Apple Homepod Nedir ?

Değerli arkadaşlar merhaba , applenin yeni tanıttığı ürün homepod . Bu homepod nedir ? İşin özeti şu 350 Dolar fiyat biçilen bir hoparlör. Apple Ev müziklerini yeniden dizayn edeceğini bu ürünle iadda ediyor.

Apple’ın bu hafta Apple’ın ilk büyük ürün yelpazesine girdiği açıklandı. Buna HomePod deniyor ve Apple’ın daha önce yaptığı ürünlerin aksine.

Homepod ilk olarak 2 renk seçenekli hazırlılanıyor beyaz ve siyah. Özelliklerinbde Siri de var.

Bu bir hoparlör, evet, fakat aynı zamanda Siri tarafından desteklenen bir ev asistanlığı. Apple’ın Amazon Echo veya Google Home’u ile eşdeğerdir; ancak biraz Sonos ev hoparlörü konseptiyle karıştırılmıştır.

Apple CEO’su Tim Cook, HomePod’un Apple’ın “ev müziğini yeniden keşfetme” çabası olduğunu söylüyor. Ancak rekabette farklılık yaratan şey nedir? Neden birisi HomePod için fazladan parayı harcıyor?

ipadiphone.net

ipadiphone.net

Amazon’un Echo’yu ve Google’ın Evini biliyorsanız, HomePod’u bilirsiniz.

Yani “HomePod, hem müzik çalar hem de sesli isteklerinize yanıt veren bir kombinasyon hoparlörü / mikrofonudur.”

-A Amazon Echo’da, Alexa adlı dijital bir ses asistanı tecrübeyi güçlendiriyor.

-Google Ana Sadede, Google Yardımcısı adında dijital bir ses asistanı deneyimi sağlıyor.

-En Apple’ın HomePod durumunda, Siri deneyimi güçlendirir.

Siri müzik dinleyebilir, hava durumunu söyleyebilir ve hatta evinizdeki çeşitli cihazları çalıştırabilir.

ipadiphone.net

ipadiphone.net

HomePod’u rakiplerinden farklı yapan nedir?

Apple Müzik abonesi misiniz? HomePod muhtemelen sizin için mükemmel olacaktır.

Elbette, Echo’ya veya Ev’e Bluetooth cihazları olarak bağlanabilirsiniz. Bu cihazlarla konuşabilmek ve onlarla istediğiniz müzikleri çalmasını istiyorsanız. Bunu Apple Music ile yapmak isterseniz, HomePod sizin gerçek seçiminizdir.

Flip tarafında, HomePod Apple Müzik dışında müzik hizmetleri ile çalışıyor – ancak Apple’ın Airplay 2 işlevselliği aracılığıyla. Bluetooth’u farklı bir adla düşünün; Telefonunuz aracılığıyla Airplay 2’yi destekleyen herhangi bir servisten müzik çalabilirsiniz. Buna göre, sadece “Hey Siri, tarkan hop çal ” diyemezsiniz. Sesle kontrol, yalnızca Apple servislerini kullanıyorsanız çalışır.

Apple, her şeyden önce harika bir konuşmacı olarak HomePod satıyor.

HomePod’un hoparlör boyutu, Apple’ın pazarlamanın ön saflarında yer almaktadır. Cihaz bu hafta Apple’ın yıllık geliştirici konferansı WWDC’de tanıtıldığında, Apple’ın pazarlama kıdemli başkan yardımcısı Phil Schiller’in konuştuğu ilk şey ses kalitesi oldu.

Daha doğrudan: Apple, Amazon Echo gibi cihazları satın alanların yerine Sonos Play 3 hoparlörünü satın alan kişileri hedef alıyor gibi görünüyor.

Apple’ın PR, “Hoparlör, mümkün olan en derin ve en düşük bas distorsiyonu ile düşük bozulmayla buluşuyor” diyor. Derin basın ötesinde, yedi tweeter seti, HomePod’un tabanında, Apple tarafından “dengeli pürüzsüz ton” diye adlandırılan şeyleri sağlayarak, dışarıya bakan bir halka üzerinde oturuyor. Bu önemlidir, çünkü wooferlar şarkıların en alt seviyesini (bas) çıkartırken tweeter’ler şarkıların üst ucunu (tiz) üretirler – HomePod hoparlörlerin tüm spektrumunu işlemektedir.

Eğer yeterli teknolojiye evinizde sahipseniz ;

HomePod , akıllı ev eşyalarını  kontrol edebilir. Örneğin, Philips Hue aydınlatması varsa, ışıklarınızı Siri aracılığıyla kontrol edebilirsiniz: “Hey Siri, mutfak ışıklarını açın.” Veya bir Nest termostat bağlayabilirsiniz. “Hey Siri, oturma odasını 72 derece yap.”

Ancak bu açıkça HomePod’un odağı değil.

Schiller’in sunumu sırasında müzikten defalarca bahsetti. Ev uygulamaları, en iyi ihtiye bakan bir görüşe sahipti ve HomePod’un gerçekleştirebileceği işlevlerin bir listesinde yoktu – birim dönüşüm ve hatırlatıcılar gibi temel şeylerden  sonra.

Hoparlörleri evinizin herhangi bir yerine yerleştirebilirsiniz – bu  her hoparlör için geçerlidir.

Ancak HomePod, yerleştirildiği yerde aktif bir rol üstlenecek şekilde tasarlanmıştır. Yerleştirildikten ve takıldıktan sonra, Apple’a göre, HomePod yerleştirildiği yeri alacaktır. Apple, “Saniyeler içinde, [HomePod] yerinde her yerde geniş bir müzik dinleme deneyimi yaşatacak şekilde mükemmel şekilde optimize edilmiştir” diyor.

ipadiphone.net

ipadiphone.net

Uygulamada, bu ses dalgalarını yakınlardaki duvarlara doğru itmiyor demektir. Bunun yerine, o ses dalgalarını, insanların bulunduğu bir odaya odaklıyor. Düzgün bir numara, ancak çoğu insan için çok önemli değildir.

Arkadaşlar kısacası ekiler derya para tuzağı aynen öyle diye düşünüyorum fakat günümüzde teknoloji hızla ilerliyor biraz rahatlık biraz müzik keyfi neden olmasın..

 

 

 

 

Bu alana reklam verebilirsiniz!