısına girip bir sayfayı açmayı denerseniz, bu türdeki ağlar genellikle sözleşmeyi doğrulayabileceğiniz özel bir sayfaya gönderecektir. Sözleşmeyi kabul ettikten ve internete girdikten sonra bile, tüm uygulamalarınıza erişemeyebilirsiniz.

Ev ağınıza bağlanıyorsanız, iPad ayarlarına gidin ve her şeyin hazır olduğundan emin olun. IPad’inizdeki Ayarlar simgesine dokunduktan sonra, kontrol etmek istediğiniz ilk ayar ekranın üstünde: Uçak Modu Bu Kapalı olarak ayarlanmalıdır. Uçak Modu açıksa, Internet’e bağlanamazsınız.

Sonra, Uçak Modunun hemen altındaki Kablosuz bağlantısını tıklayın. Bu size Wi-Fi ayarlarını gösterir. Kontrol edilmesi gereken birkaç şey var:

Wi-Fi Modu Açık. Kablosuz özelliği kapalı olarak ayarlanmışsa, Kablosuz ağınıza bağlanamazsınız.

Katıl İste Ağlar Açık. Ağa katılmanız istenmezse, Ağa Katıl Ask seçeneği kapalı olabilir. En kolay çözüm, bu ayarı açmaktır, ancak ağ listesinden “Diğer …” seçeneğini seçerek bilgileri manuel olarak da girebilirsiniz.

Gizli veya gizli bir ağa mı katılıyorsunuz? Varsayılan olarak, çoğu Wi-Fi şebekesi genel veya özel. Ancak bir Wi-Fi ağı kapatılabilir veya gizlenebilir; bu, ağın adını iPad’e yayınlamayacağı anlamına gelir. Ağ listesinden “Diğer …” seçeneğini seçerek kapalı veya gizli bir ağa üye olabilirsiniz. Katılmak için ağın adına ve şifresine ihtiyacınız olacaktır.

3. adıma geçelelim..

iPad’in Wi-Fi Bağlantısını Sıfırla

Artık tüm ağ ayarlarının doğru olduğunu doğruladıktan sonra, şimdi Wi-Fi bağlantısının sorunlarını gidermeye başlamanın zamanı geldi. Birincisi, iPad’in Wi-Fi bağlantısını sıfırlamak. Genellikle, iPad’e tekrar bağlanmasını söyleyen bu basit adım sorunu çözecektir.

Bunu ayarlarınızı doğruladığımız aynı ekrandan yapabilirsiniz.

IPad’in Wi-Fi bağlantısını sıfırlamak için Wi-Fi’yi kapatmak için ekranın üst kısmındaki seçeneği kullanın. Tüm Wi-Fi ayarları kaybolacak. Sonra tekrar açın. Bu, iPad’i tekrar Kablosuz ağı aramak ve yeniden katılmak için zorlar.

Hâlâ sorun yaşıyorsanız listede ağın adının en sağındaki mavi düğmeye dokunarak kirayı yenileyebilirsiniz. Düğmenin ortasında “>” sembolü var ve sizi şebeke ayarlarına sahip bir sayfaya yönlendiriyor.

Bu işlem çok hızlı, ancak bazı sorunları düzeltebilir.

iPad’i sıfırlama

Diğer ayarlardan bazılarıyla uğraşmadan önce ipad i yeniden başlatın. Bu temel sorun giderme aşaması her türlü sorunu çözebilir ve ayarları değiştirmeye başlamadan önce daima yapılmalıdır. Yeniden başlatmak veya iPad’i yeniden başlatmak basittir ve tamamlanması birkaç dakika alır.

IPad’i yeniden başlatmak için, tutun uyku/uyanma  bar siz “slayt kapatmak için” için çağıran ekranda görünene kadar birkaç saniye basılı iPad üstündeki düğmeye.

Çubuğu kaydırdıktan sonra, iPad nihayet tamamen kapatmadan önce çizgi çizerek boş bir ekran bırakacaktır. IPad’i yedeklemeye başlamak için birkaç saniye bekleyin ve Uyku / Uyandırma düğmesine tekrar basılı tutun.

Apple logosu ekranın ortasında görünecek ve iPad tamamen birkaç saniye sonra yeniden başlatılacaktır. Simgeler tekrar görünür olduğunda Wi-Fi bağlantısını test edebilirsiniz.

Modemi yeniden başlatın

IPad’i yeniden gibi, aynı zamanda yeniden gerekir modemin kendisi. Bu aynı zamanda sorunu çözebilir, ancak önce İnternette başka hiç kimsenin olmadığından emin olmak isteyeceksiniz. Modemi yeniden başlatmak, insanlar kablolu bir bağlantı olsa bile Internet’ten kopacaktır.

