iPhone Titreşim Sorunu

iphone titreşim sorunu

iPhone Titreşim Sorunu

Arkadaşlar merhaba bu makalemizde iPhone Titreşim Sorunu çözmek için araştırdıgımız bilgileri sizlere sunup probleminizi çözelim .

IPhone’unuzda titreşim kullanırsanız ve buna alışırsanız, iPhone belirgin bir nedenle titremezse, çok sinir bozucu olabilir. Düşünebileceğiniz ilk şey, Apple’ı aramanız gerektiğidir, ancak belki profesyonel yardım veya servis onarımına ihtiyacınız olmayacaktır. Bazen, titreşim problemi basit bazı püf noktaları denemekle sabitlenebilir. Birkaç çözüm listeleyeceğiz  iPhone’da titreşimin nasıl düzeltileceğini görelim.

Neden IPhone Titreşim Çalışmıyor?

Çalışmayan iPhone titreşimin nedeni çeşitli. Bunu iki faktöre bölebiliriz: Yazılım veya Donanım sorunları. IPhone özellik ayarlarından birini veya telefon ayarlarını değiştirmiş olabilirsiniz. Eğer öyleyse, sorunlar Yazılımla alakalı ve kolaylıkla çözülebilir.

Zili / Sessiz Anahtarı Değiştir

Zil / sessiz anahtarı, iPhone’unuzun sol tarafında bulunur. İşlev, iPhone’unuzun zil veya sessiz modunu kolaylıkla değiştirmektir. Genellikle, zil sesinden sessiz ses seviyesine geçerseniz, iPhone titreşir. Yani, iPhoneunuz titreşimi bıraktıysa, bu geçiş düğmesini değiştirmeyi deneyebilirsiniz. 2 veya 3 kez yapabilirsiniz. Düzgün yapacağınızdan emin olun.

Halka / sessiz anahtarı kir veya tozdan korumak için bir toz püskürtücüsü veya bir kürdan yardımıyla temizleyebilirsiniz. Nazikçe ve dikkatli yapın.
IPhone’unuzun kilidini açın.
Düğmeyi birkaç kez çaldırın. Genellikle, düğmeyi çalarsa iPhone titreşir.

Parmağınızla Telefona dokunun

Bu kullanışlı gelebilir, ancak bazen titreşim mekanizması sıkışmış demektir. Bunu düzeltmek için, yapmanız gereken tek şey parmaklarınızı kullanarak birkaç kez telefona dokunmaktır; ancak hafifçe yapmaya dikkat edin. Birçok kişi için bu sorunu çözdü.

 

Titreşim Ayarları

Ayarlarda yapılan değişiklikler sorununuzu çözebilir. Ayarlar’a gidin, Ses’e dokunun, Zil Sesi’yi seçin ve sonra Titreşim’i seçin. İstediğiniz titreşim modelini seçin veya kendi modelinizi oluşturun.

Rahatsız Etme’yi Devre Dışı Bırak

 

Rahatsız Etmeyin, iPhone’da kullanışlı bir özelliktir. Bu özelliği etkinleştirirseniz ne olur? IPhone’unuz çalmayacak veya titreşmeyecek, ancak yine de telefon görüşmelerine izin veriyor. IPhone ekranınızın sol üst köşesinde bulunanları kontrol edin. Ay simgesini görürseniz, Rahatsız Etmeyin modu etkinleştirildi demektir. Devre dışı bırakmak için gerekli adımlar şunlardır:

IPhone’unuzun herhangi bir ekranından kaldırarak Kontrol Merkezi’ne gidin.
Kapatmak için ay simgesine dokunun.
Veya

Ayarlar >> Rahatsız Etmeyin, yanındaki düğmeye bir kez dokunun ve rengin gri olduğundan emin olun.
Aynı ekranda, Manuel bölümün düğmesinin yeşil olmadığından emin olun. Öyleyse, kapatmak için bir kez hafifçe vurun.

Bütün ayarları sıfırlamak

IPhone ayarlarını fabrika varsayılanlarına sıfırlayacak ve cihazınızdaki veriler silinmeyecek. Bunu yapmak için oldukça basit bir şey sadece birkaç musluk gerektirir:

Ayarlara git
Genel dokunun
Sıfırla’ya dokunun
Tüm ayarları sıfırla’ya dokunun
Bir açılır pencereye geldiğinde, işleminizi onaylamak için Tüm ayarları sıfırla’ya dokunun.

 

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: