iPad iPhone
iPad iPhone

WatchOS 3 en son haberler

WatchOS 3 en son haberler: güncel sürüm, güncellemeler, betalar ve yeni özellikler

WatchOS 3, Haziran 2016’da WWDC’de tanıtıldı ve 13 Eylül 2016’da kamuoyuna açıklandı; Ancak Apple Watch içinOS 3’ü izleyen en yeni özellikler neler? Bu makalede, watchOS 3’teki yeni özelliklerle ilgili tüm bilgileri (ve daha sonra,watchOS 3.2 gibi daha küçük noktasal güncellemeler )  ve Apple Watch’ınızı izleyerek OS 3’ü nasıl izleyeceğinize ilişkin tüm bilgileri veriyoruz.

WatchOS nedir?

Önce temellerini inceleyelim. Nisan 2015’te satışa sunulan Apple Watch, watchOS adlı bir işletim sistemini çalıştırıyor ve bu yazılımın düzenli olarak ücretsiz olarak güncellenmesi, Apple Watch sahipleri periyodik olarak yeni özelliklere erişmek ve herhangi bir ilave para harcamaya gerek kalmaksızın tweaks arayüzleri kurmak anlamına geliyor.

Bu yazılımın güncellenmiş bir versiyonu olan watchOS 2, Haziran 2015’te WWDC’de (ardından daha küçük ‘nokta’ güncellemeleri) çıktı, bu nedenle Apple  , 13 Haziran 2016’da WWDC  watchOS 3’ü duyurmaktan ve göstermekten şaşırmadık.  Bu 2016 sonbaharında kullanıma sunuldu.

WatchOS 3’ü nasıl alabilirim?

WatchOS 3 ücretsiz halka açık bir güncelleme. Apple Watch’inizle eşleştirilen iPhone’da İzleme uygulamasını açın. İzleme sekmesinden Genel> Yazılım Güncelleme’ye dokunun. Henüz yüklemediğiniz bir watchOS güncellemesi varsa burada size bilgi verilecek ve Apple Watch’ınıza indirip yükleme fırsatı verilecek.

Watchos iOS bağlı olduğunu unutmayın ve gerekebilir ikincisini güncellemek Birincisini güncelleyebiliyorsanız önce. Örneğin, iOS 10.3’ü yükleyene kadar watchOS 3.2 güncellemesi sunulmadı.

En yeni sürümü nedir?

En  son güncelleme (sonraki sürümü şu anda watchos 3.2.2 olacak Mart 2017 yılında halka yayınlandı watchos 3.2 olduğu ve test aşamasındadır

Burada, watchOS 3.2’deki en büyük değişikliklerin ve yeni özelliklerin bazılarını listeliyoruz.

Yeni Siri özellikleri

WatchOS 3.2, Apple Watch için SiriKit’in kullanıma sunulması sayesinde geliştirilmiş Siri özelliklerini getirir (SiriKit daha önce sadece iOS uygulamaları ile sınırlıydı).SiriKit, geliştiricilerin uygulamalarında birkaç seçkin kullanım için Siri entegrasyonunu izlemelerine izin verir.

Çeşitli üçüncü parti uygulamalara, iOS 10’u kullananlara aşina olacak şekilde

etkileşimde bulunmak için İzleme aracınız üzerinden Siri ile konuşabilirsiniz. Kullanıcılar, bir Uber sipariş edebilecek, bir sohbet uygulamasını kullanarak bir mesaj gönderebilecek Ve daha fazlası, sadece Apple Watch ile konuşarak.

Tiyatro Modu

WatchOS 3.2’de ayrıca, sinema ve tiyatro gibi karanlık ortamlarda başkalarını rahatsız etmekten kaçınmak için tasarlanmış Tiyatro Modunun eklenmesi de var. Tiyatro Modu, kullanıcıya bir düğmeye dokunarak sesin sesini kapatmasını ve uyanık kalma özelliğini devre dışı bırakmasını sağlar. Bildirimler hâlâ alınır (haptik notifier dahil) ve Dijital Tacı basarak veya ekrana dokunarak izleyebilirsiniz.

Kontrol Merkezi yeniden düzenlenmesi

Bu değişikliklerin yanı sıra Kontrol Merkezi’nde de ince bir değişiklik var. Tiyatro Modunun eklenmesiyle, Apple, Denetim Masası’ndaki bazı düğmeleri taşımaya ve Tiyatro Modunu AirPlay’in yanındaki panelin altına taşımaya karar verdi.

WatchOS 3’ün tasarım ve grafik öğeleri

Apple’ın tasarım ve arayüz ekipleri, bu güncelleme için watchOS’un görsel yönleri için biraz çimdik yapmışlardır. İşte ne beklemek.

Yeni saat modelleri

Apple, kesinlikle bir kalabalık zevkti Minnie Mouse seçeneği de dahil olmak üzere yeni saat yüzleri, açıkladı. Ayrıca bir Etkinlik saat yüzü vardır ve Antrenman, Müzik ve Mesajlar da dahil olmak üzere saat yüzü ekranından daha fazla uygulama başlatabilirsiniz.

Fotoğraf, Hareket ve Zaman Geçişi yüzlerine de komplikasyonlar getirildi.

Yeniden tasarlanan Kontrol Merkezi

Kontrol Merkezi’ne, şimdi erişmesi daha kolay olan bir makyaj verildi. Glance’in 3 numaralı gözleminde hariç tutulmasıyla, saat yüzünden yukarı doğru kaydırarak Kontrol Merkezi’ne hızlıca girebilirsiniz. Bu, size telefonunuzu ping etmenizi ve hatta uçak modunu değiştirmenizi sağlayan bir düğme gibi birkaç hızlı geçiş sunar.

Bu alana reklam verebilirsiniz!

Yazar Hakkında

Yazar
Yazar: Karizma
Merhaba 25.11.1983 Trabzon Doğumlu 2 Çocuk Babasıyım. Yıllardır internet web siteleri üzerine çalışmalar yapıyorum. Telefonumda bir problem olması sebebiyle araştırmalar yaparken konu buraya kadar geldi değerli ziyaretleriniz için teşekkür ederiz
Siz de görüşünüzü belirtebilirsiniz...

%d blogcu bunu beğendi:
apple sorunları,apple problemleri,apple sorunları ve çözümleriiphone problemleri,iphone sorunları ve çözümleri,iphone yenilikleri