Bir modemi yeniden başlatmak, birkaç saniye kapatmanız ve sonra yeniden açmanız basit bir sorundur. Bunun nasıl yapılacağı konusunda emin değilseniz, modemin  klavuzuna bakın. Çoğu modemin arka tarafında bir açma / kapama anahtarı vardır.

Modeminiz çalıştırıldıktan sonra, tamamen geri gelip ağ bağlantılarını kabul etmeye hazır olmak birkaç saniyeden birkaç dakikaya kadar sürebilir. Dizüstü bilgisayarınız veya akıllı telefonunuz gibi ağa bağlanan başka bir cihaz kullanıyorsanız, iPad’iniz için sorunu çözüp çözemediğini kontrol etmeden önce bu cihazdaki bağlantıyı test edin.

Yinede sorun yaşıyorsanız yaptıklarınızı unutun..

Ağı unut

Sorun yaşamaya devam ediyorsanız, iPad’e internete bağlanmak hakkında bildiklerini unutmasını ve iPad’e yeni bir başlangıç ​​yapmasını söylemek için bazı ayarları değiştirmeye başlamanın zamanı geldi.

Bu ilk seçenek, ayarları kontrol ederken ve iPad’in ağı  yenilediğimizde daha önce ziyaret ettiğimiz aynı ekranda. Ayarlar simgesine dokunup sol taraftaki menüden Wi-Fi’yi seçerek oraya geri dönebilirsiniz.

Wi-Fi Ağları ekranındayken, ağ adının yanındaki mavi düğmeye dokunarak, kendi ağınızın ayarlarına girin. Düğmenin ortasında bir “>” sembolü var.

Bu, sizi bu bireysel şebeke için bir ekrana götürecektir. Şebekeyi unutmak için, ekranın üst kısmındaki “Bu Şebekeyi veya ağı  Unut” a dokunun. Bu seçimi doğrulamanız istenecektir. Doğrulamak için “Unut” u seçin.

Listeden ağınızı seçerek yeniden bağlanabilirsiniz. Özel bir ağa bağlanıyorsanız, yeniden bağlanmak için şifreye ihtiyacınız olacaktır.

iPad’inizdeki Ağ Ayarlarını Sıfırla

âlâ sorun yaşıyorsanız, şimdi ağ ayarlarını sıfırlamanın zamanı geldi. Bu çok ses çıkarabilir, ancak çoğu insan için, tek tek ağları unutmakla aynıdır. Bu adım, iPad’in sakladığı tüm ayarları tamamen silecek ve bireysel ağ unutulduğu zaman bile hile yapmaz.

IPad’inizdeki ağ ayarlarını sıfırlamak için simgeye dokunarak ayarlara gidin ve soldaki listeden “Genel” i seçin. IPad’i sıfırlama seçeneği genel ayarlar listesinin en altındadır. Ayarları sıfırlama ekranına gitmek için dokunun.

Bu ekrandan, “Ağ Ayarlarını Sıfırla” yı seçin. Bu, iPad’in bildiği her şeyi silmesine neden olur, bu nedenle özel bir ağdaysanız ağınızın şifresini elinizin altında tutmak istersiniz.

Ağ ayarlarını sıfırlamak istediğinizi doğruladıktan sonra, iPad’iniz İnternet’le ilgili fabrika varsayılan ayarında olacaktır. Yakınınızdaki bir Kablosuz ağa katılmanızın istenmemesi halinde, Wi-Fi ayarlarına gidip listeden ağınızı seçebilirsiniz.

Modem Ürün Yazılımını Güncelleme

ipadiphone.net
ipadiphone.net

Modeminizin başka bir aygıttan internete girerek ve bu noktaya giden tüm sorun giderme adımlarını atarak çalıştıklarını doğruladıktan sonra Internet’e bağlanırken sorun yaşamaya devam ediyorsanız, yapılacak en iyi şey modem i son sürüme yükseltmek

Ne yazık ki, bu sizin modeminize özgü bir şey. Bağımsız modeminiz  nasıl güncelleştirileceği ile ilgili talimatlar için el klavuzuna  başvurabilir veya üreticinin web sitesine gidebilirsiniz.

Gerçekten sıkıştınız ve modemin yazılımını nasıl güncelleyeceğinizi bilmiyorsanız veya güncel olduğundan emin olmak için kontrol ettiyseniz ve hala sorun yaşıyorsanız, tüm iPad’i fabrika varsayılanına sıfırlayabilirsiniz. Bu, iPad üzerindeki tüm ayarları ve verileri silecek ve “yeni gibi” durumuna koyacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: