iPad Şarj Olmuyor

iPad şarj almıyor , ipad şarj sorunu , ipad sarj olmuyor sorunlarınız için biraz çözüm üretelim.

Arkadaşlar öncelikle orjinal şarj makinelerini kullanım orjinal olmayan makineler kötü sonuçlara sebbiyet vermesi olası bir durum en kötüsü ise şarj bataryasının patlaması allah korsun.

 

iPad Şarj Olmuyor Çözüm

İlk yapmamız gerek adımlara bakalım

iPad’inizin şarj olup olmadığını  anlamak için işaretlere dikkat edin Şarj cihazı USB kablonuzun girişi iPad’inizi yeterli düzey kadar güçlü elektrik sağlıyorsa iPad ekranınızın sağ üst köşesindeki pil işaretinin ortasında bir yıldırım simgesi belirecektir.Eğer iPad’inizin şarjı için yeteri kadar enerji sağlamıyorsa pil işaretinin yanında “Not Charging” (Şarj Etmiyor) yazısı çıkacaktır.iPad’iniz uyku moduna geçtiğinde bile bilgisayarınızdan şarj yapılabilir.Fakat bilgisayarınız kapandığı cihazınız şarj olmayacaktır.En iyi çözüm yolu kendi fişi ile şarj işlemi gerçekleştirmek olacaktır.En önemlisi ise iPad’inizi etkili biçimde şarj eden bilgisayarlar bile, bir prizin gücüne erişememektedir.

 

Arkadaşlar eğer orjinal olmayan şarj makinesi kullanıyor ve orjinal kablo değil hatası veriyor şarj etmiyorsa ve ısrarla kullanmak isterseni bir uygulama var onu kullanın. Uygulama ;

Fakat illa ben kullanmak istiyorum derseniz şöyle bir yazılım var:

Support Unsupported Accessories 8  bu uygulamayı  yüklediğinizde orjinal olmayan kablo ve diğer ekipmanları kullanabiliyorsunuz.

Support Unsupported Accessories 8 uygulamasının çalışması için yanlış hatırlamıyorsam Jailbreak gerekiyor.

iPad eğer jailbreakli ise uygulamayı yükledikten sonra kabloyu bir kaç kez çıkartıp takın, şarj olmaya başlayacaktır.

 

Jailbreak Nedir ? Konumuza bakabilirsiniz

 

Bu alana reklam verebilirsiniz!