iPad Nasıl Kurulur?

İlk kez kullanacak bir iPad kurma süreci şaşırtıcı derecede basittir; Çünkü Apple’ın cihazınızı bilgisayarınızdan bağlamadan kurulum işlemine   izin vererek bilgisayardan İOS cihazına bağladığı kabloyu kesmiştir.

Güvenli bir ağınız varsa ,  Wifi  ağınızın şifresini bilmeniz gerekir. Bu bilgiyle, yeni iPad’inizi beş dakika içinde çalıştırabilir ve çalıştırabilirsiniz.

Bir iPad’i başlatma

 1. Süreci başlatın.  IPad’i kurmanın ilk adımı, ekranın altından sağa sola doğru hızlıca kaydırmaktır. Bu, iPad’i kullanmaya hazır olduğunuzu ve iPad’i istediğiniz zaman istediğiniz eylemin aynısına ihtiyaç duyduğunu bildirir.
 1. Dil seçin . IPad’e sizinle nasıl iletişim kuracağını söylemelisin. Varsayılan ayar İngilizcedir, ancak en yaygın dil desteklenmektedir.
 2. Ülke veya Bölge’yi seçin . IPad’in, Apple App Store’un doğru sürümüne bağlanmak için bulunduğunuz ülkeyi bilmeniz gerekir. Tüm uygulamalar tüm ülkelerde mevcut değildir.
 3. Bir Kablosuz Ağ seçin . Ağınız güvenlidirse, burada bu Wi-Fi şifresine ihtiyacınız olacaktır.
 4. Konum Hizmetleri’ni etkinleştirin . Konum servisleri iPad’in bulunduğu yeri belirlemesine izin verir. 4G ve olmadan bile bir iPad  GPS  konumunu belirlemek için yakınlardaki Kablosuz ağları kullanarak konum hizmetlerini kullanabilirsiniz. Çoğu kişi bu ayarı açmak isteyecektir. Konum servislerini daha sonra kapatabilir ve hatta hangi uygulamaları hangi uygulamalara kullanmaya izin verdiğinizi ve hangilerinin kullanılamayacağını seçebilirsiniz.
 5. Yeni veya Restore From Backup (iTunes veya iCloud) olarak ayarlayın . Yeni iPad’i satın aldıysanız, yeni iPad olarak ayarlayacaksınız. Daha sonra, iPad’yi tamamen geri yüklemenizi gerektiren sorunlarla karşılaşırsanız , yedeklemenizi geri yüklemek veya Apple’ın İ cloud hizmetini iTunes’u kullanma  seçeneğine sahip olursunuz. Yedeklemeden geri yüklüyorsanız, iCloud kullanıcı adınızı ve parolanızı girmeniz istenecektir ve ardından hangi yedeklemenin geri yükleneceğini soracaktır; ancak bu ilk kez iPad’i etkinleştiriyorsa, “Yeni iPad Olarak Ayarla” yı seçin.
 
