Skype, Sohbet Botları ve Snapchat Benzeri Zirvelerle Yeniden Tasarlanmış iOS Uygulamasını Tanıttı

Microsoft bugün , sohbet, chatbot, kamera özellikleri ve Snapchat’ın Öyküleri’nin kendi sürümüne önem veren, iOS ve Android cihazları için tamamen yeni bir Skype sürümünü tanıttı. Güncelleme, Skype’ın görsel tasarımında genel bir değişiklikle birlikte geldi. Şirket, kişisel kullanıcı seçiminin, uygulamanın en sevdiğiniz renkle uygulamayı özelleştirme becerisi de dahil olmak üzere, bölümlerin bölümlerini belirlemesine odaklanmaya karar verdiğini belirtti.

Skype’ın ana ekranı şimdi başlatıldığında bir “Sohbet” penceresi ile oturuyor ve kullanıcılar, Kameraya ve Hikayeler’in genişletilmiş bir versiyonu olan yeni “Zirveler” özelliğine kolayca kolayca geçebilirler. Burada, kullanıcılar bir resim veya video çekebilir, resimleri emoji ve metin ile süsleyebilir ve ardından Vurgulama yazılarına gönderebilir. Göndermeden sonra, Içerik yalnızca 24 saat yerine tam bir hafta boyunca kullanılabilir ve yalnızca sizi takip eden kullanıcılar Vurgulaşmalarınızı görebilir. Belirli kişiler ve gruplar da gönderilmeden önce bir Vurgu gönderilebilir.

Öne çıkan özellikler, Skype’ın kendi Hikayeleri üzerine almasıdır – şirketin kolayca kabul ettiği şeyler. Skype Kurumsal Başkan Yardımcısı Amritansh Raghav, geçtiğimiz günlerde Stories’in “kesinlikle bir biçim olduğu, feed’in bir format olduğu gibi” olduğunu savunan Facebook’un mesajlaşma sorumlusu David Marcus’un sözlerine atıfta bulunarak “Facebook’un söylediği gibi” diyor.

Raghav da aynı fikirdedir. Özet akışı, artık, Microsoft’un ticari iletişim servisi Yammer gibi kişisel sosyal ağlar dışındaki uygulamalar da dahil olmak üzere bir dizi uygulamada yaygın olarak kullanılmaktadır. “Yeni bir ortam yükseldi” diye Stories diyor. “Bu yeni etkileşim yolunu düşündüğünüzde, [bu uygulamada bulunmasını istiyoruz] bu uygulamada da kullanılabilir.”

Microsoft ayrıca akıllı yardımcı Cortana’yı Skype’a sokuyor ve kullanıcılara metinlerde kısayollar önermekte ve hızlı yanıtlar önermektedir. Diğer botlara ya da “eklentilere”, Gfycat, Giphy, MSN Weather, Bing, Anketler, Expedia, Stubhub, BigOven, YouTube ve Upworthy dahil olmak üzere.

 

 

Bu alana reklam verebilirsiniz!