etkileşimde bulunmak için İzleme aracınız üzerinden Siri ile konuşabilirsiniz. Kullanıcılar, bir Uber sipariş edebilecek, bir sohbet uygulamasını kullanarak bir mesaj gönderebilecek Ve daha fazlası, sadece Apple Watch ile konuşarak.

Tiyatro Modu

WatchOS 3.2’de ayrıca, sinema ve tiyatro gibi karanlık ortamlarda başkalarını rahatsız etmekten kaçınmak için tasarlanmış Tiyatro Modunun eklenmesi de var. Tiyatro Modu, kullanıcıya bir düğmeye dokunarak sesin sesini kapatmasını ve uyanık kalma özelliğini devre dışı bırakmasını sağlar. Bildirimler hâlâ alınır (haptik notifier dahil) ve Dijital Tacı basarak veya ekrana dokunarak izleyebilirsiniz.

Kontrol Merkezi yeniden düzenlenmesi

Bu değişikliklerin yanı sıra Kontrol Merkezi’nde de ince bir değişiklik var. Tiyatro Modunun eklenmesiyle, Apple, Denetim Masası’ndaki bazı düğmeleri taşımaya ve Tiyatro Modunu AirPlay’in yanındaki panelin altına taşımaya karar verdi.

WatchOS 3’ün tasarım ve grafik öğeleri

Apple’ın tasarım ve arayüz ekipleri, bu güncelleme için watchOS’un görsel yönleri için biraz çimdik yapmışlardır. İşte ne beklemek.

Yeni saat modelleri

Apple, kesinlikle bir kalabalık zevkti Minnie Mouse seçeneği de dahil olmak üzere yeni saat yüzleri, açıkladı. Ayrıca bir Etkinlik saat yüzü vardır ve Antrenman, Müzik ve Mesajlar da dahil olmak üzere saat yüzü ekranından daha fazla uygulama başlatabilirsiniz.

Fotoğraf, Hareket ve Zaman Geçişi yüzlerine de komplikasyonlar getirildi.

Yeniden tasarlanan Kontrol Merkezi

Kontrol Merkezi’ne, şimdi erişmesi daha kolay olan bir makyaj verildi. Glance’in 3 numaralı gözleminde hariç tutulmasıyla, saat yüzünden yukarı doğru kaydırarak Kontrol Merkezi’ne hızlıca girebilirsiniz. Bu, size telefonunuzu ping etmenizi ve hatta uçak modunu değiştirmenizi sağlayan bir düğme gibi birkaç hızlı geçiş sunar.