 1. Apple ID’ye girin veya yeni Apple Kimliği oluşturun . Bir iPod veya iPhone gibi başka bir Apple cihazı kullanıyorsanız veya iTunes’u kullanarak müzik indiriyorsanız, zaten bir  Apple kimliğiniz var demektir. IPad’inizde oturum açmak için aynı Apple kimliğini kullanabilirsiniz; bu, müzik parçasını tekrar satın almadan iPad’e indirebileceğiniz için harika.Herhangi bir Apple cihazıyla ilk defa buysa, bir Apple kimliğini oluşturmanız gerekecektir. i tunes pc ye  yüklemek isteyebilirsiniz . IPad artık buna ihtiyaç duymasa bile, iTunes’a sahip olmak hayatınızı daha basit hale getirebilir ve aslında iPad’le ne yapabileceğinizi geliştirir. Zaten bir Apple kimliğiniz varsa, kullanıcı adını (genellikle e-posta adresinizi) ve şifrenizi girmeniz yeterlidir.
 1. Şart ve Koşulları Kabul Etmek . Şartlar ve Koşullar’ı kabul etmeniz gerekecek ve kabul ettiğinizde iPad size katılıyorum onaylayan bir iletişim kutusu vereceğim. Ayrıca, Şartlar ve Koşullar’ı ekranın üst kısmındaki düğmesine dokunarak size e-postayla gönderilmesini isteyebilirsiniz.
 2. ICloud’u kurun . Çoğu kişi  icloud kurmak ve iPad’in günlük olarak iPad’e yedeklemesini sağlamak isteyecektir . Bu, iPad’inizle büyük sorun yaşarsanız bile, kaybettiğinizde veya çalındığında, verilerinizin İnternet’e yedekleneceği ve iPad’inizi geri yüklediğinizde beklediği anlamına gelir. Ancak, bilgilerinizi İnternet’e kaydetmekten rahatsızsanız veya iPad’i ticari amaçla kullanıyorsanız ve çalışma yeriniz bulut saklama alanınızı kullanmanıza izin vermiyorsa iCloud’u kullanmayı reddedebilirsiniz.
 3. Benim iPad’imi Bul’u kullanın . Bu, hem kaybolmuş bir iPad bulmanıza veya çalınmış bir iPad’i kurtarmanıza yardımcı olabilecek çok kullanışlı bir özelliktir. Bu özelliği açtığınızda, iPad’in genel konumunu izleyebilirsiniz. GPS çipi olan iPad’in 4G sürümü daha doğru olacak, ancak Wi-Fi sürümü bile şaşırtıcı doğruluk sağlayabilir.
 4. IMessage ve Facetime . Apple’ın kimliğiyle kullandığınız e-posta adresi aracılığıyla kişilerin sizinle bağlantı kurmasını seçebilirsiniz. Bu, Skype’a benzer video konferans yazılımı olan FaceTime aramalarını veya bir iPad, iPhone, iPod Touch veya Mac kullanan arkadaşlarınıza ve ailenize mesajlar gönderip almanızı sağlayan bir platform olan iMessage metinlerini almanıza olanak tanır. Zaten bir iPhoneunuz varsa, telefon numaranızın burada listelenmiş olduğunu ve Apple kimliğinizle ilişkili diğer tüm telefon numaraları ve e-posta adreslerini görebilirsiniz.
 1. Şifreyi oluştur .  Bir iPad kullanmak için bir  şifre oluşturmak zorunda değilsiniz. Ekran klavyesinin hemen üzerinde bir “Parola Ekleme” bağlantısı var, ancak bir geçiş kodu iPad’inizi kullanmak istediğiniz her seferinde girilmesini istemek suretiyle iPad’inizi daha güvenli hale getirebilir. Bu sizi hırsızlara ve tanıdıklarınızdan korur.
 2. Siri . Siri destekleyen bir iPad’iniz varsa, onu kullanmak isteyip istemediğiniz sorulur. Gerçekten Siri’yi kullanmamam için hiçbir sebep yok. Apple’ın ses tanıma sistemi olan Siri, hatırlatıcıları ayarlama veya en yakın pizza alanını aramak gibi birçok harika görevi gerçekleştirebilir.
 1. Teşhis . Son seçenek, Apple’a günlük bir tanılama raporu göndermek isteyip istemediğinize karar vermektir. Bu tamamen sizin kendi kararınız. Apple, müşterilere daha iyi hizmet vermek için bu bilgileri kullanır ve bilgilerinizin başka herhangi bir amaçla kullanılmasından endişelenmemelisiniz. Ancak, herhangi bir sakinlik varsa, bilgileri paylaşmamayı seçin. Buradaki başlıca kural, birkaç saniyeden daha uzun bir süre düşünmek zorunda kalırsanız, katılmamanızı seçerseniz.
 2. Başlayın . Son adım, “Welcome to iPad” sayfasındaki “Başlayın” bağlantısını tıklamaktır. Bu, iPad’in kullanıma hazır hale getirilmesini tamamlar
Bu alana reklam verebilirsiniz!