Arkadaşlar merhaba apple geliştiricilerine yeni beta sürümlerini yayınladı. Beta sürümleri test aşamasındaki sürümlerdir örneğin hata veya problem oldugunda üreticiye bildirilir vey üreticiler test sonuçlarına bakarak çeşitli önlemler alır örneğin güvenlik gibi veya eksik fazla olan özellikleri tekrar test aşamasından geçiririz gelelim haberlere ;

ipadiphone.net

ipadiphone.inet

İlk bültenleri elde ettikten 9 gün sonra, Apple Çarşamba günü , bu sonbaharda gelecekteki işletim sistemi yenileme setinin ikinci sürümlerini yayınladı; geliştiriciler artık iOS 11, macOS 10.13 High Sierra, watchOS 4, tvOS 11 ve ve Xcode 9’a erişebiliyorlar

15A5304i numaralı yapı taşıyan ikinci iOS 11 beta, ilk test sürümü 5 haziran da düştüğünden bu yana, haftanın üzerinde bir aralıkta ele alınan pek çok iyileştirme ve hata düzeltmesi ile geldi .

ipadiphone.net

ipadiphone.net

Beklendiği gibi, Apple’ın yeni nesil mobil işletim sistemi , Siri, Apple Pay, Fotoğraflar ve genel kullanıcı arayüzü yenilemeleri ile birlikte en fazla değişikliği taşıyor gibi görünüyor . Apple, Araç İçi Cihaz Kullanımı nedeniyle otomobil çökmelerinin sayısını azaltabilecek Dünya çapında Geliştiriciler Konferansı’nda öne çıkan bir özellik olan “Sürüş Sırasında Rahatsız Olma” nı etkinleştirdi.

ipadiphone.net

ipadiphone.net

Ek olarak, Apple, üçüncü taraf uygulamalarıyla ilgili bir takım sorunları ele alırken, veri dedektörleri (telefon numaraları, tarihler, adresler ve diğer öğeler) için geçerli olduğu gibi 3D Touch işlevselliğini de sabitledi.

Yeni beta sürümüyle Android Migration artık öngörüldüğü gibi çalışıyor, Bluetooth iletişimi daha güvenilir ve 100MB üzerindeki uygulamalar hücresel olarak indirilebiliyor. Apple ayrıca, birinci taraf uygulama böceklerine ve Bluetooth telsiz denetiminin yasaklandığı bazı durumlarda bir Kontrol Merkezi ilavesi düzenlemeye karar verdi. 17A291j adıyla derlenen macOS High Sierra güncellemesi, Apple File System entegrasyonu, H.264’ten H.265’e geçiş ve Metal 2 gibi bazı iyileştirmeler ve diğer iyileştirmeler içermektedir. Güncelleme, FileVault’u APFS hacimlerinde etkinleştirmeyi engelleyen bir sorunu çözmektedir Ve Apple, Messages, OpenCL, FileVault ve diğer uygulamalar ve hizmetler için iyileştirmeler yaptı.

WatchOS 4 build 15R5307f’yi değerlendiren geliştiriciler Apple’ın WWDC’de sahneye çıkardığı animasyonlu “Toy Story” saat kümesine erişebilirler. Güncelleme aynı zamanda haptik geri bildirim, müzik çalma, konuma dayalı HomeKit tetikleyicileri ve Siri kullanılabilirliği ile ilgili sorunları da düzeltir.

Son olarak, tvOS 11 beta 2 build 15J5310e, metin kırpma ve uygulama simgeleri gibi bir dizi ana ekran sorununu giderir. Geliştiriciler, QuickTime ekran kaydı için bir Apple TV’ye daha kolay bağlanabilirken Müzik gibi bireysel uygulamalarla kırpılan sorunlar çözülmüştür.

ipadiphone.net

ipadiphone.net

Test Flight uygulaması tüm platformlarda hızlandırılmıştır.

Kayıtlı cihazlar, Yazılım Güncelleme özelliğiyle yeni beta sürümlerini alabilirken, Apple’ın Developers portalı aracılığıyla tek başına görüntüler elde edilebilir. TvOS 11 beta 2 build 15J5310e, metin kırpma ve uygulama simgeleri gibi bir dizi ana ekran sorununu giderir. Geliştiriciler, QuickTime ekran kaydı için bir Apple TV’ye daha kolay bağlanabilirken Müzik gibi bireysel uygulamalarla kırpılan sorunlar çözülmüştür. TestFlight uygulaması tüm platformlarda hızlandırılmıştır. Kayıtlı cihazlar, Yazılım Güncelleme özelliğiyle yeni beta sürümlerini alabilirken, Apple’ın Developers portalı aracılığıyla tek başına görüntüler elde edilebilir. TvOS 11 beta 2 build 15J5310e, metin kırpma ve uygulama simgeleri gibi bir dizi ana ekran sorununu giderir. Geliştiriciler, QuickTime ekran kaydı için bir Apple TV’ye daha kolay bağlanabilirken Müzik gibi bireysel uygulamalarla kırpılan sorunlar çözülmüştür. TestFlight uygulaması tüm platformlarda hızlandırılmıştır. Kayıtlı cihazlar, Yazılım Güncelleme özelliğiyle yeni beta sürümlerini alabilirken, Apple’ın Developers portalı aracılığıyla tek başına görüntüler elde edilebilir.

ipadiphone.net

ipadiphone.net

ios 11 i heycanla bekliyoruz sonbahara diyolar bir çok haberlerde benim tahminim daha önce de çıkabilir.

 

Bu alana reklam verebilirsiniz!