IOS 11 özellikleri

IOS 11 Söylenti Toplaması: İşte Apple’ın Bir Sonraki Önemli IOS Güncellemesinde Olabilecek 7 Özellik

Şu andan sonraki birkaç gün içinde Apple, iPhone ve iPad’de çalışan işletim sisteminin bir sonraki ana sürümünü iOS 11’i piyasaya çıkardı. Bu yılın ilerleyen aylarında iOS 11’in yayınlanması, onuncu yıldönümü iPhone’unun piyasaya sürülmesi ile çakışacak ve tıpkı telefon gibi, bir sonraki iOS sürümünün beklentileri de oldukça yüksek.

Geçen yılın aksine, bu sefer, çok değil iOS 11 ve ne olacağını bekliyoruz. Apple bu şeylerin çoğunu bu sene içinde tutmaya çalıştı, ki bu oldukça şaşırtıcı. Apple’ın resmi olarak WWDC 2017 açılış konuşmasında Pazartesi günü resmi olarak duyurmasıyla birlikte, bu durum da iOS 11’in etrafında oldukça geniş bir vızıltı ve gösteriş yaratıyor. Şirket bunu yapmadan önce, söylentilerin iOS 11’in sunacağına dair söylentilere göz atalım.

Beklenen özelliklerden bazıları

 

Daha Akıllı Siri
Amazon, Alexa ve Google’ın Asistanı ile son bir yılda işlevsellikleri ve özellik setleri açısından büyük ilerleme kaydetti. Öte yandan, Apple’ın Siri, son bir yılda aynı seviyede kaldı ve çok az iyileşme sağladı.
IOS 11 ile, Apple’ın Siri’nin yeteneklerini süper şarj etmesi bekleniyor. Söylentilere göre, şirket Siri’yi bir kullanıcının kullanım alışkanlıklarından öğrenerek ve watchOS, tvOS, iCloud ve diğer hizmetleri ile daha derin entegrasyon sağlayarak bunu yapacak. Buna ek olarak, Siri desteğini, daha geniş bir uygulama yelpazesinin sanal asistanla bütünleşmesine ve çalışmasına izin verecek daha fazla kategoriye de genişletecek.

 

Diğer beklenen farklı özellik

IOS 11 özellikleri
FaceTime İyileştirmeleri
FaceTime, iOS’un en azından önemsemediği özelliklerden biri olmaya devam ediyor ve Apple zamanla güncellediği halde, birkaç yılda büyük gelişmeler sağlanamamıştır.
Geçen aydan beri şüpheli bir söylenti, Apple’ın tüm iPhone kullanıcıları için iOS 11’de arama yapma varsayılan yolu olarak Apple’ın FaceTime Audio’u yapacağını iddia etti; ancak bu, ABD taşıyıcıları ile iyi bir şekilde düşme ihtimali düşük bir değişiklik. Apple, varsayılan olarak FaceTime Audio’ya geçmeyi bırakırsa, iPhone sahipleri sonrası iOS 11, daha kaliteli bir arama deneyimi yaşayacaktır.
Buna ek olarak, FaceTime, 5 kişiye kadar grup görüntülü görüşme için destek sağlamak için çok gerekli bir güncelleme alıyor olacak.

Apple Ödeme ve Eşler Arası Ödemeler
Apple, 2014 yılında iPhone 6’nın yanında piyasaya sürülmesinden bu yana Apple Pay’ı giderek geliştiriyor. Apple, iOS 11’de mobil ödeme servisinde peer-to-peer ödeme desteği eklediği yönünde söylentiler duyuyor. Bu, iPhone sahiplerinin görünüşte Apple Cash olarak adlandırılan hizmetle diğer Apple Pay kullanıcılarına telefonlarından kolayca para gönderebilmelerini sağlayacak.

IOS 11 özellikleri

Koyu Mod ( Karanlık Mod)
Apple geçen sene macOS 10.12’de Dark Mode (Karanlık Mod) tanıtıldı ve iOS 10’da da karanlık bir modu test etti. Geliştirme aşamasında bir yıldan fazla bir süredir Apple’ın Dark modeli geliştirme çalışmalarını tamamlamış olması ve bu yıl iOS 11 ile gerçekleştirmesi bekleniyor. Çok miktarda stok bulunan Apple uygulamaları, gizli karanlık modlarına sahip. Üçüncü taraf iOS uygulamaları zaten kendi karanlık modlarına sahip.

Çoklu kullanıcı desteği
Apple’ın bu yıl TVOS 11’e çok kullanıcılı destek getireceği bildirilecek. Ayrıca, iOS ve tvOS aynı kod tabanını paylaştığından, iOS 11’de çok kullanıcılı desteğin de mevcut olduğunu göreceğiz. Bu özellik muhtemelen sadece iPad’de iPhone’da sahip olmak biraz mantıklı. Her şeyden önce, bir iPad bir ailenin birçok insanı tarafından kullanılırken herkesin kendi kişisel iPhone’u var.

Gelecek olan IOS 11 de bu özellikler mutlaka olacaktır .

 

 

 

 

Bu alana reklam verebilirsiniz!