iPad Problemleri Genel

ipadiphone.net

Genel iPad Problemleri ve Çözümleri

Değerli blog takipçilerimiz yeni bir konumuz var . iPad imizde oluşan basit sorunların çözümüyle alakalı araştırmalarımıza dayanarak çözümleri hakkında makalemiz olacaktır. Başlayalım ;

iPad Ekranı Dondu ; iPad ürünlerinde en yaygın sorunlardan bir tanesi ekranın donmasıdır. Bir çok forum sitesi ve bloglarda bu konu hakkında doğru yada yanlış bir çok çözüm üretiliyor bizlerin çözümleri ise şu şekildedir ;

 1. Uygulamalarınız çakışmış olabilir ve belleğe sorun çıkartıyor olabilir. Yapacağınız ilk iş tabletinizi yeniden başlatmaya zorlayın açıldığında  silebilirseniz bazı uygulamalarınızı silin .
 2. İlk madde işe yaramazsa reset atabilirsiniz .Reset atmak için orta ( Ev Düğmesi) Uyadırma (ekranı açıp kapatma düğmesi) aynı anda basılı tutarak reset atmaya çalışın.
 3. İlk 2 maddeyide denediniz hala donma devam ediyorsa , iTunes ile deneyeceğiz iPad i bilgisayara bağlayarak iTunes Üzerinden geri yükleme yapabilirsiniz. Daha sonra kulum da yapalirsiniz detaylı açıklama bu linkte var . iPad Nasıl Kurulur ?

iPad Wi-Fi bağlanamıyor : iPad ürünlerinde bu hata da sık olur insanı delirtir hatta başıma geldiği için söylüyırum araştırdıgımda basit unuttuğum işlemler olduğunu fark etmiştim işte kıs net çözümler ;

ipadwifi
ipadwifi
 1. Öncelikle iPad ayarlarde wifi etkinleştirdiğinden emin olun veya alt kısımı kaydırarak kısa yol tuşu ile açık olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
 2. İlk önce klasik yöntem iPad ürününüzü kapatıp açın.
 3. İlk iki madde işe yaramadımı ? ozman yeniden reset atmamız gerekiyor ekran donduğundaki gibi Reset atmak için orta ( Ev Düğmesi) Uyadırma (ekranı açıp kapatma düğmesi) aynı anda basılı tutarak reset atmaya çalışın.
 4. iPad Belirili bir ağa bağlanmıyorsa ve ağın açık olduğuna emin olun eğer herşey normalse wifi ayarlarına girip bu ağı unut tıklayarak ağ unutmayı gerçekleştirin. Daha sonra yeniden bağlanmaya çalışın . Daha detaylı ve farklı çözümler için bu bakalemize bakabilirsiniz . iPad Wifi Ayarları 7 Çözüm.

iPad iTunes’da Gözükmüyor ; bu sorun oldukça can sıkıcıdır hemen çözümlere geçelim ;

ipadiphone.net
ipadiphone.net
 1. Arkadaşlar ilk önce  Bilgisayarınızda  veya Mac’inizde en yeni iTunes sürümünü son sürüm  yüklediğinizden emin olun. Çünkü eski versiyon varsa bu sorun oluyor. Güncelleme olup olmadığını bu adımları izleyerek kontrol edebilirsiniz . iTunes> Güncellemeleri Kontrol Et’e gidin. Windows’ta, Yardım> Güncellemeleri Kontrol Et’e gidin. Güncelse bu adımda birşey yapmıyoruz 2. adıma geçin
 2. Şimdi cihazınızı kapatın
 3. Cihazınızı açın ve yeniden bilgisayara bağlanmayı deneyin eğer hala sorun varsa usb kablonuzu kontrol edın kopuk aşınma varmı olmadı bilgisayarınızın usb girişini kontrol edin.
 4. iPad’inizin bağlantısını kesmeyi ve bilgisayarınızı yeniden başlatmayı deneyebiliriz. Yukarıdaki tüm adımlar başarısız olursa, iTunes’u kaldırmayı ve uygulamayı Mac’inizde veya PC’nizde yeniden yüklemeyi deneyin.
 5. Sorun devam ediyorsa bazı bilgisayarların gücü iPad için yetersiz kalıyor olabilir Pc zaten yeterli gücü iPad için sağlamayabilir  veya bilgisayarınızda programı çalışmasını engelleyen birşeyler var. iTunes Kurulumunu tam yapmış olmanız gerekir çalışmasını engelleyecek program dosya varsa komple kaldırıp yeniden itunes kurmayı deneyin. Mümkünse iPad’i yeniden başlatmayı ve orijinal güç kablosu ve adaptörü ile iPad’i duvar prizine takmayı deneyin. Sorun devam ederse, ünite arızalı veya hasar görebileceğinden, değiştirme kablosu ve adaptörü almayı deneyin. Yeni bir güç adaptörü satın aldıktan sonra hala şarj olmuyorsa, iPad’in elektrikli bir donanım sorunu olabileceğinden Apple ile iletişime geçmeniz gerekecektir.

Değerli arkdaşlar şuanlık en basit hata çözümlerini anlatmaya çalıştım eğer takıldığınız bir konu veya bir sorun olursa yorum yaaprak destek isteyin sizlere yardımcı olmaya çalışırım .

 

 

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: