İpad Sorun ve Çözümleri

İpad büyük bir cihazdır, ancak bazen hepimiz sorunlar oluşur. Ancak iPad’inizle ilgili bir sorunun, en yakın Apple mağazasına veya teknik destek için bir telefon görüşmesi anlamına gelmesi gerekmez. Aslında, çoğu iPad sorunu bir kaç temel sorun giderme ipucu izleyerek çözülebilir.

Bir uygulamayla ilgili sorun mu yaşıyorsunuz?

IPad, uygulamaları kapattıktan sonra bile çalışmaya devam ettirdiğini biliyor muydunuz? Bu, Müzik uygulaması gibi uygulamaların, başka bir uygulamayı başlattıktan sonra bile, seçili çalma listesinden müzik çalmaya devam etmesini sağlar.

Maalesef bu aslında bazı sorunlara neden olabilir. Belli bir uygulamayla ilgili sorun yaşıyorsanız yapmanız gereken ilk şey, uygulamayı tamamen kapatıp yeniden başlatmaktır.

Bir uygulamayı, üst üste iki kez ana ekran düğmesine basarak kapatabilirsiniz. Bu, ekranın alt kısmında en son açılan uygulamaların bir listesini getirecektir. Parmağınızı bu uygulamalardan birine karşı bastırıp basılı tutarsanız, simgeler sarsılacak ve simgesinin sol üst köşesinde eksi işaretli kırmızı bir daire görünecektir. Bu düğmeye bastığınızda, uygulamayı belleğinden temizleyip kapatır.

Şüpheniz olduğunda, iPad’i yeniden başlatın …

Kitaptaki en eski sorun giderme ipucu, yalnızca cihazı yeniden başlatmaktır. Bu, masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar, tabletler ve bir bilgisayar çipinde çalışan neredeyse tüm cihazlarla çalışır.

Bir uygulamayla ilgili bir sorun yaşıyorsanız ve kapattığınızda sorunu çözmez veya başka türde bir sorunuz varsa, iPad’i yeniden başlatmayı deneyin.

Bu, uygulamalar tarafından kullanılan mevcut hafızayı silecek ve iPad’e karşı karşıya olduğunuz herhangi bir sorunla ilgili yardımcı olması gereken yeni bir başlangıç ​​başlatacaktır.

IPad’in üst kenarındaki Uyku / Uyandırma düğmesini basılı tutarak iPad’i yeniden başlatabilirsiniz. Bu, iPad’in kapanmasına izin verecek bir kaydırıcıyı ortaya çıkaracaktır.

Güç kapalıyken, iPad’i tekrar açmak için Uyku / Uyandırma düğmesine tekrar basmanız yeterlidir.

Uygulama sürekli donuyor mu?

Bir uygulamanın, programlama hatalarından dolayı yanlış yönlendiren bir tedavi yöntemi yoktur, ancak bazen de, yanlış yönlendiren bir uygulama basitçe bozulmuştur. Sorununuz tek bir uygulama etrafında toplanıyorsa ve yukarıdaki adımları izleyerek sorunu çözmezseniz, uygulamanın yeni bir şekilde yüklenmesiyle sorunu çözebilirsiniz.

Uygulama mağazasından bir uygulama indirdikten sonra, onu ücretsiz olarak tekrar indirebilirsiniz. (Aynı iTunes hesabında kuruldukları sürece onu diğer iOS cihazlarına bile indirebilirsiniz.) Bu, bir “ücretsiz indirme” döneminde uygulamayı indirdiyseniz ve uygulamanın şu anda bir fiyat etiketine sahip olması durumunda bile işe yarıyor.

Bu, bir uygulamayı güvenle silebileceğiniz ve tekrar uygulama mağazasından indirebileceğiniz anlamına gelir. Uygulama mağazasında, satın alma işlemlerinin tümünü gösterecek bir sekme bile var, böylece uygulamayı kolayca bulabilirsiniz.

Unutmayın: söz konusu uygulama aslında verileri saklarsa, bu veriler silinir. Yani Pages gibi bir e-tablo kullanıyorsanız, e-tablolarınız uygulamayı kaldırırsanız silinir. Bu, sözcük işlemcileri, görev listesi yöneticileri vb. Için geçerlidir.

Bu adımı gerçekleştirmeden önce verilerinizi daima yedekleyin.

Engelli iPad’imi Nasıl Düzeltebilirim?

Bir iPad, çok fazla şifre denemesi, iPad’teki hem yararlı hem de sinir bozucu olabilecek bir güvenlik özelliği sonrasında devre dışı bırakılacaktır. IPad’iniz çalınırsa ve birisi kodu kırmak isterse, iPad’iniz daha fazla girişimde bulunmak için kendisini devre dışı bırakacaktır. Ama yanlışlıkla onu devre dışı bırakan siz olsaydınız?

IPad başlangıçta bir dakika devre dışı bırakılacak. Yanlış bir şifre girerseniz, beş dakika boyunca devre dışı bırakılır.

Yanlış şifre girmeye devam ederseniz, iPad sonunda kendisini tamamen devre dışı bırakacaktır. Endişelenmeyin, iPad’in tekrar çalışması için yapabileceğimiz birkaç şey var.

IPad’iniz devre dışı bırakıldıysa,  birisi bunu  engellemek için yanlış şifre yazmış demektir. Çocuğunuz varsa veya daha büyük bir çocuğunuz varsa, iPad’e ne olacağını bilmeden yanlış şifre girmiş olabilirler. Genellikle, bu sadece geçersiz devre dışı bırakanlardan biriyle sonuçlanır, ancak yeterli süreklilik ile, yürümeye başlayan kişi bile bir iPad’i tamamen kilitleyebilir.

IPad’inizde bir şifre kurulumunuz varsa ve yanlış şifreyi çok fazla girerseniz, iPad devre dışı bırakılacak ve şifrenizi engelleyecektir. Birkaç cevapsız girişimi takiben, iPad geçici olarak devre dışı kalacak ve bir dakika sonra tekrar denemenizi isteyecektir. Ancak yanlış şifreyi girmeye devam ederseniz, iPad kendisini kalıcı olarak devre dışı bırakabilir.

Bu alana reklam verebilirsiniz!