IPhone veya Mac’te Chromecast nasıl kullanılır?

ipadiphone.net

IPhone veya Mac’te Chromecast nasıl kullanılır?

Apple’ın AirPlay iPhone’unuzu, iPad’inizi ve Mac’inizi TV’nize bağlamak için harika bir yoldur, ancak mevcut tek seçenek bu değil. Google, kablosuz medyanın iOS ve macOS üzerinden oynatılmasını sağlayan Chromecast’i sunar. Burada, iPhone veya Mac’i Chromecast’e bağlamayla ilgili bilmeniz gereken her şeyi açıklayacağız.

Apple’ın AirPlay sizin bağlamak için harika bir yoldur iken iphone , ipad  ve Mac kablosuz medya oynatımı için TV’nize, kullanılabilir tek seçenek değildir. Google, AirPlay’e bütçeye uygun bir alternatif olan Chromecast, Windows ve tabii ki Android ile birlikte kablosuz medyanın iOS ve macOS üzerinden oynatılmasını da sağlıyor. Ancak Chromecast’i iPhone’unuzda veya Mac’inizde nasıl kullanıyorsunuz? Endişelenmeyin, burada iOS veya macOS cihazını Chromecast’e bağlamayla ilgili bilmeniz gereken her şeyi açıklayacağız.

Chromecast nedir?

Bir iOS veya macOS cihazını Chromecast’e bağlama özelliklerine geçmeden önce, Chromecast’in ne olduğunu ve neden dışarı çıkıp bir tane satın almanız gerekmediğini açıklayalım. Chromecast, 2013 yazında geri döndü ve kullanıcıların Apple’ın AirPlay’ine benzer şekilde kablosuz olarak içeriklerini TV’ye aktarmasının bir yolunu etkinleştirdi – ancak ikisi arasında birkaç fark var.

İlk önce, Android ile karşılaştırıldığında Chromecast’i iOS ile kullanırken bazı sınırlamalar vardır. Birçok Android telefonu, cihazın ekranını Chromecast’e yansıtmanın bir yolunu sunarken, şu anda iOS kullanıcıları için mümkün değildir. Bunun kısmen Apple’ın App Store yönetmeliklerinin sınırlamaları nedeniyle olmasını bekliyoruz ve elbette Apple, iOS kullanıcılarının kendi yerleşik seçeneği AirPlay’i kullanmasını istiyor.

Bununla birlikte, Google’ın Chromecast’inin Apple tarafından sunulmayan birkaç avantajı var. En dikkat çekici özelliği, yayın yaparken multitask işlem yapabilmeniz, böylece Netflix’teki en sevdiğiniz TV şovunuzu aktarmaya devam etmenize izin verilir. Akış sırasında cihazın uyku moduna geçmesine izin verebilirsiniz ve TV’deki oynatımı kesmemelidir.

Ancak dışarı çıkıp bir tane satın almadan önce, birçok yeni akıllı TV’de ek bir ücret ödemeden yerleşik Chromecast sunduğundan TV’nizin kullanım kılavuzunu mutlaka kontrol etmeye değer. Aynı zamanda, kardeş sitemiz PC Danışmanı tarafından yakın zamanda gözden geçirilen 4K özellikli Nvidia Shield gibi bazı ortam akışlarında standart olarak geliyor.

Ellerinizi bir Chromecast’ten aldıktan sonra, kurulum TV’nize takılması ve ekrandaki talimatları takip etmeniz kadar kolaydır. Bir kere, işlerin biraz daha ilginç hale gelmesi için kurulum tamamlandı.

IPhone’da Chromecast nasıl kullanılır?

Peki, Chromecast’inizi kurdunuz mu – şimdi ne olacak? AirPlay, iOS’a yerleştirilmiş iken Google, Chromecast desteğine farklı bir şekilde yaklaşmalıdır. IOS için kullanılabilecek bir Chromecast uygulaması olsa da, yalnızca Chromecast’in ayarlarını düzenleme yeteneği sunar – bunun yerine farklı bir Kablosuz ağı vb. Bağlanır. Bunun yerine, Chromecast’in oynatımı, uygulama geliştiricisine göre bir uygulama bazında sunulur Chromecast desteğinde özel olarak kodlamamız gerekir.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: