iPhone kullanıcılarının merakla beklediği iOS 13 güncellemesi, 19 Eylül itibarıyla kullanıcılara sunulmuştu.

iOS 13 yayınlandığından beri peş peşe sürümler yayınlayan Apple, son olarak sessiz sedasız yeni iOS ve iPadOS güncellemesini kullanıcılarına sundu.

Yeni güncelleştirme, yeni bir özellik getirmekten öte bir dizi iyileştirmeyi kullanıcılara sunmak için yayınlanmış durumda. Örneğin iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max kullanıcılarına bu güncellemeyle birlikte ultra geniş bant özelliğini kapatma opsiyonu sunuluyor. Bu özelliğin kullanımının, kullanıcı inisiyatifine bırakılmasının yegane sebebi ise iPhone 11 modellerinin, kullanıcı izni olmadan konum servislerine erişmesiyle birlikte gündeme gelen gizlilik ihlali iddiaları.


Gelen diğer iyileştirmeler şöyle:

  • Konum servislerinin U1 Ultra Geniş Bant çipi tarafından kullanımını denetleyen bir ayar ekler
  • İletişim Sınırları’nda kişilerin Ekran Süresi parolasını girmeden eklenmesine izin veren bir sorunu giderir
  • iPhone 11 veya iPhone 11 Pro ile çekilen Deep Fusion fotoğrafları düzenlenmeden önce anlık bir gecikmeye neden olan bir sorunu çözer
  • “Uzaktaki Görüntüleri Yükle” ayarı etkisizleştirilmişken bile uzaktaki görüntülerin yüklenmesine neden olabilen bir Mail sorununu çözer
  • Birden fazla geri alınmış diyalogun Mail’de görünmesine neden olabilen bir sorunu giderir

iTunes üzerinden veya Ayarlar>Genel>Yazılım Güncellemesi yolunu izleyerek iOS 13.3.1 güncellemesini telefonunuza indirebilirsiniz.”

Bu alana reklam verebilirsiniz!